Skocz do zawartości

I9 9900kf plus rtx 4070ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tiamina,

Recommended Posts

Witam. Jako że mam wolne 5tys myślę nad jakąś modernizacją komputera. Myślałem nad nową grafiką albo rtx 4070ti lub Radeon7900xtx tu bym musiał dołożyć trochę. I tu mam pytanie co byście w tej kwocie zmienili?

 

Obecna konfiguracja

I9 9900kf 5.0ghz

ASRock z390 

32gb ddr4 4000mhz

3x 1tb nvme

rtx2080ti

Wszystko chłodzone wodą

Gram w 1440p monitor Samsung g7 240hz

 

 

 

Edytowane przez wariat89
Błąd w tytule
Link to post
Share on other sites
  • wariat89 zmienił tytuł na I9 9900kf plus rtx 4070ti

bottleneck ze strony procesora potrafi być uciążliwy, nie pełne wykorzystanie karty przez co spore framedropy w zależności od zajętości procesora,  nie wiem w co grywasz ale po monitorze 240hz mysle że celujesz raczej w wysoki fps. Do singla jeszcze będzie ok ale sieciowe strzelanki mogą być już problemem. Kup karte sprawdz jak lata ocenisz czy Cie to zadowala. Nie napisałeś jaka kartę teraz masz.

Link to post
Share on other sites

Obecnie rtx2080ti

240hz to raczej była zachcianka spodobał mi się monitor i kupiłem. Obecnie gram raczej w bf2043, ww3, world od tanks, star Citizen.

Tak widzę po testach że i5 13600k jest dużo wydajniejszy od starej i9. I taki zestaw z i5 prawie 4k

Screenshot_2023-01-22-11-40-26-952_pl.xkom.jpg

Edytowane przez wariat89
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
3 godziny temu, wariat89 napisał:

Na chwilę obecną nie chce zmieniać całego komputera wolę to zrobić ze tak powiem na raty najpierw grafika potem procesor lub na odwrót 

Wymień grafikę i przekonaj się sam czy wymiana reszty ma sens.Moim zdaniem nie.

Procesor masz na tyle dobry,że spokojnie będzie współgrał z 4070Ti

To że nie osiągniesz tyle fps-ów co na i 13600 nie znaczy,że nie zagrasz komfortowo na 9900 a jest to nadal dobry procesor.Poszukaj sobie filmów na yt z jakimi procesorami łączą tę kartę a powoli robi się wysyp materiałów od różnych użytkowników.

Nawet z 9700 łączą i grają.Nowy procesor to ostateczność.

 

Tu masz z 10700 tym samym co 9900 a drugi film mieszankę wedlowską.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Przecież macie filmy wyżej a nawet sami sobie możecie poszukać.Wiem że to nie będzie szczyt wykorzystanych możliwości ale zaoszczędzone pieniądze już tak.Zamiast 200 klatek będzie 150 i jaki problem ? Niech autor zakupi sobie kartę i sprawdzi na swoich podzespołach i podejmie decyzję,może tu napisać przy okazji o swoich wrażeniach,takie to trudne ?

A wy z góry zakładacie najgorszy scenariusz.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Artok napisał:

@joker5513jak pan skomentujesz te rewelacje? Masz w końcu 3090 Ti oraz 9900K, natomiast tutaj jest propozycja połączenia równie wydajnej karty - 4070 Ti - z procesorem 9700K.

 :) 

Niech odpalą sobie CP2077 lub nowego Wiedźmina z RT nawet w wyższej rozdzielczości to zobaczymy jaki ten 9700K potężny :) Nie mówię, w niewymagających procesorowo i dobrze zoptymalizowanych grach będzie w miarę OK. Chyba że 4070ti jakoś magicznie jest mniej wymagająca względem CPU. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam jestem posiadaczem 9700k wykręcony na 5.2Ghz i czekam na 4070 ti - chętnie podzielę się informacjami jak już będę miał u siebie. Ja osobiście zmieniam platformę tylko czekam na premierę 7800x3d bo zastanawiam się czy iść w z790 czy już w podstawkę AM5.

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Tiamina napisał:

no baa :)

 

 

 

Przez cały filmik bottleneck na procku, w 1440p 240Hz było by jeszcze gorzej, frame time też pewnie z kosmosu. A jak odciążysz kartę żeby więcej widzieć dając mniejszy detal w grze i będzie jeszcze ciekawiej.

Link to post
Share on other sites

Kartę zamówiłem będzie w przyszłym tygodniu. Dla tych co mówią że nie ma sensu itp itd. procesor też zmienię ale nie teraz może za miesiąc może za 2 miesiące nie wiem, prawdopodobnie będzie to i7 13700k. Teraz tak myślę czy duża różnica między ddr5 a ddr4 4000mhz cl19  bo takie aktualnie posiadam. I mniejszym kosztem mógłbym się przesiać na nową platformę 

Edytowane przez wariat89
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, joker5513 napisał:

Coś czuje że ten procesor to nie za 2 miesiące tylko od razu będziesz kupował.... 

Od razu to nie. mam też inne wydatki związane z utrzymaniem domu czy samochodu. Komp nie jest moim priorytetem. Dlatego zmodernizuje go na raty że tak powiem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...