Skocz do zawartości

Niedrogi i stabilny ruter z odkręcaną anteną.


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanko o jakieś niedrogie rutery z odkrecanymi antenkami. Nie muszą być jakieś ultra nowoczesne i szybkie. Sieć łączy 2 budynki oddalone o ok 100m. W 1 domu internet na kablu telefonicznym, ruter ADSL TP-Link (nie pamiętam modelu) do niego podpięta antena na dachu. W 2 domu antena na dachu podpięta do rutera i dalej do switcha. Wszystko działało dobrze kilka lat aż ruter ADSL zaczął się zawieszać.

 

Internet od Netii na kablu telefonicznym, ruter od dostawcy niestety nie ma możliwości podpięcia zewnętrznej anteny.

 

Chciałbym zakupić jakieś dwa stabilne nowe rutery, tak że jeden podepnę po kablu do rutera Netii i antenę zewnętrzna. W drugim budynku drugi z ruterów zepnę z pierwszym i do niego podepnę switch. 

 

Mam nadzieję, że w miarę logicznie to wyjaśniłem. Prosiłbym o propozycję jakiś dobrych i stabilnych ruterów nie kosztujących fortunę. :) Nie muszą być jakieś kosmiczne prędkości sieci WiFi, 100-150MBit będzie wystarczające.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

To by było super rozwiązanie gdybym budował sieć od podstaw. W moim przypadku szukam jakiś stabilnych ruterów z odkręcana anteną ponieważ nie mam możliwości wyprowadzenia kabla sieciowego na dach. Na nim jest już antena kierunkowa zamocowana z kablem wyprowadzonym do mieszkania, muszę wymienić tylko ruter lub oba rutery na jakieś w miarę stabilne i niedrogie. :)

 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, stasimon napisał:

na jakieś w miarę stabilne

 

12 minut temu, stasimon napisał:

niedrogie

 

11 godzin temu, stasimon napisał:

2 budynki oddalone o ok 100m

 

11 godzin temu, stasimon napisał:

100-150MBit

To wszystko się z sobą wyklucza.
Albo most np na takich UBNT M5 tak jak @karpior wspominał albo wieczny problem ;)

Link to post
Share on other sites

Most z tych urządzeń byłby super ale nie jest możliwy. Zresztą tu nie chodzi o super stabilność przez rok bez resetu. Ten TP-Link co mam sprawował się super ale zaczęły się problemy i teraz trzeba go resetować codziennie lub max co 2 dzień. Dlatego muszę go czymś zastąpić. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało, wcześniej wymagał resetu co 4-5 tyg.

 

A jakby sieć WiFi miała działać tylko do tych 50 Mbps to znajdzie się jeszcze w sklepach coś godnego polecenia? 

Edytowane przez stasimon
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, stasimon napisał:

Ten TP-Link co mam sprawował się super ale zaczęły się problemy i teraz trzeba go resetować codziennie lub max co 2 dzień. Dlatego muszę go czymś zastąpić. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało, wcześniej wymagał resetu co 4-5 tyg.

No i sam sobie odpowiadasz czy warto oszczedzac czy nie. Poza tym jak raz cos takiego zrobisz to przy zmianie internetu nawet na szybszy kiedys i chcąc sie dzielic miedzy budynkami juz masz porządnie zrobione. Nie kombinuj jak najtaniej bo znowu bedziesz resetował zamiast sie bawic w sieci :)

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o kombinowanie. Chyba zostałem źle zrozumiany. Polecana opcja przez kolegów powyżej jest super z jednym wyjątkiem. Ja nie mam możliwości wyprowadzenia kabla lan do tej anteny która musiałbym zamontować na dachu. Nie mogę po prostu nic zmienić z okablowania. Kabel do którego mogę podpiąć to kabel od anteny zewnętrznej routera. Mogę tylko zmienić router, skonfigurować, itp. Nie stworze nagle dodatkowego kabla lan :(

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam, 

 

Zakupiłem za śmieszne pieniądze 2 rutery Linksys WRT54GL, wgrałem do nich ostatni tomato i staram się je połączyć w tryb bridge ale coś nie chcą ze sobą pracować.

 

Czy ktoś zna jakiś nowszy soft do nich? Wiem, że są softu tomato fresh ale nie ogarniam jaka wersja jest pod ten ruter. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...