Skocz do zawartości

Wątpliwości co do zasilacza Krux 850 z kartą RTX 3080.


Recommended Posts

Co to RB? 

 

Ściągnąłem Aorus Engine, program ściągnął automatycznie jakiś firmware update ale to chodziło tylko o LCD, skąd wiesz że mam najnowszy bios? Do rewizji 3.0 nie było żadnych update? 

 

EDIT:

Ah no tak, firmware to nie bios, starsze rewizje mają dodatkową zakładkę z biosem.

Edytowane przez Asaqq
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Asaqq napisał:

Przez HDMI nie podłączałem bo nie wiem czy HDMI nadaje się pod 165Hz w 1440p z GSync. Zresztą to nie port jest raczej problemem tylko coś z boost mode karty. 

Tam jest jedno hdmi 2.1 więc warto to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Przy benchmarku 3D mark nie wywaliło. Wywalało i w Cyberpunk 2077 i w PoE, nie gram w wiele gier teraz. Różnie wywala, czasaem po paru h, czasem po paru minutach. Kurczę muszę zareklamować tą kartę, tyle że mój CPU nie ma integry i będę kompletnie bez kompa nie wiadomo na jak długo. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Asaqq napisał:

Przy benchmarku 3D mark nie wywaliło. Wywalało i w Cyberpunk 2077 i w PoE, nie gram w wiele gier teraz. Różnie wywala, czasaem po paru h, czasem po paru minutach. Kurczę muszę zareklamować tą kartę, tyle że mój CPU nie ma integry i będę kompletnie bez kompa nie wiadomo na jak długo. 

Do oddaj na rękojmię,to trochę skróci czas.

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do Komputronika, można albo wypełnić formularz na stronie i przesłać paczkę kurierem albo zareklamować w dowolnym punkcie Komputronika. Myślicie że ma to jakieś znaczenie którą opcję wybiorę pod względem czasu? Wygodniej by mi było podrzucić to do punktu ale nie chciałbym też aby to tam utknęło nie wiadomo na jak długo. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Asaqq napisał:

Przy benchmarku 3D mark nie wywaliło. Wywalało i w Cyberpunk 2077 i w PoE, nie gram w wiele gier teraz. Różnie wywala, czasaem po paru h, czasem po paru minutach. Kurczę muszę zareklamować tą kartę, tyle że mój CPU nie ma integry i będę kompletnie bez kompa nie wiadomo na jak długo. 

W PoE nie gram , w cyberpunku co jakiś czas gra mi się też wykrzacza do pulpitu pomimo patcha 1.61

Ale jak jesteś pewny że to nie wina np windowsa , gry itp. i masz możliwość oddać kartę to oddaj .

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Asaqq napisał:

Mi gra nie wykrzacza się tylko gaśnie całkiem monitor tracąc źródło obrazu bo karta się wyłącza. Komp nadal chodzi i nawet dźwięk słychać. 

Ale po chwili wraca obraz czy cały czas jest czarny ?

Miałem ostatnio podobnie na kolegi komputerze . Zrobiłem update biosu który dodawał RB i monitor na chwile robił się ciemny ale po chwili wracał. 

Link to post
Share on other sites

To wygląda tak:

 

Grasz sobie w coś i nagle randomowo gaśnie monitor i wyskakuje ci standardowy napis na monitorze że brak sygnału. Wszystkie wentylatory zaczynają pracować na max obrotach więc wydaje ci się że właśnie Boeing startuje w pokoju i do tego słychać w głośnikach dźwięk z gry czy też np youtube jeśli był w tle odpalony. 

I nic nie wraca do normy dopóki nie odetniesz całkowicie zasilania i nie włączysz komputera ponownie. Dopóki tego nie zrobisz widzisz zgaszony ekran i słuchasz boeinga w pokoju. 

 

Po restarcie grasz sobie i nagle po kilku/kilkunastu minutach/godzinach gaśnie ci ekran i boeing znów startuje i tak w kółko.

