Skocz do zawartości

Wymiana psu czy wymagana


Recommended Posts

  • Budżet: ile trzeba
  • Procesor: r5 3600(potencjalny uograde do 5600x)
  • Karta Graficzna: palit jetstream 2070 super(planuje zakup 3070 palit jetstream oc)
  • Czy podkręcasz (CPU i GPU): nie, cpu jest na stale na 3,6ghz z wylaczonym boostem
  • Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  • Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): modularne

Aktualnie mam zestaw:

 
Ryzen 5 3600+SPC Fortis 3
Palit Geforce RTX 2070 Super JetStream
MSI B450 Tomahawk MAX
Crucial Ballistix Sport LT Gray(2x16GB) OC@3600MHz/16CL
ADATA XPG SX6000 Pro 256GB+Crucial MX500 1TB

 

ktory pobiera 300w na max obciazeniu(smart gniazdko mi tyle pokazuje). Zasilacz Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold w srodku siedzi. Planuje zakup palita 3070 jetstreama oc, nastepnie pewnie pojdzie cpu na 5600x, a do tego mobo.

 

Niby w specsach grafy jest zalecane 650w. Tdp mojego 2070 to 185, natomast nowego to 270. 85w roznicy, prundu pobieram 300w narazie, wiec do 550 mam zapasu sporo

 

 

Czy zmiana jest wymagana, czy pojdzie aligancko?

Edytowane przez miedzianek
Link to post
Share on other sites
  • miedzianek zmienił tytuł na Wymiana psu czy wymagana

Po pierwsze to twoje "smart gniazdko" o ile to sprzęt o którym myślę, najpewniej przekłamuje 10-20% w górę, po drugie 3070 to i tak w miarę oszczędna karta, a po trzecie to tak się składa że mam taki set 5600+3070 i mierząc to "ciut" lepszym sprzętem nie przekracza to 400-420W nawet po OC karty i CPU.

 

23 godziny temu, miedzianek napisał:

Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold

Wątpię żeby miał więcej jak 5-6l, a to dobry PSU wiec

 

8 godzin temu, Overclock666G napisał:

bym się nie zastanawiał tylko podpinał sprzęt.

true...

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Po pierwsze to twoje "smart gniazdko" o ile to sprzęt o którym myślę, najpewniej przekłamuje 10-20% w górę, po drugie 3070 to i tak w miarę oszczędna karta, a po trzecie to tak się składa że mam taki set 5600+3070 i mierząc to "ciut" lepszym sprzętem nie przekracza to 400-420W nawet po OC karty i CPU.

 

Wątpię żeby miał więcej jak 5-6l, a to dobry PSU wiec

 

true...

 

Gniazdko mierzone z miernikiem, leciutkie przeklamania sa(w granicy bledu pomiarowego)

 

Kwestia ktora wersje 3070 masz, bo kazda ma rozne tdp

 

Zasilke mam 3 lata, max 4, kupowana nowka sztuka

 

Dzieki za pomoc, zamawiam grafe poki jest :)

Edytowane przez miedzianek
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Po pierwsze to twoje "smart gniazdko" o ile to sprzęt o którym myślę, najpewniej przekłamuje 10-20% w górę

Skąd takie doświadczenia? Mam kilka gniazdek różnych firm. Biorę teraz dwa (więcej mi się nie chce) i podłączam te same urządzenie (stary xbox)

1 - 96.6W

2 - 96.8W (czasem pokazuje też 96.6)

 

Gdzie tu widzisz 10-20%? Miernika mi się nie chce podłączać, bo nie jestem zainteresowany doświadczeniami, których wynik jest przewidywalny.

Link to post
Share on other sites

 

1 godzinę temu, wodego napisał:

1 - 96.6W

2 - 96.8W (czasem pokazuje też 96.6)

 

Bo mam takie dwa "smart gniazdka" różnych firm i oba przekłamują i to całkiem sporo, wiec nie mówię tutaj o przekłamaniach chiński shit vs chiński shit... a chiński shit vs w miarę dobrej jakości miernik...

 

Mam m.in coś takiego...

 

dla rzeczywistego poboru na poziomie ~980W pokazuje już jakieś ~~1150

photo_9655.png

 

No chyba że Ty masz coś lepszego co daje "w miarę" wiarygodny wynik i pisząc wiarygodny mam na myśli -+2%... to się pochwal sam chętnie zakupię :->

 

 

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić DLINK HS100. Robiłem testy i przy 295-300W pokazywanym przez gniazdko, na mierniku pokazywało 295-300, tyle, ze nie na tym samym poziomie(np 295/300, 299/295, 296/297), także chyba dobrze mierzy. Chyba, że akurat trafiłem egzemplarz bez większego odchyłu, bo to wiadomo, różnie bywa

 

BTW Kruger & Matz to tzw drogi chinczyk, ale slabe to to. Mialem kiedys zonie kupic lapka od nich, bo bardzo jej sie podobal, ale jak zobaczylem jak to dziala...ogolnie sprzety od nich to takie miszmasz klasy niskiej(jakosc) i wysokiej(wyglad)

Edytowane przez miedzianek
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, pendzel_3 napisał:

to się pochwal sam chętnie zakupię

Mam, ale stare modele raczej chyba już nieobecne w sprzedaży Edimax i BlitzWolf (teraz są inne - mniejsze). Do testów najlepiej użyć urządzenia o stałym poborze, np. żarówka 100W jak ktoś jeszcze ma i jakieś urządzenie o większej mocy, np. odkurzacz. Mam też gniazdka (raczej moduły dopuszkowe) na Zigbee też z pomiarem. Teraz jak bym kupował, to pewnie Sonoff, bo mam już kilka przekaźników z tej firmy, ale bez pomiaru.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...