Skocz do zawartości

Od conajmiej 5 lat nie działa mi mapa BTSEARCH.


Recommended Posts

Tak jak wspomniałem w temacie, od okolło 5 lat nie działa mi mapa BTSEARCH. Zrzut poniżej.

 

Nie ma znaczenia jaki internet, jaki system, laptop po WiFi czy łącznośc z siecią w domu po kablu, nie ma znaczenia przeglądarka.

 

W innych tematach jak wspomniałem o tym napisano mi, że wszystko działa i coś jest u mnie nie tak. Ja uzywam od półtora roku macOS teraz wersja 13 i przeglądarka Firefox w odmianie Waterfox w wersji na ARM64 .

 

Co mam nie tak, że mi to nie działa, skoro innym działa?

 

 

Zrzut ekranu 2022-12-27 o 15.13.55.png

Link to post
Share on other sites
  1. Może być tak, że strona jest obecnie niedostępna z różnych powodów, takich jak awaria serwera, konserwacja lub inne techniczne problemy. W takim przypadku najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest spróbować ponownie później.

  2. Innym powodem, dla którego mapa BTSEARCH może nie działać dla Ciebie, może być blokada dostępu do tej strony przez Twojego dostawcę usług internetowych lub innego dostawcę usług internetowych, z którego korzystasz. W takim przypadku spróbuj skorzystać z innej sieci internetowej lub użyć narzędzia do ochrony prywatności, takiego jak VPN, aby ominąć tę blokadę.

  3. Jeśli korzystasz z przeglądarki Waterfox, która jest odmianą przeglądarki Firefox przeznaczonej dla architektury procesora ARM64, może być tak, że mapa BTSEARCH nie jest obsługiwana na tej platformie. W takim przypadku spróbuj skorzystać z innej przeglądarki, takiej jak Google Chrome lub Safari.

  4. Jeśli wszystkie powyższe opcje zostały wykluczone, może być tak, że masz problem z konfiguracją swojego komputera lub sieci. Może to być spowodowane przez złośliwe oprogramowanie, błędy w konfiguracji lub inne techniczne problemy. W takim przypadku spróbuj skorzystać z innego komputera lub skontaktować się z profesjonalnym technikiem w celu uzyskania pomocy w rozwiązaniu problemu.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Wik-Mar napisał:
  1. Jeśli wszystkie powyższe opcje zostały wykluczone, może być tak, że masz problem z konfiguracją swojego komputera lub sieci. Może to być spowodowane przez złośliwe oprogramowanie, błędy w konfiguracji lub inne techniczne problemy. W takim przypadku spróbuj skorzystać z innego komputera lub skontaktować się z profesjonalnym technikiem w celu uzyskania pomocy w rozwiązaniu problemu.

Czyli mam zainfekowane i źle skonfigurowane wszystkie urzadzenia począwszy od każdego routera jaki podepnę do internetu obecnego czyli INEA, wcześniej LTE PLAY, Orange, T-Mobile, czy na laptopach z Windowsem i na hotspocie z galerii, który działa na sieci Orange neostrada co łatwo mozna sprawdzic bez zaglądania w infrastrukture wewnetrzną galeri handlowej bo strona ta mi nie dziala na kazdym urzadzeniu, na każdej sieci.

 

A moze to kwestia Jabascript, o ktorym pisze na komunikacie wysweietlonym na tej stronie, może kiedys korzystalo sie z Java runtime, teraz ogolenie sie nie korzysta tak jak z Flash playera ogolnie bo 98% stron jest w HTML5.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdzałem i mi na Windows 11, 10 i 7 działa u córki na Aple też.

Na światłowodzie bez problemu tak jak po kablu i WiFi oraz LTE I 5G.

Link to post
Share on other sites

Profesjonalny technik nic nie zrobi bo to nie wina po mojej stronie, bo jesli tak to 99% urządzen moich czy pozyczanych od rodziny badz znajomych juest do niczego. A placic komus, zeby to profesjonalnie sprawdzil nie zamierzam skoro calemu swiatu dziala, a mi nie jedna strona to trudno. Myslalem, ze jednak nie tylko mi nie dziala.

 

Tak swoją droga @Wik-MarDziała u ciebie? Moze jakis zrzut pokazujący, że u ciebie działa bez problemu na jakiej przeglądarce, a nie tylko "złote mysli" bo tak to raczej nigdy do niczego tu nie dojdziemy :) Nie mam pretensji za te twoje zlote mysli tylko naprawde serio nie dziala to na żadnym urzadzeniu. Brat ma LTE T-Mobile bo nie moze miec niczego innego i u niego tez nie działa. Troche dla mnie bez sensu, żeby Inea ta strone blokowalo, a tym bardziej T-Mobile, który dzieki niej w jakikolwiek sposob moze zyskac klientow.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Wik-Mar napisał:

Właśnie sprawdzałem i mi na Windows 11, 10 i 7 działa u córki na Aple też.

