Skocz do zawartości

Xbox series X migające paski


Recommended Posts

Wygląda na to, że znalazłem przyczynę problemu i rozwiązanie.
Miałem ustawiana głębię koloru na 12 bit. Przełączenie na 8 bit rozwiązuje problem. Nic nie miga i wszystko działa.
Ma to sens, bo 120Hz + 4K + 4:4:4 + 12 bit daje transfer około 48Gb/s, series X może max 40Gb/s.
A ustawienie głębi na 8bit dla sdr i 10bit dla HDR to transfery 32 i 40Gbps.

Link to post
Share on other sites

Ja też mogę ustawić jaką chcę, nie mam blokady, ale problem z prawidłowym wyświetlaniem.
A info np. stąd:




Jak nie chcesz całego filmu oglądać (a warto, bo są wytłumaczone ustawienia X) to obejrzyj od 18:38

A tu w skrócie


Ale na pocieszenie PS5 ma tylko 32GB/s
Link to post
Share on other sites

Mam i jedna i druga konsole nie zauważyłem różnic w działaniu przez ograniczenia w przepustowość portu. Natomiast jeśli przez ograniczenia konsola działa Ci prawidłowo to wychodzi na to że przepustowość spada jeszcze bardziej przez amplituner. No ale cóż zawsze musi być jakiś kompromis.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy mam xoboxa i nowy tv, przerzuciłem tony filmów i artykułów, więc nie jestem w stanie teraz znaleźć konkretu, ale dopiero w sprzętach w tym roku zaczęła pojawiać się pełna przepustowość HDMI 2.1, czyli 48Gbps, a i też nie we wszystkich.

Do tego rego prawie wszystkie tv mają matryce max. 10bit.

Ale jest prawdopodobne, że w takim combo jak ja mam, coś nie gada. U tego YouTubera, jak na swoim C9 włączył wszystko na full na Xie, to nie miał obrazu w ogóle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Serwis Microsoft odniósł się do tego mojego zgłoszenia z problemami z migającym ekranem.
W skrócie: konsola jest sprawna, ale oprogramowanie może trochę nie domaga.
Natomiast nie jest to powód do wymiany czy naprawy konsoli🫤, a być może w przyszłości będą aktualizacje które te rzeczy zniwelują.

Link to post
Share on other sites

Może nie tv ale właśnie testuje monitor samsung odyssey g70b. 4k 144 hz 10bit vrr. Monitor ma hdmi 2.1 48 gb. Włączonego 4k 120 hz z hdr I vrr I wszystko działa jak należy. Odznaczone opcja redukcji koloru. Głębia 10 12 bit. Nic z obrazem się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

No i fajnie.
Ja w sumie się przyzwyczaiłem, a serwis potwierdził, że znają problem i że nie jest to sypiąca się konsola. Ale moim zdaniem jednak jest to wada fabryczna, nie do usunięcia, bo za kilka dni mija 3 lata od pojawienia się X, a oni dalej tego nie naprawili.
Swoją drogą PS5 też ma ten problem, więc jak dla mnie jest to wina apu AMD.
U mnie też długo nic się nie działo. Potem paski, wyłączenie/włączenie konsoli i znowu spokój. Niestety nie ogarniam jakiegoś klucza pojawiania się tych pasków, a szkoda mi życia na analizy, więc po prostu korzystam i tyle.
Tak jak pisałem, pewnie wiele zależy od zestawu jaki się ma z konsolą (tv, ampli), więc jednym to wyjdzie innym nie.
Może w kolejnej generacji tego nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...