Skocz do zawartości

Xbox series X migające paski


Recommended Posts

Cześć.

Dzisiaj już dwa razy miałem migające paski na ekranie. Niesty przez 2 miesiące w sumie było kilka takich przypadków.

Wyłączenie i ponowne włączenie konsoli rozwiązuje problem, aż do następnego razu.

Dziś Syn grał kilka minut i miał to co na filmie. Potem ja grałem 3-4 godzin non stop i nic, potem konsola wyłączona na 3 godziny, znowu włączana, chwilę grania i znowu pojawily się paski.

Wiecie może co sprawdzić, zanim poleci na serwis?

 

Link to post
Share on other sites

No niestety, to nie połączenia, a sama konsola.
Dziś znowu miałem paski, ale do tego doszło szarpanie dźwięku i w końcu zwiecha. Pomógł reset przyciskiem, bo konsola nie reagowała na pada.
Tak więc w najblizszym czasie znowu serwis i 2 tyg. bez grania
Żeby było śmiesznie, to po tym resecie od razu odpaliłem i gram już ze 2h i nic się nie dzieje

Link to post
Share on other sites

Na razie nie ma problemów, a wczoraj było grane kilka godzin i dziś też już ze 2h.
Zmieniły się 2 rzeczy od wystąpienia ostatnich problemów:
1. Głębia jest ustawiona na 8 bit
2. Temperatura w pokoju jest dużo niższa.

Zobaczę później jak upał już się wleje, bo może konsola się przegrzewa?

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, drVanSteiner napisał:

bo może konsola się przegrzewa

 

 

Była już rozbierana? Jakby się przegrzewała to wchodziłaby na obroty i hałasowała. Ewentualnie by się wyłączyła z komunikatem przegrzania.  

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze na gwarancji, kupiona teraz w czerwcu.
Być może była rozbierana, bo była w serwisie, bo wentylator nie działał.
Wróciła w zeszły czwartek i takie kwiatki.
Aczkolwiek pamiętam, że przed serwisem że 3 razy miałem takie numery, ale "efekt" był słabszy.

Link to post
Share on other sites

Generalnie dlatego, że pod kino domowe mam wszystko podpięte.
Gdyby za każdym razem takie rzeczy wychodziły, to bym podejrzewał kable, kino, tv itp.
Ale to ewidentnie konsola, bo jej wyłączenie i włączenie chwilowo naprawią problem.
@MiK
raczej o wygodę obsługi. Dźwięk jest teraz przesyłany bezstratnie we wszystkie strony. Może być konsola do tv a tv do ampli.

Link to post
Share on other sites

Ja też nie jestem ale wiem też jaka konsola jest xbox. Mam series x i miałem kiedyś xbox one x i jak jest na jednej listwie podłączony wraz z monitorem i pecetem to losowo wywala korek w momencie włączenia listwy zasilającej. Mało tego ta konsola nie ogarnia 1440p 120 hz vrr i hdr gdzie plejka nie ma z tym problemu a obie są na takich samych podzespołach.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, lucas-7 napisał:

jak jest na jednej listwie podłączony wraz z monitorem i pecetem to losowo wywala korek w momencie włączenia listwy zasilającej

 

Też tak miałem z series x i one x. Takie coś rozwiązało problem. 

 

medium_rwd.jpg

 

5 minut temu, lucas-7 napisał:

Mało tego ta konsola nie ogarnia 1440p 120 hz vrr i hdr

 

Nie rozumiem. W opcjach można przecież ustawić takie wartości. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...