Skocz do zawartości

Problemy po zmianie karty graficznej na wydajniejszą


Recommended Posts

Witam, dzisiaj przerzuciłem się z mojej starej karty Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5  na Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5, po włączeniu gierki typu overwatch2 lub star wars battlefront 2  nie widzę totalnie żadnej różnicy w fps oraz płynności obrazu, wręcz doznaje ścinek w grze przy ustawieniach najniższych, czyżby ograniczał mnie mój procek który jest tak samo stary?  

 

Pozostałe podzespoły komputera:

Procesor : i5 2500

Płyta główna : p8q67-m do

Ramy : 12 gb ddr3

Zasilacz Coolermaster 500w

dysk ssd 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mario098 napisał:

Witam, dzisiaj przerzuciłem się z mojej starej karty Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5  na Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5, po włączeniu gierki typu overwatch2 lub star wars battlefront 2  nie widzę totalnie żadnej różnicy w fps oraz płynności obrazu, wręcz doznaje ścinek w grze przy ustawieniach najniższych, czyżby ograniczał mnie mój procek który jest tak samo stary?  

 

Pozostałe podzespoły komputera:

Procesor : i5 2500

Płyta główna : p8q67-m do

Ramy : 12 gb ddr3

Zasilacz Coolermaster 500w

dysk ssd 

No procek i ramy. Lepiej gdybyś miał te 8gb w dualu niż 12gb.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, majster klepka napisał:

Niestety tak Grafika stary złom jeszcze bardziej procesor i malo ramu. Ja to dopiero mam problem bo w GTA5 mam tylko stałe 165 fps na ultra :( ale ogranicz odśiwżanie monitora

twój komentarz nie pomógł, tyle to ja wiem że mam stare podzespoły, ale po to kupiłem nowszą grafikę żeby się coś polepszyło i mam problem który napisałem powyżej, zamiast mieć boost do fps i jakości obrazu to mam ścinki w grach

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, majster klepka napisał:

Ja to dopiero mam problem bo w GTA5 mam tylko stałe 165 fps na ultra

a kogo to interesuje ? załóż oddzielny temat

 

Godzinę temu, mario098 napisał:

ale po to kupiłem nowszą grafikę żeby się coś polepszyło i mam problem

problemem pewnie będą pamięci , bez "duala" wiele tytułów chodzi na pół "gwizdka" 

Link to post
Share on other sites

Do tej karty to już bym celował w nową platformę

16 godzin temu, ODIN85 napisał:

o

Tym bardziej że ta płyta ma PCIe 16*2, a karta graficzna PCIe 3.0*16 256 bit tym bardziej że ten procek szału nie robi.

Tu test

https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu/amd-radeon-rx-580/intel-core-i5-2500k-3-30ghz/

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim bym zaczął od dołożenia jak już jednej kości pamięci ram aby mieć te 16gb, dodatkowo kompletnie nie napisałeś o jakim taktowaniu i CL są ramy, czy są takie same. 
Ogólnie procek już dość mocno przestarzały, przesiadłeś się też z dość mocno niskiego segmentu karty na znacznie wyższy. 
Najlepiej wymienić całą platformę, jednak to zależy od chęci i twojego budżetu. zdecydowanie by pomogło wymiana na I5/I7 z odblokowanym mnożnikiem ale to i tak ratowanie tonącego statku. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, posko22 napisał:

Przede wszystkim bym zaczął od dołożenia jak już jednej kości pamięci ram aby mieć te 16gb, dodatkowo kompletnie nie napisałeś o jakim taktowaniu i CL są ramy, czy są takie same. 
Ogólnie procek już dość mocno przestarzały, przesiadłeś się też z dość mocno niskiego segmentu karty na znacznie wyższy. 
Najlepiej wymienić całą platformę, jednak to zależy od chęci i twojego budżetu. zdecydowanie by pomogło wymiana na I5/I7 z odblokowanym mnożnikiem ale to i tak ratowanie tonącego statku. 

nie przesadzajmy żebym potrzebował 16gb ramu do gier typu Overwatch2 czy innych mniej wymagających tytułów gdzie nie chcę mieć grafiki na ULTRA tylko na wysokiej bez ścinek,  mam 2x4 gb  xyperx (DDR3-1867 / PC3-14900)  oraz  2x2gb jakieś nieznane  (DDR3-1600 / PC3-12800)
 

