Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrobię tak po południu bo teraz już muszę się brać do pracy <rzyg>  :( :( :( 

Póki co zainstalowałem najnowsze sterowniki AMD Chipset Driver ze strony MSI. CO ciekawe MSI w miarę na bieżąco je aktualizuje a na głównej stronie AMD są z....listopada 2022! 

AAAAA- jeszcze jedno- jak już odinstaluję DDU te sterowniki to które zainstalować? Te które mam teraz (bo na szczęście nie skasowałem jeszcze instalki) czy te najnowsze które podobno generują problemy i niektórym ludziom nie wstaje komp?

Link to post
Share on other sites

Pokaż jeszcze szczegóły błędu z 05:17:51

Godzinę temu, zwolay napisał:

jak już odinstaluję DDU te sterowniki to które zainstalować? Te które mam teraz (bo na szczęście nie skasowałem jeszcze instalki) czy te najnowsze które podobno generują problemy i niektórym ludziom nie wstaje komp?

Te artykuły typu "najnowsze sterowniki/aktualizacje psują system i powodują raka!!!" to przeważnie clickbaity, a faktycznie problemy dotyczą 0,001% użytkowników z jakąś specyficzną konfiguracją. U siebie zainstalowałem najnowsze stery jak tylko wyszły i nie zauważyłem żadnych problemów. Podobno poprawiają wydajność, zwłaszcza w RT, ale tego też nie zauważyłem bo odkąd wszystko śmiga na zadowalającym poziomie przestałem przyglądać się cyferkom w rogu ekranu ;)

Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze szczegóły pozostałych błędów z dziennika, bo wydaje mi się że próbujemy leczyć skutki zamiast przyczyny. Nie zaszkodzi sprawdzić też integralność systemu:

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/naprawianie-uszkodzonych-lub-dodawanie-brakujących-plików-systemowych-za-pomocą-narzędzia-kontroler-plików-systemowych-79aa86cb-ca52-166a-92a3-966e85d4094e

Pokaż wyniki obydwu skanowań.

 

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, zwolay napisał:

AAAAA- jeszcze jedno- jak już odinstaluję DDU te sterowniki to które zainstalować?

Zainstalować te, które zaproponuje systemowy Update. Cały czas masz właśnie problem z konfliktem ze sterownikiem grafiki. Pytanie czy z systemem, czy instalujesz jakąś inną aplikację, która konflikt powoduje?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

W skrócie-rano znów zdarzył się czarny ekran, ręczny reset itd. Zrobiłem te skany o których mówił zbiku90 -wszystko chyba jest ok (prtscreen poniżej).Odpaliłem Winodws update, coś tam pobrał, po czym odłączyłem kabel od internetu--> tryb awaryjny--> DDU i zainstalowałem najnowsze drivery ze strony AMD (ciekawostka- są już nowsze niż te których się obawiałem i o których krążyły niestworzone historie w sieci). Kolejna sprawa -przy wystąpieniu black screena nie było w dzeinniku zdarzeń mowy o problemach z Display, za to masa błędów typu DistributedCOM i CertificateServicesClient (które wcześniej też występowały). NO zobaczymy jak to będzie na tych owych driverach- karta póki co walczy z Furmarkiem już z pół godziny na extreme burn i wszystko jest z nią w porządku.  Niestety muszę się brać do pracy bo wszystkie przeszkody które mi to uniemożliwiały już mi się skończyły ....

scan.jpg

Link to post
Share on other sites

Poradziłeś sobię z tym? Ja walczę z identycznymi problemami, dosłownie kropka w kropkę od listopada. Jedyne co łączy nasze zestawy to windows 11 i podobna karta graficzna, ja mam 6700xt. Próbowałem już nawet wymienić zasilacz. Zaczynam podejrzewać że może jest jakiś babol w sterach od AMD, albo samym windowsie, który objawia się u małego procenta użytkowników.

Też raz miałem sytuację że całkowicie wywaliło mi stery od grafiki, musiałem je od nowa zainstalować.

