Skocz do zawartości

Elektryczna kosiarka do trawy - wasze opinie


Recommended Posts

Hej, jest tutaj może ktoś kto posiada elektryczną kosiarkę do trawy?

 

Nigdy mnie nie przekonywało jakoś ciąganie kabloteki za kosiarką i z reguły mała moc w porównaniu do spalinówki, ale ostatnio widziałem u jakiegoś sąsiada w akcji i ma to niewątpliwie duży plus w postaci cichej pracy braku spalin i właściwie bezobsługowej lekkiej konstrukcji. Na co zwracać uwagę przy wyborze takiej kosiarki?

 

Ps. Idąc krok dalej to widzę, że produkują teraz też wersje na zasilanie akumulatorowe,

https://www.lidl.pl/p/parkside-kosiarka-akumulatorowa-40-v-prma-40-li-c1-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100361285

Tylko nie wiem ile to warte i czy na takich dwóch aku (2x4Ah) mógłbym przejechać chociaż raz 500m2? bo tyle mam gdzieś do skoszenia, specyfikacje specyfikacjami ale wolałbym opinie kogoś kto takiego sprzętu używa, czy lepiej sobie dać spokój z aku i brać taką na przewodzie?

 

Do wstępnego wykoszenia mam kosę spalinową, wiec w zasadzie taka kosiarka byłaby przeznacza tylko i wyłącznie do podkaszania trawnika.

Link to post
Share on other sites

W Polsce, to tylko kosiarki spalinowe. Prąd mamy z węgla i teraz wyobraź sobie, że naraz kilkaset tysięcy osób w sobotę zapragnie skosić trawę. Jaka sieć to wytrzyma? Poza tym zasięg elektryka ograniczony jest kablem, a spróbuj skosić działkę kilka hektarów. Myślisz o kosiarce akumulatorowej? Wiesz, że akumulator może się zapalić i gaszenie trwa kilkanaście godzin? A teraz ładowanie akumulatora: w sobotę wieczorem po koszeniu kilkaset tysięcy użytkowników podłącza swoje kosiarki do ładowania...

 

A nie, chyba coś mi się z samochodami pomyliło...:D

Link to post
Share on other sites

Daj spokój. Elektryczną to sobie można kosić ogródek taki jak nieraz jest w mieszkaniu w bloku na parterze zamiast balkonu. Latac z kablem, chwila nieuwagi i go najedziesz, przetniesz i jeszcze ktoś się zaświeci :) Prosta spalinówka na ogródek 500m2 będzie optymalna. Można tez by już pomyśleć nad robotem i mieć totalnie wylane. Za 4-5tys złotych cos już kupić można. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...