Link to post
Share on other sites

widziałem twój post na innym forum, ogólnie karta jest gitara, sprawdź dobrze sterowniki, ja tak miałek kiedyś lata temu z GTX 950, no kurde przesiadka z GTx 650 na 950, a liczba fps spadła, okazało się że plik był uszkodzony jakiś, dałem do informatyka a ten do mnie że jedynie co zrobił to sterowniki przeinstalował czystą instalacją, ale jakiś folder musiał usunąć  i magicznie fps do góry poszły. 
Tak ogólnie to masz procka bez OC ale dużo osób pisało bo jednak twoja platforma ma swoje lata, że 2 lub 3 gen z literką K podciągnięty trochę daje dużo, koszt dzisiaj raczej nie powinien być Spory a wydaje się że skok może być spory, tu filmik dla przykładu fakt nie bierz tych 5GHz aż tak mocno jednak 3 generacja była jeszcze wydajniejsza ;)

oraz taki filmik 

 

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na Problemy po zmianie karty graficznej na wydajniejszą
8 godzin temu, wodego napisał:

Google translator o niebo lepiej radzi sobie z językiem polskim. Może skorzystasz?

tak szczerze to koło CENZURA mi to lata co uważasz o moim Polskim niezależnie skąd bym pochodził. 
 

 

7 godzin temu, mario098 napisał:

jakie to ma znaczenie? piszesz nie na temat :)

Co do mojego pytania powyżej to ?

ogólnie to platforma jeszcze świeża i za tą cenę opłacalne, kolega teraz kupił sam taki procek za 550 zł także uważam że 900zł za zestaw który napisałeś brzmi dość sensownie. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie. Jak wyżej między Rx 270 a RX 580 którą sam miałem jest przepaść i gierki powinny chodzić przynajmniej płynnie. Muli Ci procesor. 
Ja bym jeszcze się zastanawiał czy nie sprzedać co masz i kupić używek AM4 za grosze tylko RAM na ddr4 trzeba skoczyć, ale wtedy nawet z Rysia 1600 masz otwartą drogę do serii 5xxx, a nawet ten 1600 będzie lepszy od tego co masz. Używki widzę od 200zł, płyta i RAM podobnie. Trza by sprawdzić czy nie wyjdzie taniej i powiedzmy bardziej przysżłościowo od tego intela  7700 ( nie mówię, że zły)

Tyle, że jak się nie mylę to nowy Ryzen 5600 to jakieś 600zł. Płytę ogarniesz nową za ~300 i jakiś RAM 2x8GB za 200-300zł czyli za 1200 lub mniej z używkami masz nową podstawę.

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, HegemoN napisał:

Ogólnie. Jak wyżej między Rx 270 a RX 580 którą sam miałem jest przepaść i gierki powinny chodzić przynajmniej płynnie. Muli Ci procesor. 
Ja bym jeszcze się zastanawiał czy nie sprzedać co masz i kupić używek AM4 za grosze tylko RAM na ddr4 trzeba skoczyć, ale wtedy nawet z Rysia 1600 masz otwartą drogę do serii 5xxx, a nawet ten 1600 będzie lepszy od tego co masz. Używki widzę od 200zł, płyta i RAM podobnie. Trza by sprawdzić czy nie wyjdzie taniej i powiedzmy bardziej przysżłościowo od tego intela  7700 ( nie mówię, że zły)

Tyle, że jak się nie mylę to nowy Ryzen 5600 to jakieś 600zł. Płytę ogarniesz nową za ~300 i jakiś RAM 2x8GB za 200-300zł czyli za 1200 lub mniej z używkami masz nową podstawę.

z drugiej strony spójrzmy na to że ten procek to ok 650zł do tego płyta ok 350 zł i ramy 16gb w dualu to koszt ok 250zł czyli właśnie 1250. Patrząc na specyfikacje spoko, tylko że znów za powiedzmy parę lat trzeba będzie całą platformę zmieniać bo jest DDR5 które będzie zastępować DDR4
ogólnie uważam że nowe to gwarancja ale jak już kupować nowe czy nie lepiej od razu rzucić się na podstawkę AM5
 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś w grze co pokazują statystyki? MSI Afterburner zainstaluj z RIva tuner, zobaczysz wtedy zarówno obciążenie procesora, karty oraz taktowania czy wszystko z nimi w porządku, spojrzyj też na ram czy czasem nie brakuje podczas gry.

Dla spokoju usuń sterowniki DDU a następnie zainstaluj z strony producenta najnowsze.  

Dla testu spróbuj też wywalić 2 x2 GB RAMU i wstaw w dualu 2 x 4 GB. 

Sprawdź bios karty czy jest oryginalny, Radeony był swojego czasu ulubionymi kartami górników, może ktoś zapomniał wgrać oryginalny bios. 

 

Ostatnim krokiem gdyby to nie pomogło powinna być reinstalacja systemu.

 

Osobiście miałem RX 480 z I5 4670 (trochę tylko wydajniejszy procesor) i gry chodziły jak na ten czas bardzo dobrze (GTA, Tomb Raider'y itp.) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...