Na światłowodzie bez problemu tak jak po kablu i WiFi oraz LTE I 5G.

Daj zrzut prosze :) Czy corka ma powgrywane wtyczki jakies w przeglądarki jak Javy itp czy nic?

Teraz, Wik-Mar napisał:

Zmieniałeś może przeglądarkę internetową, a jak ci działało to dokonywałeś jakiejś zmiany może ci blokuje zapora

Mam włączoną zapore w macOS i w routerze z sygnaturki. W windowsach 10/11 zapora najczesciej z uatomatu jest wlaczona.ublocka origin jak wyłącze na chwile nie zmienia nic  Próbowałem na Chrome, Safari, Waterfox, firefox, Edge zarowno wersje na Apple ARM jak i wersje uniwersalne na Intel/Apple ARM. Na windowsach to samo.

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Arnold napisał:

Daj zrzut prosze :) Czy corka ma powgrywane wtyczki jakies w przeglądarki jak Javy itp czy nic?

Mam włączoną zapore w macOS i w routerze z sygnaturki. W windowsach 10/11 zapora najczesciej z uatomatu jest wlaczona.ublocka origin jak wyłącze na chwile nie zmienia nic  Próbowałem na Chrome, Safari, Waterfox, firefox, Edge zarowno wersje na Apple ARM jak i wersje uniwersalne na Intel/Apple ARM. Na windowsach to samo.

Nic nie ma wgrywane

Komunikat

W serwisie beta.btsearch.pl nieregularnie wyświetla się komunikat o błędzie, a mapa jest zaciemniona z informacją "For development purposes only". Dlaczego?

Sytuacja wynika z wprowadzenia przez Google nowego, znacznie niższego niż dotychczas bezpłatnego limitu wykorzystania usługi Google Maps JavaScript API, z której mapa korzysta do wyświetlania danych o lokalizacjach stacji bazowych oraz pozwoleń UKE. Pomimo komunikatu o błędzie oraz zaciemnienia mapy, jej funkcjonalność pozostaje bez zmian.

Biorąc pod uwagę aktualną popularność serwisu, zapewnienie ciągłości funkcjonowania mapy bez zmiany jej providera wymaga poniesienia regularnego kosztu rzędu kilkuset złotych miesięcznie na rzecz Google. Zważywszy, że serwis BTSearch jest projektem typu non-profit, tworzonym w prywatnym czasie przez entuzjastów telekomunikacji i telefonii komórkowej, jest to kwota, której nie jesteśmy w stanie pokryć.

Co dalej?
W związku ze wspomnianym wyżej kontekstem "tworzenia BTSearch w prywatnym czasie", wdrożenie rozwiązania dla zaistniałej sytuacji niestety nie będzie szybkim procesem. :( Zastosowanie alternatywnego providera mapy wymaga relatywnie poważnych zmian w kodzie źródłowym serwisu. Ponadto, ze wstępnego researchu wynika, że większość sensownych providerów jest płatnych, więc prawdopodobnie niezbędne będzie dodatkowe finansowanie serwisu (reklamy na mapie, sponsoring itp.). W każdym razie aktualnie rozważamy kilka ścieżek prowadzących do przywrócenia poprawnego funkcjonowania mapy BTSearch.

UWAGA! Zapraszamy do współpracy chętnych web-developerów open-source. Kod źródłowy BTSearch jest dostępny w otwartym repozytorium na GitHub'ie. Więcej szczegółów w README: https://github.com/adlorenz/btsearch

Dawid Lorenz & Krzysztof Niemczyk

Poszukaj pomocy na GitHub'ie, może tam ci pomogą z twoim problemem

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Arnold napisał:

O co z tym chodzi?

Teraz muszą podjąć decyzję czy, za darmo plus reklamy czy wprowadzić wariant płatny

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, tom napisał:

..............znacznie niższego niż dotychczas bezpłatnego limitu wykorzystania usługi Google Maps JavaScript API..................

 

Kumasz - darmowy limit na korzystanie z mapy się skończył..  Pewnie jakiś skrypt w javie pobiera te mapki.

To czemu na starszych przeglądarkach czy Chrome jak tu piszą działa co? Kumaczu :P

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, tom napisał:

No bo nie wykorzystali z jakiegoś powodu limitu narzuconego przez Google. Może z twojego adresu jest za dużo zapytać, albo twoja wersja przeglądarki ma za dużo zapytać. ich widocznie mają mniej więc Google ich wpuszcza.  U mnie też czasem działa a czasem nie. A z javą nic nie mieszam. Moze google resetuje liczniki wejść i czasem się uda mi załapać jak pacjent na wizyte u lekarza za którą  NFZ jeszcze zapłaci...

Google Map samo z siebie działa zawsze w tym samym czasie co nie dziala na tej stronie w oddzielnej karcie. To tu nie testują ilości wejśc z IP itp?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...