Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jakie macie doświadczenie z tym dyskiem i z tą marką ?

Dla mnie mało znana , na początku myślałem że to jakiś chiński dysk, a tu zdziwienie USA ;) 

Radiator z mojej płyty schłodzi ten dysk ?

Dysk na system, gry i davinci reslolve . 

Sprawdzi się ?

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, kokosnh napisał:

jak jest jakoś mocno taniej od KC3000 czy innych na E18 + DDR4 + 176l TLC microna. Inaczej nie warto, bo mało stabilną ma wydajność.  

Kingston 419zł vs Lexar 389 zł .

Kupiłem Lexar właśnie wczoraj bo długo nikt tu nic nie proponował ;)

Na necie pierwsza informacja jaka mi się wyświetliła to :

 

Lexar Media, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo elektroniczne oraz marka kart pamięci, pamięci przenośnych, czytników i pokrewnych urządzeń. Przedsiębiorstwo powstało w 1996 roku. W 2006 roku firma została zakupiona przez Micron Technology, wchodząc w skład grupy Crucial jako Lexar Media.

 

Wiki podaje inaczej :

Lexar Media, Inc. is a Chinese brand of flash memory products manufactured by the Chinese company Longsys. The Lexar "JumpDrive" trademark was often used synonymously with the term USB flash drives when the technology was first adopted.

 

W sumie jak bym wiedział że Chinszczyzna to chyba mogłem dołożyć do tego Kingstona :/ 

 

Pierwsze testy :

Pierwszy test na slocie M2 PCIe 3.0 na czystym dysku , drugi test na PCIe 4.0 z windowsem.

 

CrystalDiskMark_20230207173957 lextar pcie 3 2.png

CrystalDiskMark_20230207192334 lexar pcie 4.png

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś ten dysk bez jakiegoś rozbudowanego radiatora ?

Radiator mam założony tez oryginały z płyty ASrock Z690 PG Riptide.

Może pokazać temperatury ?

HWiNFO pokazuje temperaturę dysku po ~16 minutach oglądania YT  41c , a kontrolera na 61c i pomału rośnie . Nawiew w obudowie mam ustawiony bardzo delikatnie w idle.

 

idle youtube temp ssd.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Oglądałem dziś test dysków 2TB Liptona i coś mi nie pasuje mi mój wynik w AS SSD. :/

Jest 2 razy niższy . Co prawda mój dysk to 1TB  ale od dysków 2TB nie powinny wyniki tak odbiegać ?

Co może być przyczyną tak zaniżonego wyniku ?

10449 pkt. 2TB vs  mój 1TB  4804 pkt. 

 

 

as-ssd-bench NVMe Lexar SSD N 16.06.2023 17-46-23.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...