Skocz do zawartości

I9 9900kf plus rtx 4070ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tiamina,

Recommended Posts

15 godzin temu, wariat89 napisał:

Teraz tak myślę czy duża różnica między ddr5 a ddr4 4000mhz cl19  bo takie aktualnie posiadam. I mniejszym kosztem mógłbym się przesiać na nową platformę 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/ddr4_vs_ddr5_test_recenzja_opinia-24912-5.html

 

Wydajnościowo pomijalna różnica. Cenowo sporo zostanie w kieszeni, zwłaszcza że masz już dobre memki (wiem dobrze, bo mam te same :D ) a i płyta Z690 DDR4 wyjdzie Cię taniej niż Z690 D5 więc nie ma nawet się co zastanawiać. Od listopada mamy obiecany na PurePC test porównawczy DDR4 vs DDR5 na Raptorze, w zeszły tygodniu Seba odpisał na moje pytanie pod innym tematem, że "finalizuje wyniki". 

 

13700k możesz sobie darować, nie będzie działał lepiej w grach niż 13600kf.  

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.01.2023 o 21:50, wariat89 napisał:

procesor też zmienię ale nie teraz może za miesiąc może za 2 miesiące nie wiem, prawdopodobnie będzie to i7 13700k.

 

Tylko się nie rozpędzaj,masz czas.

 

 

 

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Karta zamontowana wzrost fps w grach które gram jest spory i jestem zadowolony. Kultura pracy super, temperatury też ok. Kupiłem wersję od PNY i musiałem przerabiać swoje chłodzenie żeby mi karta weszła, bo pompa z rezerwuarem przeszkadzała.

 

Ewwf0LG.jpg

Edytowane przez wariat89
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W te gierki co gram karta jest wykorzystywana praktycznie w 100% jedynie bf2042 pokazywał 95%. Nie wykluczam zamiany procesora ale chwilowo się jeszcze wstrzymam bo nie widzę takiej potrzeby. A co do wielkości tej karty byłem strasznie zdziwiony 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Po niecałym miesiącu wymieniłem procesor i płytę główną na i7 13700k i AsRock z790 d4.

I w niektórych grach widać ogromną różnice w fps np w world of tanks różnica 60-100fps miedzy i9 9900kf a ta i7 13700k w BF2042 jest lekka różnica ale już nie tak duża na pewno nie ma tak dużych spadków fps. nawet mój blok wodny podszedł nie potrzebnie zamówiłem backplate nowy specjalnie na  podstawkę 1700. Ram z początku nie chciał współpracować po właczeniu profilu XMP ale podbiłem lekko napięcie i wszystko rusza. Temperatury podobne do starej i9 max 76 stopni

Zrzut ekranu 2023-03-01 221000.jpg

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.03.2023 o 22:15, wariat89 napisał:

Witam ponownie.

Po niecałym miesiącu wymieniłem procesor i płytę główną na i7 13700k i AsRock z790 d4.

I w niektórych grach widać ogromną różnice w fps np w world of tanks różnica 60-100fps miedzy i9 9900kf a ta i7 13700k w BF2042 jest lekka różnica ale już nie tak duża na pewno nie ma tak dużych spadków fps. nawet mój blok wodny podszedł nie potrzebnie zamówiłem backplate nowy specjalnie na  podstawkę 1700. Ram z początku nie chciał współpracować po właczeniu profilu XMP ale podbiłem lekko napięcie i wszystko rusza. Temperatury podobne do starej i9 max 76 stopni

 

 

Czyli bottleneck był :) dobrze ze nie posłuchałeś i nie zostałeś przy starym procku, wielu tak robi i nawet nie wiedzą ze cos tracą bo im sie wydaje ze nie ma problemu, najgorsi tacy co potem jeszcze próbują innym taki kit wciskać :D.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Jest różnica w wydajności. zauważyłem duży wzrost w sons of the Forest czasami różnica sięga 40fps. Wiedziałem że zmienię ale mówiłem nie od razu. A wybór padł na i7. ogólny koszt to prawie 8tyś bo jeszcze kupiłem dysk kingston kc3000 2tb ale warto było. Planuje jeszcze zakup nowego bloku watercool heatkiller IV,wymiana węży i zakup nowych kabli lub przedłużek do mojego zasilacza

Edytowane przez wariat89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Moze ja już wapniak jestem, ale gdzie jest sens pędzić cały czas kartę graficzna na 100%? 

Jest jakaś różnica pomiędzy 250fps a 60fps? Za wyjątkiem naturalnie jakiś masowych strzelanek z gowniakami z podstawówki.

Pytam, bo mój monitor to tylko 60 przy 2K, więc jedyne co mnie interesuje to to, żeby karta nie w chodziła w tryb hipersoniczny.

 

Do wczoraj 3070 była sparowana z i7 6950x@4300Mhz a teraz z i5 13600@5500Ghz, to teraz mam czekać na manifestacje pod moim oknem, orędowników uwolnienia procesora, bo go tłamszę słabą karta graficzna?

