Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny


Recommended Posts

http://audio-database.com/TechnicsPanasonic/amp/index.html

 

Fajna stronka zestawienie Ampków Technicsa.

 

Ten SU-V100D w dniu premiery 198 tyś Yenów, mój 79 tyś Yenów. Różnica potężna, musieli coś wyrzucić z niego. W moim tak samo niema opcji Remote Control, którą wzmaki już wtedy miały.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie, że tak naprawdę mój ma większą moc efektywną niż twój, i to przy niższych zniekształceniach ;)

 

Ten wzmacniacz na takiej samej bazie co twój, z tym że jest w pełni cyfrowy.

 

http://audio-database.com/TechnicsPanasonic/amp/su-ma10-e.html

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego nie ma regulacji, omija wszystko i biegnie jak najkrótszą drogą.

 

No cóż, buda oklejona (bez tyłu oczywiście, go pomaluję na czarno). Wieczorem wyczyszczę środek z pyłu i uszczelnię do końca. Poszukam też rury pcv na przedłużenie BR. Jestem zadowolony, jak to z okleiną bywa jest kilka małych niedociągnięć, ale na szczęście ledwo widoczne tylko pod światło. Później się nimi zajmę, plecy mnie bolą jak ch#j :P

 

http://img196.imageshack.us/img196/5188/img0174ch.jpg

 

http://img585.imageshack.us/img585/8471/img0191z.jpg

 

http://img829.imageshack.us/img829/8748/img0218e.jpg

 

 

 

Jeszcze coś wieczorem napiszę ;)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Niskie tony są "wszechobecnymi", więc nie ma znaczenia jak ustawiony jest głośnik w budzie. Słyszałem np, że otwór br nie powinien być na przeciwległej ścianie od głośnika, ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

Podłączyłem na próbę suba - jeszcze z tą nie przedłużoną rurką czyli na strojeniu 45Hz. Powiem tak - już teraz gra za********e! :menda: Nie wiem w sumie jak to opisać... Jest miodzio, bass poprostu miażdży. Gra bardzo czysto i równo, impuls bardzo szybki pomimo narazie badziewnego strojenia (które jak sprawdziłem na symulacji mocno go podbiło, tak samo jak część częstotliwości na poziomie 50-60Hz) ;-) Próba wstępnego zestrojenia wypadła pomyślnie - woofery i subwoofer dobrze się "dogadują" ;)

Link to post
Share on other sites

Zadowolony jestem z oklejania. Błędem było wycięcie otworu na głośnik przed oklejaniem, utrudniło mi to znacznie robotę. Ale musiałem tak zrobić, wyrzynarka ma sporą stopkę i by mocno porysowała okleinę wokół pierścienia głośnika.

Link to post
Share on other sites

masakra .... dramat kolego , napracowałeś się sporo i za to plus , ale za te gadanie totalny minus . Wsadzłeś słaby przetwornik i próbujesz wcisnąć mniej doświadczonym że to rewelacyjnie gra . W car audio siedzę od kilku ładnych lat i ten głośnik jest typowym tłuczkiem , nie ma mowy o jakości tym bardziej w Br tak słabo przygotowanym jak u ciebie . Mogłeś Zadać sobie trochę trudu i zrobić szczelinówkę , wzmacniacz lekko dramatyczny , jeśli chciał byś to buczydło w miarę kotrolować , zakup wzmacniacz ok 500w Rms i o DF powyżej 1000 . Mimo tego ten głośnik i tak nie zagra dobrze ...

Link to post
Share on other sites

W porównaniu do przetworników domowych które miałem okazję sprawdzić w tej cenie gra o dużo lepiej :roll: Fakt - przy porównywaniu parametrów w programie ciężko było dobrać obudowę, która stworzy warunki do grania w domu. Jako że to pierwszy subwoofer, który samodzielnie robię (wcześniej tylko satelity) obawiałem się jak to wyjdzie. Ale nie zauważyłem, żeby buczył, pierdział czy się gubił - a subwooferów słuchałem naprawdę sporo. Przecież nie będę go słuchał na 100% mocy w mieszkaniu - nie mam takiej potrzeby :P A sygnał z tego wzmacniacza jest na próbę, kupię panel 300W.

 

Nie mówię, że gra idealnie, ale gra naprawdę przyjemnie w tej obudowie. Być może subwoofer pozwolił lepiej ukierunkować dźwięk w moim pomieszczeniu - wkońcu starałem się zrobić go tak, by grał dobrze u mnie. Może dlatego jestem zadowolony, być może w dwa razy większym pomieszczeniu zagrał by dużo słabiej. O takich rzeczach nie rozmyślałem. Musiałem się zmieścić w budżecie do 900zł, w tej cenie jestem zadowolony. Nie zepsuł mi dźwięku, lecz go poprawił - to mi odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Musisz słuchać napradę wolnego bitu , lub nie słyzałeś dobrego subbasu . Po pierwsze ta moc wzmacniacza nie jest podana z powodu głośnego słuchania , jest to moc która pozwoli na kontrolę tego głośnika . Mimo że głośnik ma moc ok 300 wrmsto ma ciężki układ drgający i wzmacniacz potrzebuje większą dawkę mocy by przy szybszych udeżeniach mieć moc aby go wychamować . Poza tym napisz jaki ten twój panel ma współczynnik tłumienia (damping factor) .

Przecież nie będę go słuchał na 100% mocy w mieszkaniu - nie mam takiej potrzeby

 

To po co Ci 12 " i to w BR ? w cenie 900 zł spokojnie byś się zmieścił z dużo lepszą obudową z mdf''u i dużo lepszym przetwornikiem np RFD1210/2210 lub re audio sr10 jest wile innych które przerabiałem w samochodie i napewno 12' w skrzyni OZ nie daje tego co 10 w skrzyni CL . Ten projekt to tylko ciśnienie ...
Link to post
Share on other sites

>50/4Ohm.

 

No to dramat ... będzie latał jak szmata ( głośnik) bez kontroli . Przy tej masie potrzebujesz minimum dobre >200/40hm zobacz na forum Car audio pod jakimi piecami on chodzi , spróbuj możę zaadaptować jakiś piec z CA i zrobić mu przetwornicę . Jak chcesz go ciąć ? Pasywnie , aktywnie ?

 

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230&kid=237&pid=2087 - Ten RE plus skrzynia na wymiar po niego (CL 150 zł) i masz jeszcze 100 zł na oklejenie . A jakość dzwięku nie porównywalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...