Skocz do zawartości

Komputer domowy do pracy


Recommended Posts

Cześć, składam komputer do pracay (excele, wordy i inne office) programy do faktur, aplikacje do wideomonitoringu. Multimedia i od biedy jakaś gierka raz na pół roku.

Zależy mi na bezkonkurencyjnej wydajności w systemie windows 11 + obsługa rozdzielczości 4K w 120 Hz (monitor ma QHD 120Hz) ale w dalekiej przyszłości może zawita coś lepszego

Wybrałem coś takiego:
https://www.x-kom.pl/lista/d7uz966tn

 

Zastanawiam się jednak czy nie zjechać cenowo z procesorem do i5 albo zamienić na ryzena, w których się totalnie nie odnajduje.
Wtedy starczy budżetu na zakup drugiego ssd i zrobić RAID mirroring albo dorzucić drugi wolniejszy dysk SSD na dane 

No i grafika jest i tak nadwyraz wydajna, ale nic tańszego współczesnego godnego zakupu nie widzę. 

 

Wiem, póki co do pracy biurowej taka specyfikacja to przerost, ale komp ma bez upgrade służyć parę lat a do 6 000 mogę szaleć.

 

Wszelkie poprawki i modyfikacje mile widziane.

 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Za 4250zł bym widział zestaw na amd na podstawce am5 - gdzie parę lat jeszcze będą wychodzić nowe cpu, do gier raz na pół roku i tym bardziej do biurowych prac i multimediów starczy już mocny 6 rdzeni ryzen 7600, jak chcesz 8 rdzeni "na zapas" - można dać 500zł więcej - ryzen 7700 i tak będzie poniżej 6k wszytsko

W zestawie masz szybvszy ram i tańszy 6000cl32,

zasilacz markowy 650w Gold Seasonic - 10 lat gwarancji dodatkowo,

przewiewna budę BQ dx500

w szybkie ssd 1tb kc3000 na system + 2tb na dane

https://proline.pl/koszyk/acb71a09

 

tego aio cooler master bym unikał - dziadostwo lepiej dać powietrzne - w zestawie jest fortis spokojnie da radę, jak aio to np

 

zamiast  3060 8gb osobno bym razem z gierką kupił Amd rx6650xt - https://www.sferis.pl/karta-graficzna-powercolor-rx-6650-xt-hellhound-8gb-i295059 - w zestawie gierka za 300zł - da się pewnie sprzedać  jakby co za 100-200zł

Widzę że masz płytę z wifi to może być ta z wifi pod amd: https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-b650-gaming-x-ax-am5-p8116846

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sądziłem, że do biura to wystarczy Integra typu 4600G lub 5600G. Do tego 32GB ram i tyle. Wifi warto mieć, do tego bluetooth. Wówczas wystarczy Ci kasy na dwa szybkie dyski M.2 po 2 TB każdy (np.Kingston KC3000). Ciche chłodzenie procka np jakiś be quiet.

Zależy, co to znaczy bezkompromisowy biurowy :-) 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, lokator_18 napisał:

Sądziłem, że do biura to wystarczy Integra typu [...] Wówczas wystarczy Ci kasy na dwa szybkie dyski M.2 po 2 TB każdy

Te dwa szybkie dyski sprawią, że na rozpoczęcie i zakończenie pracy benchmarka do SSD można odpalić, żeby podziwiać cyferki. Już nie piszę, że Excel będzie liczył proste równania 6x szybciej, a w Wordzie po naciśnięciu literki natychmiast wyświetli się ona na monitorze.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, po prostu budżet jest na zakup. Chyba jednak skłaniam się do propozycji wrobel_krk bo wtedy zostanie kasy na legalnego office 2021 za ponad 1000 zł i nie trzeba będzie go przenosić ze starego kompa.

Link to post
Share on other sites

Kajtek, po części się zgadzam. Natomiast skoro jest budżet lepiej kupić lepsze i mieć spokój na kilka lat. GPU za 2 K niepotrzebne. GPU bardziej biorę ze względu na to, aby obsługa rozdzielczości 4K w 120Hz była na pewno. 
Na mojej prywatnej i7 10700K bez GPU nawet wallpaper engine lagował przy 2X QHD więc biorę po prostu najtańszą rozsądną grafikę. 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, elvismt napisał:

Natomiast skoro jest budżet lepiej kupić lepsze i mieć spokój na kilka lat.

Ale nawet na tym tańszym będziesz miał spokój na jeszcze więcej niż kilka lat. 

Pamieci DDR5 nie zrobią Ci żadnej najmniejszej różnicy - niczego nie odczujesz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...