 

Tak czytałem te wypociny, doszedłem do wniosku ze sporo z krytykujących a wręcz zakazujących kupna temu facetowi mocniejszej karty graficznej, robiło to tylko dla tego, żeby bron qr*a bożę on jej nie kupił, bo bolały by ich zady.

 

To powoli przypomina fora dla posiadaczy papug lub akwariów.

U akwarystów dostaniesz kilka kutasow za trzymanie glupikow w za dużym akwarium a na Papugi i ich zdrowie, tempe dzidy przypominające "madki" spala cię na stosie za każdą herezje, mimo że jedyne papugi z jakimi miały do czynienia to nierozłączki.

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

ogólnie jest różnica między 60fps a 144fps ale czy jest duża różnica między 144fps a 240 to juz tego raczej nie widzę. zresztą wczoraj uszkodziłem monitor i już nie działa mi 240hz tylko 144hz. Akurat gdy wymieniłem blok wodny i można powiedzieć że skończyłem swój komputer to doszedł kolejny koszt. samsung chce za naprawę tysiąc złotych bo uszkodzenie z mojej winy wyrwałem port usb w monitorze i jakieś zwarcie musiało pójść po płycie głównej monitora.

IMG20230317000516.jpg

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Etranger napisał:

Do wczoraj 3070 była sparowana z i7 6950x@4300Mhz a teraz z i5 13600@5500Ghz, to teraz mam czekać na manifestacje pod moim oknem, orędowników uwolnienia procesora, bo go tłamszę słabą karta graficzna?

 

Tak czytałem te wypociny, doszedłem do wniosku ze sporo z krytykujących a wręcz zakazujących kupna temu facetowi mocniejszej karty graficznej, robiło to tylko dla tego, żeby bron qr*a bożę on jej nie kupił, bo bolały by ich zady.

 

To nie jest tak jak myślisz.

Jest taka zasada, że lepiej jak karta graficzna jest "słabsza" od procesora niż na odwrót, tzn. żeby karta była maksymalnie wykorzystana. Po co kupować kartę, którą będzie blokował procesor, skoro można kupić tańszą i będzie tak samo działa jak ta droższa.

 

34 minuty temu, Etranger napisał:

Moze ja już wapniak jestem, ale gdzie jest sens pędzić cały czas kartę graficzna na 100%?

 

Tylko tu chodzi o wykorzystanie karty na 100%, a nie podkręcanie jej ile fabryka dała i wyciskania z niej siódmych potów. Właściwie dobrana karta do procesora powinna być wykorzystywana w 100% ( a tak właściwie 95-99%) podczas jej obciążenia przez wymagające gry czy programy.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Etranger napisał:

Moze ja już wapniak jestem, ale gdzie jest sens pędzić cały czas kartę graficzna na 100%? 

Wapniak to teraz bardziej stan umysłu niż wiek. Zagraj chwilę na 144Hz we wszystko, co do tej pory oglądałeś w 60Hz, a następnie wróć do niższej częstotliwości - mogę Ci zagwarantować, że w kilku tytułach na pewno Twoje oczy będą Cię bardziej bolały, niż te zady co nam wmawiasz. 

 

Godzinę temu, Etranger napisał:

więc jedyne co mnie interesuje to to, żeby karta nie w chodziła w tryb hipersoniczny.

Rozwiązanie po taniości: UV, minimalna redukcja Power limit + wenty na sztywno na 30-35% LUB custom fan curve nie przekraczający 40% max RPM. 

 

Godzinę temu, Etranger napisał:

Tak czytałem te wypociny, doszedłem do wniosku ze sporo z krytykujących a wręcz zakazujących kupna temu facetowi mocniejszej karty graficznej, robiło to tylko dla tego, żeby bron qr*a bożę on jej nie kupił, bo bolały by ich zady.

Nie mierz wszystkich swoją miarą; większości ludzi zwisa na co ktoś wykłada swój prywatny hajs - autor z dobroci serca otrzymuje info żeby nie wydawać pieniędzy na coś, czego nie odczuje (patrz przykładowo CPU bottleneck, o którym pisze towarzysz @soda). Część ludzi woli jednak sprawdzić samemu i potem okazuje się, że "ej, kupiłem kartę za 5000 PLN a nie widzę różnicy, ocb?!"

 

Godzinę temu, Etranger napisał:

To powoli przypomina fora dla posiadaczy papug lub akwariów.

Mam nadzieję, że nikt nie zmusza Cię do czytania bĘczmark.forum w takim razie? 

 

Miałem wrażenie, że mówiłeś @wariat89

W dniu 3.03.2023 o 18:28, wariat89 napisał:

Jest różnica w wydajności. zauważyłem duży wzrost w sons of the Forest czasami różnica sięga 40fps.

 

Godzinę temu, wariat89 napisał:

ogólnie jest różnica między 60fps a 144fps

Ale po relacji na post kolegi z monitorem biurowym, wykorzystanym w grach to już taki pewien Twojego zdania nie jestem... 

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...