Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

mam problem - mianowicie kupiłem jakieś badziewie z TP-LINKa jako karte sieciową na USB. Dwie ściany do pokonania to dla niej za dużo. Mam modem z wifi i nie wiem, czy powinienem zainwestować w router, żeby było to użyteczne w całym domu z większym zasięgiem, czy kupić kartę sieciową z anteną do komputera na USB. Szukam czegoś maks do 200 złotych. Dzięki z góry za pomoc :).

https://allegro.pl/oferta/ac1200-wifi-bluetooth-4-2-anteny-intel-8265ac-11813838828

Znalazłem taką kartę, fajna/niefajna?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dom to mieszkanie  54 m^2, modem z wifi Connect Box od UPC. 

Nie potrzebuję żadnego mesha, skoro korzystam właśnie z laptopa w tym pokoju, który śmiga po wifi aż miło. 

Karta sieciowa, którą kupiłem to:

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/adapter/tl-wn725n/

Laptop Huawei'a z którego korzystam ma kartę Dual Band Wireless-AC 8265.

Edytowane przez kajsks
Link to post
Share on other sites

Modem bez anten zewnętrznych, do tego karta nano i dwie ściany. Co mogło pójść nie tak? A jak ten modem jest ustawiony? Nie czasem wciśnięty gdzieś między ścianę a szafkę?

 

Kluczem w komunikacji radiowej jest jak najmniej przeszkód na linii komunikujących się urządzeń oraz optymalne ustawienie anten w stosunku do siebie.

Link to post
Share on other sites

To nie moje mieszkanie, ja tylko wynajmuję, ale oczywiście, że modem jest wciśnięty i stoi w niekomfortowym miejscu (dla estetyki).

Co mogę kupić, aby rozwiązać ten problem? Tak jak mówię, laptop sobie radzi świetnie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, tom napisał:

Jeszcze jedno. Laptop ma anteny WiFi w matrycy. A jak wepniesz kartę WiFi w PC, wciśniesz go gdzieś w róg i d**ą wykręcisz do ściany, to bynajmniej nie oznacza to iż będzie tak samo działał na takiej samej karcie jak lapek.

Dlatego też niektóre sieciówki na USB mają przedłużki które pozwalają na umiejscowienie w bardziej optymalnym miejscu.

4 godziny temu, grzech1991 napisał:

Mesh to szrot bo działa jak repeater

Taką bzdurę to mógł napisać tylko ktoś kto z meshem nie miał w życiu do czynienia :facepalm:

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.05.2023 o 14:54, grzech1991 napisał:

Mesh to szrot bo działa jak repeater, zacznij od wymiany i zakupu normalnej karty do komputera. Tym bardziej, że notebook działa.

O! znowu jakaś fascynująca teoria, rozwiń ja proszę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Does WiFi extender slow down internet?
No, but it can slow your access to it.

An extender requires bandwidth to talk to the host router, and bandwidth to talk to the device using the extender. So, to the router, the extender looks like just any other device, using lots of bandwidth.

I have heard numbers that at full load, an extender uses 40% of the total WiFi capacity."

 

Pierwszy wynik z gogle, to nie jest teoria a chyba praktyka.

W dniu 18.05.2023 o 19:06, zbiku90 napisał:

Taką bzdurę to mógł napisać tylko ktoś kto z meshem nie miał w życiu do czynienia :facepalm:

Oczywiście, ze nie mam - bo od tego się kładzie access pointy.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Okazuje się że Mesha to widziałeś w googlach w przeglądarce, więc sklej wary i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mesh (najlepiej pospinany kablami) to najlepsza opcja WiFi na tą chwilę, to nic innego jak access pointy, które dodatkowo komunikują się między sobą.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Kolega to chyba nie wie o tym że prawdziwe systemy mesh posiadają dodatkowe radio, które odpowiada za komunikacje pomiędzy nodami  (to tak w uproszczeniu bez wchodzenia w technikalia) :)
Cóż, szkoda że zamiast się doedukować to powiela jakieś banialuki. Do niedawna przodował w tym @Arnold, a że natura nie cierpi próżni to widzę że ktoś zajął jego miejsce.

 

Coś ode mnie.

