Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam ostatnio problem z wydajnością na pc, ale co dziwne występuje on tylko podczas oglądania filmów. Korzystam z PotPlayera, ale wczoraj sprawdziłem na kilku innych odtwarzaczach i problem występuje - "filmy i tv", "anydvd", "windows media player". Wygląda to tak, że film sobie idzie, a w losowych momentach wszystko zamiera, jest totalny freez, nie mogę nic zrobić, nie dziąła wstrzymanie, wznowienie, przewijanie - zawiesza się, pomaga zamknięcie aplikacji. Czasami się odwiesi, ale rzadko. Na każdym z odtwarzaczy zatrzymuje się w tych samych miejscach filmu, to jest ciekawe. Filmy mam na dysku HDD, jest stary, podejrzewam, że może pada. Z Drugiego, głównego i systemowego dysku SSD nie próbowałem odtwarzać filmu, nie mam miejsca na nim, a filmy są w wielkich rozmiarach, ale obawiam się, że trzebaby to sprawdzić na SSD.

 

Możecie polecić jakiś program, który sprawdzi badsectory i ew je naprawi lub powie, czy dysk nadaje się jeszcze do czegoś czy już na szrot. Może chkdsk systemowy wystarczy?

 

Procesor: i5 2500K 3.30GHz -> 4.5 GHz
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3
RAM: DDR3 Corsair 8GB PC1600 4x2GB CL9 XMS3
Zasilacz: XFX Core 750W
Obudowa: ATX Midi SilentiumPC Gladius 800W
Inne podzespoły: Asus Xonar D1

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Mogę potwierdzić, w sumie nie wiem po co, bo wiemy w czym problem, ale przerzuciłem filmy na SSD i wszystko działa jak powinno. 

Żegnaj dysku. Byłeś dobrym przyjacielem, ale na tym świecie jest miejsce tylko dla jednego z nas :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Zawsze mozesz zobaczyc czy to bledy logiczne ii ile jest fizycznych bo to jednak stary dysk tez mam samsunga 1TB takiego wymienilem go 5 lat temu+ a ostatnio go podlaczylem tak zeby sie pobawic i sie okazalo ze wszytkie bady jakie na nim byly to byly logiczne a dysk jest sprawny w 100% procz oczywiscie dlugiego czasu pracy kolo 2500 dni(prawie 7 lat) a dawal wtedy objawy typowych badów a programy ze smarta oczywiscie czytaly bady logiczne. Korzystalem z HDD Sentinel, HDD Scan i Victoria HDD. 

 

Za to 2 modele seagatow zdechly w przeciagu 2-3 lat 2tb(st2000dm001) i 3tb(st3000dm001) a w USA byla nawet jakas gruba sprawa sądowa bo dyski wadliwe byly https://en.wikipedia.org/wiki/ST3000DM001 

 

image.png.134098277118e8aaa1bbb997e877a0d1.png

 

Dopiero potem odkrylem zerowanie dysku(write/erase) w trybie zapisu. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.07.2023 o 22:44, wodego napisał:

Rozkręć i wyciągnij magnesy. Przyczep je do śrubokręta i śrubki będą się trzymały ;)

Ja zbieram dyski właśnie po to :D szkoda ze ludzie tak niechętnie chcą się ich pozbywać :D

image.png.1635c7835c70281a58a12cff11fdecb4.png
U nas takie coś stoi na zlewozmywaku, pod zlewem magnes - w końcu się nie przewraca :rotfl:
Tylko podkładkę musiałem jeszcze położyć żeby magnes  nie odpadł  jak się to podniesie :D 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.08.2023 o 09:17, jimix napisał:

Nie zrobiłem tego wyżej, na screenie? Sugerujesz, że dysk może być ok?

Przy tych liczbach błędów odczytu/zapisu i realokowanych, niestabilnych sektorach, to raczej nie ma co się bawić, chyba że szukasz HDD na kopie backupu (co z tego że to mogą być "logiczne" błędy, skoro przy tej ilości to ja bym nie zaufał takiemu HDD, co najwyżej może tam być kopia backupu, nawet nie backup). Już o błędach komunikacji nie będę wspominać...  bo one mogą nie być z winy HDD. 

Jeśli HDD byłby na gwarancji, to nadawałby się do wymiany, nic mniej nic więcej. Bezpieczeństwa danych nikt nie zagwarantuje.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...