Skocz do zawartości

Recommended Posts

iPhone 4 to model wydany prawie 1,5 roku temu w związku z czym hardware'owo jest gorszy pod każdym względem. Ale co z tego skoro iOs nie potrzebuje 2 rdzeni aby działać w 100% płynnie? Owszem SGS II to najlepszy smartfon obecnie na rynku. Ale on został wydany rok po iPhonie a wcale nie jest dużo lepszy od tego drugiego a iPhone wciąż w wielu kwestiach pozostaje niedoścignionym wzorem.

 

Zalety iPhone 4:

-Lepsza jakość wykonania

-Lepsza żywotność baterii

-Lepsza czulość dotyku , intuicyjność

-Bardziej dopracowany system , lepsze wsparcie od Apple

-O wiele większa ilość aplikacji

 

Zalety Samsung Galaxy S II:

-Lepszy wyświetlacz

-Trochę lepszy aparat/kamera

-Obsługa flash w standardowej przeglądarce

-Większa ilość obsługiwanych kodeków w standardzie

-Otwarty system: personalizacja, menadżer plików

 

Jestem zatem prawie pewien ,że iPhone 5 zgniecie SGS II :)

Link to post
Share on other sites

W plusach to zgodzę się w pierwszym punkcie ale reszta jest taka sama a nawet znacznie lepsza w SGS2

 

Co do iPhone 5 - W tym czasie Samsung wypuści znacznie ulepszoną wersję SGS2.

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

SGS II w dłoni nie miałem, ale tak jak zalatuje tandetą SGS, to w tej klasie próżno szukać drugiego takiego. Trzymam sprzęt jakby nie mówić z wyższej półki, a nie jeden telefonik za 1/3 tej ceny jest solidniejszy. Nie wiem o czym myśleli panowie z Samsunga projektując to "dzieło", ale plastik to motyw ewidentnie przewodni. Tym bardziej boli fakt, że tańszy i wyposażony w IDENTYCZNE bebechy Wave jest wykonany na przysłowiową szóstkę. Czyżby jakiś zabieg marketingowy celem promowania Bady? "Bo ten z Andkiem się szybciej rozleciał"? W smartphonie za takie pieniądze nie ma prawa skrzypieć klapka baterii, do tego dochodzi to cieniutkie tworzywo...

 

Do tego ten bazarowy czarny lakier "fortepianowy"... no odpust totalny... chociaż w kategorii bazarowej stylistyki i tak iPhone górą... mamy którąś z kolei generację tego telefonu i CAŁY CZAS wygląda zupełnie identycznie... no poza kilkoma detalami. Zero innowacji. Jak widzę iPhone'a to myślę sobie "Boże, kolejna ruska empeczwórka", No niby to właśnie te cuda są klonami iPhone'a, ale zbrzydło mi to do cna.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem dobre 2 dni SGS2. Dali mi na testowanie. Wykonanie nie jest takie złe jak to wszyscy mówią, którzy nie trzymali tego telefonu w łapach. Telefon jest solidny a plastiki w miarę dobre. Nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Nawet mój SGS po prawie 4 miesiącach użytkowania nie jęczy nie piszczy i nie skrzypi, Takie wypowiedzi ludzi padają z ust tym, którzy tego telefonu nigdy w życiu nie trzymali.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem dobre 2 dni SGS2. Dali mi na testowanie. Wykonanie nie jest takie złe jak to wszyscy mówią, którzy nie trzymali tego telefonu w łapach. Telefon jest solidny a plastiki w miarę dobre. Nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Nawet mój SGS po prawie 4 miesiącach użytkowania nie jęczy nie piszczy i nie skrzypi, Takie wypowiedzi ludzi padają z ust tym, którzy tego telefonu nigdy w życiu nie trzymali.

 

Ja mam SGS i mi skrzypią plastiki po bokach. Tak samo bateria jest źle spasowana z klapka z tylu i jak się mocniej puknie w ekran palcem to czuć ten mankament. A co do reszty, te plastiki są całkiem dobre a w SGS II nawet to lepiej wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dziwne jest to, że nie powstał jeszcze lepszy telefon od iPhone'a 4. Ja szanuje Wasze SGSy, ale nic nie jest w stanie równać się z iOS. SGS II ma 2-rdzeniowy procek 1.2GHz, który i tak nie może sobie poradzić z tym androidem. Ciekaw jestem co przyniesie wersja 2.4. Będzie jeszcze badziej zasobożerna, jeszce badziewniejsza?

 

Mam iPoda Touch 4G i TFa, i dziwi mnie to, że iOS chodzi przynajmniej 2x szybciej od Androida.

 

Kupujesz iPhone'a i masz gdzieś jakiekolwiek spowolnienia w działaniu, problem z aplikacjami

Kupujesz SGSa II i musisz martwić się o crashe aplikacji z ich brakiem lub problemem z kompatybilnością.

Link to post
Share on other sites

Kupujesz iPhone'a i masz gdzieś jakiekolwiek spowolnienia w działaniu, problem z aplikacjami

Kupujesz SGSa II i musisz martwić się o crashe aplikacji z ich brakiem lub problemem z kompatybilnością.

