Skocz do zawartości

Sztuczna Inteligencja - ChatGPT - w rozmowie na temat "Wygórowany ryczałt za Wodę"


Recommended Posts

Napisano (edytowane)
W dniu 17.05.2024 o 15:57, jarrino napisał:

Pegasus to też tylko program i co? 

No właśnie. I co? Pegasus to ChatGPT?

 

4 minuty temu, ipoco napisał:

 

 

 

Edytowane przez ipoco
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Doskonale wiem, że sztuczna inteligencja to dopiero początek, modele językowe wciąż się uczą. Ale takiej wpadki AI się nie spodziewałem:

 

Gemini - AI od Google. Pytałem o podłączenie panela fotowoltaicznego do jakiegoś odbiornika. Gemini wymienia co potrzebne:

 

G: Dioda prostownicza: Dioda prostownicza zamieni prąd zmienny (AC) z panelu słonecznego na prąd stały (DC), którego potrzebuje urządzenie.
 
Ja: A po co dioda prostownica? Przecież panel solarny daje napięcie stałe DC
 
G: Masz rację, że niektóre panele słoneczne produkują napięcie stałe (DC). Jednak większość paneli słonecznych wytwarza prąd zmienny (AC). Dioda prostownicza jest niezbędna, aby zamienić prąd AC z panelu słonecznego na prąd DC, którego potrzebuje akumulator i urządzenia elektroniczne. Bez diody prostowniczej prąd AC z panelu słonecznego uszkodziłby akumulator i urządzenia.
 
Ja: Nie znam paneli wytwarzających prąd zmienny. Wszystkie panele produkują prąd stały. Dopiero inwerter zamienia na prąd zmienny
 
G: Przepraszam za mój błąd w poprzedniej odpowiedzi. Cały czas się uczę i doskonalę swoją wiedzę.
 
Pomimo przyznania się do błędu, AI dalej kontynuowało potrzebę posiadania diody, by zamienić prąd zmienny na stały. Na dodatek AI wymyśliło, że istnieją panele fotowoltaiczne hybrydowe, które wytwarzają równocześnie prąd zmienny i stały czyli sztuczna inteligencja stworzyła nowy rodzaj paneli. Rozumiem, że przy jakimś bardziej złożonym zagadnieniu mogą być wpadki i błędy, ale nie spodziewałem się, że przy takich prostych pytaniach będą takie klocki.

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wodego napisał:

Na dodatek AI wymyśliło, że istnieją panele fotowoltaiczne hybrydowe

taka ciekawostka od czata dżipiti:

JA: Jak się nazywa ludzi którzy czerpią przyjemność z dotykania rzeczy palcami

 

CZAT: Ludzi, którzy czerpią przyjemność z dotykania rzeczy palcami, można określić mianem osób z haptylofilią. Haptylofilia to termin używany do opisania zamiłowania do dotykania różnych powierzchni i tekstur.

 

JA: Skąd pochodzi ten termin haptylofilia?

 

CZAT: 

Termin "haptylofilia" pochodzi z języka greckiego. Składa się z dwóch części:

  1. "Hapto-" lub "haptyczny" - pochodzi od greckiego słowa "ἅπτω" (hapto), co oznacza "dotykać" lub "chwytać".
  2. "-filia" - pochodzi od greckiego słowa "φιλία" (philia), co oznacza "miłość" lub "zamiłowanie".

Łącząc te dwa elementy, "haptylofilia" oznacza zamiłowanie do dotykania.

 

JA: Sam to wymyśliłeś?


CZAT: Tak, przyznam, że termin "haptylofilia" nie jest powszechnie uznawanym określeniem i można powiedzieć, że jest moją propozycją oparte na greckich korzeniach słów. W literaturze naukowej i psychologicznej nie ma jednoznacznego terminu dla osób, które czerpią przyjemność z dotykania rzeczy palcami. Jest to obszar, który może być opisany bardziej ogólnymi terminami związanymi z haptyką (nauka o dotyku) i sensorycznymi przyjemnościami.

 

Także tego, zabawka fajna, ja osobiście dobrze się bawię za jego sprawą :-D
 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...