Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny


Recommended Posts

900 zł mam na całość włącznie z wzmacniaczem

 

BR dostrojony - powietrze z rury nie furczy, sub gra o wiele przyjemniej. Narazie prace skończone, czekam na wzmacniacz - jego budowa potrwa ok 2 miesiące.

 

http://img819.imageshack.us/img819/4083/img0248d.jpg

 

http://img684.imageshack.us/img684/292/img0253kd.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,, temat zupelnie mi nie obcy;-). Znam ten glosnik doskonale,mialem go 2 miesiace na posiadaniu. Wizualnie sub prezentuje sie b.dobrze. nie wiem jak on gra u Ciebie. W jak duzym pomieszczeniu bedzie grac ten sprzet? . Ja u siebie w pokoju 16 m2 mam suba 100 rms i to juz jest zabojstwo.Odnosnie kolegi burr22 car audio a sprzet domowy to zupelnie inna dziedzina. Ten sam glosnik inaczej zagra pod wzmacniaczem np. 10 rms w pokoju a inaczej w samochodzie.

Link to post
Share on other sites

Też mam pokój ok 16m2 i bass miażdży czaszkę - słucham głównie hardstyle i trance :D Jak sprawdzałem przy 150W brakuje odrobinę kontroli przy mocnym zejściu choć i tu grał już fajnie. Miałem okazję go podpiąć pod 300W i było bardzo przyjemnie - wzmak trzymał go w ryzach idealnie. Obecnie czekam na panel 300W który jest "w produkcji" ;) Co do konstrukcji - przy niskich tonach więcej zależy od budy niż od przetwornika.

Link to post
Share on other sites

Kolumn i suba nie skomentuję bo wolę brzmienie Tonsila (a słyszałem i Technicsy twoje i tego PB ale w ciut innej budzie), ale to kwestia gustu.

Ale jest coś o czym nie mogę przemilczeć, skąd ty wyrwałeś ten zestawil Technika ? Jest piekny, cyfrowy z tego co widzę i jakością pewnie odbiega w przód nawet w stosunku Denona :)

Jakbyś kiedyś postradał rozum i chciałbyś oddać/sprzedać to z chęcią bym go przygarnął, aż podziw bierze że ktoś jeszcze używa czegoś innego niż LG, Sony, Creative, Logitech i inne masowe badziewie po 2000r (są wyjątki) :)

Link to post
Share on other sites

Ojciec kupił 15 lat temu, w Niemczech. Brzmienie kolumn (właściwie całego zestawu) zależy od wzmacniacza, to jak on tworzy scenę stereo więc pod tym klocem inaczej "dają" ;) Tonsile 200/300 też mi się podobają.

 

Jeden z nielicznych wzmacniaczy z DAC, "kanciaki" to najlepsze wzmacniacze jakie Technics wypuścił (poznać je można po kwadratowym przycisku Power), model 90 był najwyższym na rynku Europejskim ;)

Link to post
Share on other sites

Ja twierdzę że głównie PreAmp tworzy brzmienie zestawu, wzmacniacz tylko powinien wzmacniać to na kolumny więc najlepiej klasa A :) Do tego bufor na lampach i właśnie takiego DACa jak twoj mi brakuje do pełni :by pominąć beznadziejne przetworniki C/A które montuje Sony w TV i konsoli, bo wzmacniacz mam stary analogowy (ale to nie jego wada a zaleta :) Do tego wygląda to bajecznie, nie dość że cieszy uszy to jeszcze jest na co po wpatrywać podczas seansów muzycznych.

Link to post
Share on other sites

W SV-90D DAC kowertuje na analog i możesz wybrać dwie drogi - power amp direct czyli przejście bezpośrednie do końcówki lub "trasę analogów". To drugie łączy idealnie "ciepło" analogów z czystością cyfrowych.

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Ostatnio trochę ucichło - tak więc prace póki co stoją, czekam aż facet zrobi wzmacniacz panelowy :P Dokładnie ile to jeszcze potrwa to nie wiem. Mam filmik trochę przybliżający moc całości, ale jest średni jakościowo, więc nie wiem czy jest sens dawać ;)

Link to post
Share on other sites

Nie chciało mi się tego ustawiać wszystkiego :P No i dopóki nie będę miał wzmaka do suba wszystko musi ciągnąć SU-V90D w mono, a to tylko połowa mocy dla subwoofera ;) Nagrywałem telefonem, więc w 720p jako-tako to słychać ale raczej tylko niskie tony wypadają dobrze przy takiej "kamerze" bo reszta zniekształcona tak więc nie krzyczeć :P:) Wszystko co mi z biurka spadało zawsze pościągałem :D :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=3to0CE2MRDw

 

Tutaj trochę zasłoniłem przez przypadek mikrofon w telefonie i dźwięk całkowicie dziwny wyszedł...

 

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...