 

http://greqone.pl/forum/iphone.jpg

Edytowane przez GreQonE
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do iOS fakt fatem jest nieźle zoptymalizowany... ale jest to możliwe tylko dlatego ze działa z bardzo ograniczoną grupą urządzeń. To tak jak pisanie gier pod daną specyfikację (patrz. konsole). Androida tym czasem zaimplementować może każdy producent, a wystarczy popatrzeć na rozbierzność w konfiguracjach sprzętowych poszczególnych smartphone'ów.

 

Taka Bada też jest zoptymalizowana lepiej niż Andek, ale ile jest telefonów z Bada? 4-5? Na dodatek jednego producenta.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, w takim razie google powinno ustanowić jakieś wymagania minimalne dla swojego systemu. Jedynie wolny (dotychczas) od rozwarstwiania się jest Honeycom, z którego korzystają tylko urządzenia wyposażone w Tegrę.

Link to post
Share on other sites

Niedługo wychodzi Android 2.4 więc nie będzie żadnych problemów z crashami i kompatybilnością bo każdy telefon niezależnie jak dobry dostanie nowego androida 2.4. Przy okazji będzie to kolejny gwóźdź to apple'owskiej trumny.

Link to post
Share on other sites

Niedługo wychodzi Android 2.4 więc nie będzie żadnych problemów z crashami i kompatybilnością bo każdy telefon niezależnie jak dobry dostanie nowego androida 2.4. Przy okazji będzie to kolejny gwóźdź to apple'owskiej trumny.

 

Ja mam Andka 2.3 na SGS i żadnego wysypywania się systemu nie mam ani spowalniania.

 

Z tego co wiem to iPhone5 to będzie SGS II z iOS tak samo jak iPhone4 to SGS z iOS.

 

Więc nie wiem czy jest sens płacić 1000zł za oprogramowanie jak to miało miejsce miedzy SGS a iPhone4.

Edytowane przez infinitimind
Link to post
Share on other sites

No, a Wave to SGS z Badą... Więc pewno nadchodzący Wave III będzie SGS'em 2 z Badą?

 

Generalnie moim zdaniem powinni dla Andka wprowadzić jakieś minimalne wymagania, albo stworzyć jakieś wersje Lite. Bo jak widzę jak można spieprzyć odbiór tego niezłego systemu pchając go w takie cuda jak Xperia X8 to mnie krew zalewa. I ktoś niedouczony bierze taki telefon w dłoń i mówi Androidowi (zupełnie niesłusznie) do widzenia. To tak jakby ładować całkiem niezły Win 7 do komputera z Pentium III 800, a potem narzekać że system "muli".

Link to post
Share on other sites

Niedługo wychodzi Android 2.4 więc nie będzie żadnych problemów z crashami i kompatybilnością bo każdy telefon niezależnie jak dobry dostanie nowego androida 2.4. Przy okazji będzie to kolejny gwóźdź to apple'owskiej trumny.

 

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał wybierać tylko między tymi dwoma modelami to wybrał bym Szajsunga. Dlatego, że jest na adroidzie, który wypiera powoli inne systemy. Apla nie lubię za OS, iTune i ogólnie dziwny jest to telefon.

Osobiście za kilka dni odbieram HTC sensation, który moim zdaniem jest lepszy od tych dwóch fonów.

Link to post
Share on other sites

Sugerujesz że wynalazki typu Xperia X8, X10 Mini (Pro), czy Moto Flipout otrzymają update do 2,4? Na te "smartophone'y" nie ma nawet oficjalnego UP do Froyo (2.2), a co dopiero mówić o czymś wyżej?

 

Źle napisałem :) KAŻDY NOWY TELEFON NIEZALEŻNIE JAKIEJ KLASY dostanie androida 2.4. A co do Xperii X10 - Jest już 2.3.3 a pewnie magicy z XDA zrobią 2.4 też i na xperia x8 :D
Link to post
Share on other sites

Bawilem sie sgs 1 ale ma super dopracowany multituch a odemnie to bierz sgs 2 super telefon iphone to dziwny telefon i szkoda na niego wydawac kasy na andka wladujesz wszystko nawet wirtualnego windowsa a gry to juz 2 razy lepsza grafika niz w wowie jest na andki. Android rzadzi i nie ma co gadac. Bawilem sie iphone 4 i do mnie nie przemawia on nie ma flasha a andek ma i wszystkie strony mozna na nim otwierac.

Link to post
Share on other sites

Jak idzie wgrywanie pdf na iPada?

 

You can transfer PDF to iPad directly via iTunes 10 now within 3 steps.

1. add PDFs to your iTunes library

2. connect your iPad to your PC

3. Sync PDF to your iPad

 

A ja podpinam SGS, robie kopiuj-wklej i już. ;P

 

SGS odtwarza miliony plików video. Wrzucam MKV idzie MKV, wrzucam AVI idzie, mp4 idzie. Spróbuj cos takiego zrobić na iPhonie w dodatku na komputerze bez iTunes powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Jak idzie wgrywanie pdf na iPada?

 

Jest coś takiego jak ibooks i dropbox.

Przeciągasz plik PDF na PC do dropboxa i już widzisz go na ipadzie,klikasz na niego i zapisujesz w ibooks (plik będzie widoczny w formie książki na półce).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...