Skocz do zawartości

i7 10700kf wysokie temperatury przy oc


Recommended Posts

Witam, chciałbym podpytać odnośnie kręcenia owej i7.

Płyta główna msi z490 gaming plus

Czy temperatury w stresie 95 stopni to duzo?

Procesor podkręciłem na 5.1 ghz w trybie fixed mode. Nie zmieniałem napiec ani niczego innego i śmiga, tyle że temperatury to masakra. Testuje cinebenchem.

Chłodzenie wydaje mi sie że mam dobre to ono: https://www.x-kom.pl/p/700649-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-snowy-argb-240-2x120-mm.html 

 Próbowałem też robić to według tego poradnika 

 

W occt przechodzi test temperatury wynoszą około 85 stopni, ale jak juz odpale cinebencha to bluescreen. 

 

Czy ja coś robie nie tak :D? Chciałbym go dać na te 5.1 żeby był stabilny i temperatury były okej. 

 

Jest szansa na jakąś pomoc :>?

 

 

Edytowane przez tomekstary
Link to post
Share on other sites

Tak zgadzam sie z wami ze tyle to nie wyciagne temperatury w grach. Tylko że raz grałem w warzone 2 i blue screena dostałem :D

Godzinę temu, Kawabonga napisał:

Bez zmiany napięcia na cpu zawsze będziesz miał tak wysokie temperatury. 

zmieniałem tez napiecia szedł na 1.310 normalnie occt przeszedł a cinebencha juz nie i blue screen w grze. Na pulpicie normalnie chodził.

 

 

Edytowane przez tomekstary
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, tomekstary napisał:

Tyle ze ten kabel 3 pinowy był odrazu podlaczony do takiej kostki (zrobilem foto) ktora potem idzie do kostki zasilacza.

 

To widocznie tak kostka nie jest podłączona tam gdzie trzeba , musi być tak jak kolega pisał wcześniej CPU_PUMP i jeszcze w biosie musi być tak ustawione . Bo często jest tak że można temu złączu tez ustawić inne przeznaczenie np na FAN.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, tomekstary napisał:

Tzn. co czyli jest zle podlaczona ? i nie działa? to przecież procek by sie grzał.

Zaznaczoną wtyczkę, rozepnij i podłącz do gniazda na płycie głównej np. AIO_PUMP. Będziesz mieć wtedy odczyt obrotów pompki. Pewnie też regulację obrotów.

038e04187317.jpg

Edytowane przez ju-rek
Link to post
Share on other sites

 

24 minuty temu, tomekstary napisał:

Podkreciłem go na 5.0 stabilnie tylko jest problem, gdy uruchamiam gre to procesor nagle spada mu taktowanie do 0.80 z czym to moze byc zwiazane?

No to stabilnie w ce cha u jot....

 

Intel speed step i c0 c1 state wyłacz. I raczej odpuść sobie podkręcanie bo widzę podstawowych rzeczy nie potrafisz zrobić (poradników na yt jest multum ale nie lepiej rzucać lakonicznymi zdaniami na forum niech frajerzy pomagają). A nawet jak pomagają to ich porady ignorujesz bo wiesz lepiej - vide podłączenie pompki aio. Zaoszczędzoną energie polecam spożytkować na odchwaszczenie PC'ta. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...