Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak chcesz się tym zainteresować na poważnie, to moim zdaniem sensownym wyborem będzie Thrustmaster T300. Osobiście unikałbym Logitechów z ich przedpotopową technologią.

 

Edit:

Ogólnie zastanowiłbym się nad sensem zakupu kierownicy do gier typu NFS czy Forza. Te produkcje w mojej opinii preferują pady. Kierownica swoje skrzydła rozwinie w Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione, iRacing, itp. ETS też na tym skorzysta.

Edytowane przez druteron
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Myślę dokładnie jak Druteron. Wiele lat już mam kierownicę (dwa Logitechy i teraz Thrumaster 300), i sprawdziła się tylko w tych grach podanych przez kolegę. W NFS czy Forza to porażka, jeśli chodzi o przygotowanie tych gier do kierownicy. Szkoda kasy a potem nerwów...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.12.2022 o 06:54, Arvantir napisał:

Za ile kupię jakąś sensowną kierownicę do gier? 

Jakie modele warto kupić?

Kierownica do PC do gier typu NFS, Forza, euro truck 2.

 

Bardzo fajnie można się bawić na Logitechu G29 G920 G923 w dodatku,niższej cenie ze shifterem.

Kierownice od TH + opcjonalnie shifter + pedały lepsze itd to przerost formy nad treścią i jest sprzętem dość awaryjnym na rynku.Tu nie pomoże w wyższych modelach przewaga paska nad zębatką,która to jest krytykowana w Logitechu.

Zakup sobie którąkolwiek od Logitecha a jak cię wkręci to warto kupić Fanatec  CSL DD (8 Nm) + wybór reszty sprzętu pod baze niż wadliwe TH.W Fanatecu nie masz zębatek,pasków,rolek.Tu masz kierownicę zapiętą w oś bezpośrednio połączoną z silnikiem i to robi dopiero robotę.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Tiamina napisał:

 

Bardzo fajnie można się bawić na Logitechu G29 G920 G923 w dodatku,niższej cenie ze shifterem.

Kierownice od TH + opcjonalnie shifter + pedały lepsze itd to przerost formy nad treścią i jest sprzętem dość awaryjnym na rynku.Tu nie pomoże w wyższych modelach przewaga paska nad zębatką,która to jest krytykowana w Logitechu.

Zakup sobie którąkolwiek od Logitecha a jak cię wkręci to warto kupić Fanatec  CSL DD (8 Nm) + wybór reszty sprzętu pod baze niż wadliwe TH.W Fanatecu nie masz zębatek,pasków,rolek.Tu masz kierownicę zapiętą w oś bezpośrednio połączoną z silnikiem i to robi dopiero robotę.

 

Nie zgodzę się z tym totalnie. Jeździłem na każdym z tych sprzętów i mogę powiedzieć jedno, różnica pomiędzy paskiem, a zębatkami jest zdecydowanie większa niż pomiędzy paskiem a direct drive i śmiem twierdzić, że DD jest dla ludzi, którzy grają kompetytywnie, gdzie szerszy zakres feedbacku ma znaczenie.

 

Logitech byłby fajnym wyborem, ale w zdecydowanie niższej cenie, precyzję to ma marną, zębatki czuć, feedback mocno ograniczony, a zmiana obręczy polega na modowaniu sprzętu. Do tego odgłosy, które wydaje ta baza słychać chyba piętro wyżej. Awaryjność T300 jest moim zdaniem przesadzona, ale fakt, że taki problem istnieje. Tylko kupując sprzęt od Thrustmaster dostajesz dostęp do ich ekosystemu. Jedyne co ciężko mi polecić, to ich shifter - szczerze nie jestem w stanie zrozumieć za co wołają tyle kasy. Owszem ma tryb sekwencyjny, ale żeby go uruchomić, to trzeba przekładać blaszki. Poza tym jakość wykonania też szału nie robi. Ze swojej strony mogę zasugerować shifter Logitecha i dokupienie adaptera na USB.

 

No i z całym szacunkiem, polecanie Fanateca do ww. gier, jest trochę nie na miejscu. Dalej podtrzymuję zdanie, że T300, to taki sweet spot pomiędzy komfortem jazdy, a ceną.

Link to post
Share on other sites

Alcantara T300 - 2000zł
TH8A - 900zł
+ pedały lepsze ? szkoda komentować ten zakup.

G29 + shifter = 1400zł

 

36 minut temu, druteron napisał:

No i z całym szacunkiem, polecanie Fanateca do ww. gier, jest trochę nie na miejscu. Dalej podtrzymuję zdanie, że T300, to taki sweet spot pomiędzy komfortem jazdy, a ceną.

napisałem,jak wkręci go ta zabawa,niech inwestuje w Fanateca.Inwestowanie w T300 i jego zabawki jest nie opłacalne i zbyt ryzykowne jak mamy w podobnej cenie a zdecydowanie lepszy CSL DD

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Tiamina napisał:

Alcantara T300 - 2000zł
TH8A - 900zł
+ pedały lepsze ? szkoda komentować ten zakup.

G29 + shifter = 1400zł

 

napisałem,jak wkręci go ta zabawa,niech inwestuje w Fanateca.Inwestowanie w T300 i jego zabawki jest nie opłacalne i zbyt ryzykowne jak mamy w podobnej cenie a zdecydowanie lepszy CSL DD

 

Jak już porównujesz ceny, to porównuj rzetelnie. T300 bez alcantary masz za ~1800 zł (a w promce znajdziesz jeszcze taniej), gdzie w zestawie masz bazę, pedały i obręcz. CSL DD? Sama baza to koszt 500 euro, teraz policz mi obręcz, lepszy quick release, bo ten w zestawie jest żenujący, shifter i pedały. Dalej matematyka się nie zgadza?

 

Odnośnie shiftera już się wypowiedziałem, poza tym do gier przytoczonych wyżej wystarczy wyłącznie zakup T300, który mimo wszystko daje możliwość rozbudowy. Ryzyko jest minimalne, w końcu masz dwa lata gwarancji i fajny support producenta.

 

Autor zrobi jak zechce, osobiście zaczynałem od G29 i później żałowałem tego wyboru. Obecnie siedzę na TS-PC (idąc logiką poprzednika, jeszcze bardziej bezsensowny zakup) i mimo styczności z CSL DD nie mam ochoty wchodzić w system Fanateca. Przede wszystkim jest drogo, problemy z dostępnością, a do tego przeskok nie jest już tak duży.

 

Nie twierdzę, że Fanatec jest zły, wręcz przeciwnie, ale gram zbyt mało, żeby w ogóle brać go pod rozwagę, a poza tym jestem zbyt słaby by ten sprzęt dawał mi przewagę w czasach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...