Skocz do zawartości

RTX 3080 i zasilacz 650W 2x8pin


Recommended Posts

Cześć, poczyniłem zakup używanego RTX3080 i przejechałem się na zasilaniu... dopiero  teraz czytam że ten smok  żąda aż 3 kabli 8 pin z czego ja w swoim zasilaczu posiadam jedynie dwa... i w teorii mógłbym dać zasilanie dodatkowe z nieużywanej linii SATA/molex ale czy to zadziała?

https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-2x-molex-na-pci-e-8-pin-8190755413
lub rozgałęzić jedną linię VGA na dwie
https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-zasilania-vga-pci-e-8pin-2x-8-pin-12975043605

Czy szczerze powiedzieć swojemu powersuply do widzenia i zainwestować w nowy PSU?

 

Póki co na dwóch 8pin karta nie rusza... Chyba to normalne? parę lat temu karty bez dodatkowych wtyczek chociaż ruszały

Obecny PSU to EVGA Supernowa 650W GS

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Niestety Amperki głodne na prąd są. Ogólnie to 650W mogłoby tego RTX 3080 spokojnie utrzymać. 

 

To nie tak, że te przejściówki nie zadziałają. Będą działały, tylko to jest nie do końca bezpieczne. MOLEX to najgorsze co może być, nie bez powodu już dawno temu zrezygnowano z tego konektora. Jeżeli producent nie dał przewodów zakończonych 2x8 pin (tak często bywa), to znaczy, że nie przewidział takego obciążenia przewodu. Nie powinno się używać takich rozdzielaczy. 

Patrzę na opis Twojego zasilacza:
https://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-gs-650-80-plus-gold-220-gs-0650-v2-742048/
 

Wygląda jakbyś jednak miał wystarczająco konektorów w nim. 

 

Sama karta jakoś zadowoli się 350W+wiadomo, karta generuje jeszcze "transient spikes" (chwilowo wysoki pobór, dla Amperek nawet potrafi być 2x większy od normalnego poboru). Może czasem się zdarzać, że komputer "zgaśnie", bo zadziała OCP (over current protection), sporo zależy też jak mocnego masz procka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale kabel PCI-E ma na końcu 2x 6+2 PIN. W takiej sytuacji nie ma przeciwskazań (poza max mocą zasilacza) by użyć obu końcówek. Oznacza to mniej więcej tyle, że kable użyte od zasilacza mają w specyfikacji 300W, a sam konektor 8 PIN jest na 150W.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W sensie z jednego portu VGA dać przejsciówkę 2X 8pin? W tym wypadku mam 2 porty zajęte :/  trzeci na CPU i7 10700K
W tym momencie z jednego portu mam tylko jedno złącze 1 pin (widziałem że są kable 1 do 2 x 8pin gdzieś w internecie ale w pudełku u mnie takowego brak.


Pewnie z czasem mój zasilacz zostanie zmieniony... ale do wypłaty chciałbym jednak załatać to taniością i przejściówka. (ah ta inflacja :( )
Proc mimo "K" nie kręcony więc nie będzie miał ponad normatywnego TDP ale swoją wtyczkę jednak wykorzystuje  



 

Zrzut ekranu 2023-06-14 o 12.14.20.png

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Adames napisał:

. MOLEX to najgorsze co może być

Nie, sata to najgorze. Potem molex. Sata daje mniej prądu od molexa.

5 godzin temu, elvismt napisał:

Pewnie z czasem mój zasilacz zostanie zmieniony... ale do wypłaty chciałbym jednak załatać to taniością i przejściówka. (ah ta inflacja :( )

duniek Ci zrobi customy bezpośrednio z zasilacza i po problemioe, bo chyba porty wolne masz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sprawa się wyjaśniła... jednak miałem kabel 2x 8 pin z jednej linii w pudełku po zasilaczu... Jechałem po nie 50 km do swojego starego domu ale było warto. Działa na obecnym zasilaczu. Później sprawdzę czy stabilnie 

Adames miałeś rację !!! był taki właśnie kable w pudełku :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...