Masz może i dobre chęci, ale brakuje Ci wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.
Zastanów się czasami dwa razy zanim napiszesz o czymś z czym nigdy nie miałeś styczności.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 20.05.2023 o 09:39, zbiku90 napisał:

Okazuje się że Mesha to widziałeś w googlach w przeglądarce, więc sklej wary i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mesh (najlepiej pospinany kablami) to najlepsza opcja WiFi na tą chwilę, to nic innego jak access pointy, które dodatkowo komunikują się między sobą.

https://www.quora.com/Does-mesh-WiFi-reduce-speed

 

Dokładnie tak, ty też sklej wary bo pewnie należysz do tych co wiedzą, że ziemia jest płaska, bo nigdy nie widzieli jej okrągłej xD Teraz się okazuje, że trzeba robić z tego AP i podpinać kablem xD

19 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Masz może i dobre chęci, ale brakuje Ci wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.

Oczywiście, w praktyce nie potrzebuje dwa razy wolniejszego radia, wiec go nie montuje. Rozumiem, że nie mogę się wypowiadać czy ziemia jest okrągła skoro jej nie wdziałem, a wirusy to coś co nie istnieje w powietrzu?

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, cooger napisał:

Arnold przestań już. Jeśli nie rozróżniasz rozszerzania sieci przez jedno radio a przez dwa to lepiej się nie udzielaj.

Jak najbardziej rozróżniam, jeśli do mnie piszesz Arnold.

Ba, film usera z forum, jak to wspaniale działa:
 

 

Tak jak na quora pisali, to nie ma prawa dobrze działać. Fizyki i fal nie oszukasz. I chłop który instaluje, na dzień dobry odradza (widać wypowiedź w wątku).

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, grzech1991 napisał:

Ba, film usera z forum, jak to wspaniale działa

Coś Ci się pomyliło, gościu tylko podnieca się rozpakowywaniem.

 

Przewijałem film, ale usłyszałem, jak kopię dysku 2TB po WiFi chciał na domowy serwer wrzucać. Był zdziwiony, że to będzie długo trwało. Pewnie myślał, że 5 minut zajmie.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, wodego napisał:

Przewijałem film, ale usłyszałem, jak kopię dysku 2TB po WiFi chciał na domowy serwer wrzucać. Był zdziwiony, że to będzie długo trwało. Pewnie myślał, że 5 minut zajmie.

kiedyś robił testy monitora tj. postawił i opowiadał. Nie ma nic w tym złego, ale to z testami nie ma nic wspólnego.

 

4 godziny temu, tom napisał:

Kłamstwo. Jak niby w firmach czy hotelach gdzie jest po kilkadziesiąt AP i setki klientów rozprowadza się sygnał WiFi? Mesch  to jest technologia spinająca accesspointy, które są widziane jako jedna spójna sieć. Accesspointy, jeśli to ma działać,  muszą być spięte po kablu. To, że spobie kupiłeś pakiet 3 tanich i fikuśnych klocków zarządzanych apką, poustawiałeś na półeczkach po mieszkaniu bynajmniej nie oznacza, że sieć będzie poprawnie pracowała......

No ale spinanie po kablu to robienie AP, ogólnie zgadzam się z Tobą. Roaming ma nawet unifi które jest pełnoprawnym AP.

21 godzin temu, wodego napisał:

Coś Ci się pomyliło, gościu tylko podnieca się rozpakowywaniem.

 

No nie mówi, że ma mesha i ledwo to dyszy.

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, tom napisał:

Robienie mesha po wifi to dziadowanie

Niestety niektórzy na słowo "kabel" dostają gęsiej skórki, przeważnie ci sami później narzekają na swoich operatorów że internet nie działa jak trzeba. Robiłem jako m.in. obsługa klienta w ISP, trwały uszczerbek psychiczny, nigdy więcej. I nie rozumiem argumentu że wynajmuję więc nie mogę, jakbym był właścicielem to jeszcze bym się dołożył do rozłożenia kabli po mieszkaniu, przecież to podwyższa wartość a nie obniża.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, zbiku90 napisał:

jakbym był właścicielem to jeszcze bym się dołożył do rozłożenia kabli po mieszkaniu, przecież to podwyższa wartość a nie obniża

W podlinkowanym wyżej filmie "specjalista" opowiada, że robił niedawno remont i tylko 2 punkty RJ45 zrobił. Potem się dziwi, że 2GB po WiFi długo idzie. A przecież WiFi takie fajne, bo kabli nie trzeba.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...