 

Biosu do karty nowego nie ma, to rewizja 3.0, aorus engine zrobił update firmware ale i tak nic to nie dało. Bios płyty najnowszy, sterowniki najnowsze, nic nie podkręcane i nic się nie przegrzewa. 

 

Tu na filmie pięknie to pokazane:

https://www.youtube.com/watch?v=ISZtUtsLfDc

 

https://www.youtube.com/watch?v=U9UEaIVwSmo

Edytowane przez Asaqq
Link to post
Share on other sites

Pod tym drugim filmikiem gościu pisze że wymienili mu kartę w ramach gwarancji .

Jeden z komentarzy mówi że włączając opcje debugowania w panelu kontrolnym nvidii problem u niego nie wystapił.

 

"I had the same issue. I've found a temporary fix by going into the Nvidia Control Panel and turning on Debug Mode which you can find at the 'Help' menu at the top. Did another stress test and the problem did no longer occur. Not sure about this but the Nvidia debug mode makes sure your GPU is running the Nvidia stock settings and not the factory overclocking. That said, it worked for me so just wanted to share my experience as well in case someone wants to try it out."

Link to post
Share on other sites

Tak, bo to wyłącza boost mode i działa na "stockowych" zegarach. Równie dobrze można przełączyć kartę w tryb silent mode. Tyle że nie po to chyba kupiłem podkręcaną kartę tylko po to by ją kastrować bo inaczej nie chodzi.

 

Poza tym to czysta loteria, były komentarze też że po wymianie na inny egzemplarz ludzie mieli to samo a innym nawet w silent mode wywalało. 

Link to post
Share on other sites

Czasami wystarczy zmniejszyć zegar o 20MHz żeby karta była stabilna . Co prawda mam zrobione uv na mojej Aorus Master RTX3060Ti , ale na moich ustawieniach wszystko chodzi idealnie , wszystkie gry i benchmarki oprócz CoD Warzone 2.0. Wystarczyło zmniejszyć taktowanie karty z 1980MHz na 1950Mhz i teraz nie wywala mi gry ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.12.2022 o 17:39, Kawabonga napisał:

Czasami wystarczy zmniejszyć zegar o 20MHz żeby karta była stabilna .

I takie rozwiązanie polecam, nie odczujesz żadnej różnicy w wydajności, nie będziesz musiał czekać na wymianę karty, która może nic nie dać i jedyne co będzie cię uwierać to fakt, że zapłaciłeś za wersję OC która nie wyrabia na stockowych ustawieniach i musisz grać na niższych, które są w praktyce tak samo dobre...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proś o zwrot kosztów i nie baw się z tym szmelem. Na rynku są inne bardzo dobre karty i nie musisz nic zbijać żeby dobrze działała. Wyślesz im do RMA to oddadzą ci wygietą i zajechaną przez testy... Chopie my się tak wj********y równo że sam nie masz pojęcia jak... :/:(

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Oddałem kartę do sklepu i czekam na odpowiedź ale to dopiero po nowym roku. Co do oddania karty to od zakupu minęło ponad dwa tygodnie więc nie mogę tak po prostu zażądać oddania kasy (chyba). Jak będą wracali kartę to jedyne co mi pozostaje to reklamować w kółko aż im się znudzi odsyłanie. 

 

Dobrze że jeszcze mam starutką GTX970, o dziwo nawet śmiga w 1440p z nowym kompem, karta nie do zdarcia i chyba mój najlepszy zakup jak na tamte czasy. 

 

A co do innych kart to trochę lipa bo 3080 strasznie poznikały ze sklepów a te dostępne to za o wiele wyższą cenę i dostępne są przeważnie Aorusy od GA. 

Kurcze strasznie szkoda że ta karta tak odwala bo wizualnie strasznie mi się podoba łącznie z tym ekranem LCD. Według mojej subiektywnej oceny najładniejszy RTX3080 :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...