Edytowane przez platyniak18
Link to post
Share on other sites

Notuję sobie moje przypadki- ostatnia awaria była w środę 1 marca o godz 8.16 :) Ściągnij najnowsze sterowniki (już są) zainstaluj i zobaczymy. Niestety tu chyba tylko czas nam powie czy sobie poradziłem czy nie- póki co jest cisza ale spokojny będę dopiero jak miną jakieś 2 tygodnie i więcej Wg mnie wina jest programowa (albo sterowniki, albo windows albo jeszcze coś innego) bo sprzęt katowałem na wszystkie możliwe sposoby pod furmarkami , occt,. prime, memtestami i wszystko było ok. Nie ma bata-jakby coś było hardwareowo uwalone to by wyszło-tak mi się przynajmniej wydaje.

Link to post
Share on other sites

Ja to chyba zmienię prędzej gpu niż wyeliminuję ten problem, czasami jest ok przez parę dni aż nagle wielkie łup i monitor się wyłacza albo obraz freezuje, i pomaga tylko reset. Wcześniej na tej samej platformie ( 12600kf, Z690 gaming x) miałem Radeona 5500xt i wszystko smigało. 

Wydajność w grach jest ok, temperatury w normie, też już wszystko robiłem i nic nie pomaga. 

W między czasie zmieniłem zasilacz z MSI MPG A750GF na Seasonic FOCUS GX-650, niestety dalej to samo.

Jak coś to daj znać czy coś dałeś radę zrobić, ja chyba wymienię kartę na 4070 jak wyjdzie, ( to jeszcze zależy od ceny XD)

 

Link to post
Share on other sites

Ja też się zacząłem zastanawiać czy to nie wina GPU -ale nie na zasadzie że akurat moja jest uszkodzona ale że cała rodzina AMD jakoś się nie dogaduje z windowsem i czasem dzieją się dziwne rzeczy. Swoją obecną kartę kupiłem w grudniu za 2300 zł co było bardzo dobrą ceną ,z drugiej strony wcześniej miałem kartę zielonych (GTX 970) i też się działy takie akcje pod windowsem 10...no zobaczymy co będzie dalej-póki co (odpukać)wszystko gra i nic złego się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Ja swoją kupiłem w sierpniu za 2100zł, co jak na tamten okres było mega dobrym strzałem. Zainstalowałem najnowsze stery i jak na razie jest mega stabilnie od 2 dni, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że to narzekanie na stery amd nie wzięło się z kosmosu :/. Chociaż zawsze miałem gpu od amd, nawet wcześniej od ATI (HD 4870, a pierwszy był 9200se), czyli siedzę na tych gpu już dobre kilka, a nawet i kilkadziesiąt lat.

Edytowane przez platyniak18
Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem jeszcze w prehistorycznych czasach kartami o których nikt już nie pamięta-pierwszej pecetowej zresztą ja też nie pamiętam za to druga-S3 Trio-była takim kombajnem i przeskokiem jakościowym że hej! Wracając do sprawy-u mnie też-odpukać-mega stabilnie-i oby tak dalej!

Link to post
Share on other sites

Od ostatniego wystąpienia usterki minęły równo 2 tygodnie - biorąc pod uwagę że nic specjalnego nie robiłem poza zainstalowaniem nowszych sterowników do karty graficznej ze strony AMD (co było poprzedzone zastosowaniem DDU) , windows miał normalnie włączone aktualizacje itd uważam że AMD po prostu skopał poprzednie sterowniki. Jeśli byłoby to uszkodzenie PSU czy GPU to już dawno coś by się wysypało a komputer chodzi każdego dnia ok 16-18 godzin na dobę-poza tym był męczony na wszelkie sposoby Furmarkiem, Prime95, OCCT, Memtestem czy TestMemem i wszystkjo było w porządku .Temat chyba można zamknąć (ale wolę tu jeszcze odpukać w niemalowanme ;) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...