Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza


Recommended Posts

*Od razu zaznaczam że nie jestem maniakiem komputerowym i wielu pojęć mogę nie rozumiec*

4 dni temu złożyłem nowy komputer,

R5 7600x

B650 aorus elite ax

Rx6700xt 

Corsair h100 rgb pro xt

Kingston fury 16gb ddr5 36 cl 6000mhz

Zasilacz silentium pc 500 w plus bronze

 składałem go sam

Komputer początkowo dobrze działał ale ostatnimi czasy potrafi się sam "wyłączyć"  ,wydaje mi się że to wina ramu ponieważ gdy komputer się "wyłącza" wszystko się świeci oprócz ramu,  po chwili ram wraca do życia ale komputer już się nie włącza (muszę go wyłączyć i włączyć)

Próbowałem wyjąć ram oraz go ponownie włożyć sprawdzając czy dobrze jest zamontowany ale gdy włączyłem komputer to po 5 min bedąć w pulpicie ponownie się wyłączył , tym razem już całkowicie 

Myślałem że może zapełniam ram ale komputer wcześniej wyłączył się przy odpalonej grze steamie i discordzie a teraz bez niczego, tak samo z zasilaczem ale jak pobór mocy miałbyś większy na pulpicie. Ponadto na płycie świeci się dioda "DRAM". Proszę o pomoc

 

Gdy Próbowałem go resetować, komputer się włącza bardzo długo a w Windowsie działa jakby nie chciał nic nie da się włączyć zawiesza się przy najmniejszej ingerencji , windows podczas pewnego włączania wyrzucił mi że komputer może być uszkodzony i że nie może go naprawić ale jak ma być uszkodzony jak do tej pory działał niesamowicie dobrze

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...