Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję kupić nowy zasilacz do routera ponieważ oryginalny po kilku latach zaczął piszczeć poza tym od dawna grzeje się znacząco. Obecnie na zasilaczu jest oznaczenie 12V-0,5A (tak jak na routerze). W lokalnym sklepie z elektroniką, za kilkanaście złotych jest zasilacz z oznaczeniem 12V-1A. Czy można użyć mocniejszego zasilacza?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Big_Mike napisał:

Potrzebuję kupić nowy zasilacz do routera ponieważ oryginalny po kilku latach zaczął piszczeć poza tym od dawna grzeje się znacząco. Obecnie na zasilaczu jest oznaczenie 12V-0,5A (tak jak na routerze). W lokalnym sklepie z elektroniką, za kilkanaście złotych jest zasilacz z oznaczeniem 12V-1A. Czy można użyć mocniejszego zasilacza?

Można, zwróć tylko uwagę na polaryzację.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wodego napisał:

Mocniejszy zasilacz będzie pracował "na luzie" mniej się grzejąc. Wtyczka nie jest problemem, bo można przelutować, wymienić na nową. Poza tym standardem są wtyczki 5.5/2.5mm.

 

Zasilacz od Asusa nie będzie pasował z wtyyczką do żadnego TP-Linka, Netgeara. Sprawdzalem i w druga strone.  W Asusie są grubsze od kazdej innej.

Link to post
Share on other sites

Jak mi miesiąc temu w lokalnym sklepie wyjechał 20 zł za wtyczkę RJ-45 i 50 zł za zarobienie to bez skrupułów wyszedłem śmiejąc się. Trochę niech myślą, bo pójdą z torbami bez majtek.

W jakimś niechlujnym elektrycznym dwie wtyczki RJ-45 sprzedał za 5 zł i jeszcze prawie z pocałowaniem nóg zarobił elegancko na gigabita.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy ale ja spotkałem się tylko z zamienioną polaryzacją w modemach NetiaSpot.

Reszta miała taką samą polaryzację czyli plus i minus w tym samym miejscu :)

 

Czym mocniejszy (1A 1,5A 2A ) zasilacz tym lepiej - więc tak jak koledzy napisali - ważne by wtyczka pasowała więc wez modem i "przymierz" w sklepie przed zakupem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, tom napisał:

I widzisz jako łebski facet? Zarobi 2 wtyczki i zarobi 50 PLN. A w ty drugim sklepie cały dzień musi się nazagniatać, żeby tyle samo zarobić.

Słabo też główkujesz :P Ludzie pójdą tam gdzie taniej i sprzeda więcej, a tam gdzie drożej siedzą i się za uchem drapią na takich rzeczach. Trafią na takiego co mu się nie chce przejechać 5 km samochodem bądź autobusem i zarobią i jeszcze się śmieją z niego bo na bank wiedza, ze gdzie indziej jest taniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...