Skocz do zawartości

Dropy fps RTX 3060


Recommended Posts

Witam dzisiaj zakupilem oraz zamontowalem sobie Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6 i np grajać sobie w fife 23 mam dropy np po rzucie rożnym , wybiciu piłki, lub po prosto podczas normalnej akcji czym to może być spowodowane? Prędzej bazowałem na GTX 1060 6gb i było owszem mniej fps ale nie było dropów np do 20-40 fps. 

 

Zestaw który posiadam to :

 

Intel Core i7-7700K

Chłodzenie CPU BE QUIET! Pure Rock 2 

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle OC 12GB GDDR6 (GV-N3060EAGLE OC-12GD 2.0)

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)

Dysk SSD 240 gb, M2 250 Gb Samsung, HDD 1TB

Zasilacz be quiet! System Power 9 600W (BN247)

Płyta główna MSI Z270 GAMING PLUS

 

Co może być przycyzna tych dropów? Podrzucam jeszcze screna z FurMarka, w razie jakichkolwiek innych progoramów do przetestowania, mogę podesłać, może jakieś ustawienia karty czy cos? Pierwszy raz mam doczynienia z RTX. W innych grach jeszcze nie zdazylem przetestować jak to wygląda. 

 

karta.jpg

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, nexy95 napisał:

Stare sterowniki odinstalowałeś przez DDU zanim zainstalowałeś świeże?

Taak, ogólnie zauważyłem ze np w Csie  tak samo mam fps co na starej grafie, może gdzieś jakieś ustawienia powieneme ustawić czy cos? 

 

4 godziny temu, DjXbeat napisał:

W panelu sterownika nV w zakładce "Tryb zarządzania energią" zmień optymalna moc na preferuj maksymalną wydajność. Powinno pomóc ;) 

 

Ustawiłem zaraz zerkne w fifie 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, adix126 napisał:

ogólnie zauważyłem ze np w Csie  tak samo mam fps co na starej grafie

CS to gra procesorowa, przy zmianie grafiki przy i7-7700k więcej fps nie przybędzie. Przy starym gtx'ie 1060 (a nawet i jakiejś 1050ti) po zmianie platformy na am4 i np. r5 5600 lub lga1700 oraz 12600k miałbyś min. x2 razy tyle fps co na tej i7.

 

Na moje to problem ze sterownikami lub zasyfiony system i coś się ze sobą gryzie. Jak nie masz dużo plików, programów i gier do przerzucania to poleciłbym po prostu formata - najłatwiejsza opcja, polecam sobie po swieżej instalacji zoptymalizować system i wywalić wszystkie zbędne programy i syfy windowsowe. Przy okazji upewnij się, że masz włączone xmp w biosie i być może możesz się pobawić w OC procesora jeśli pod ihs'em glut nie zamienił się w kamień i temperatury masz w porządku - tylko tak wyciągniesz więcej fps w CS'ie + zainteresuj się komendami uruchamiania.

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, nexy95 napisał:

Na moje to problem ze sterownikami lub zasyfiony system i coś się ze sobą gryzie. Jak nie masz dużo plików, programów i gier do przerzucania to poleciłbym po prostu formata - najłatwiejsza opcja, polecam sobie po swieżej instalacji zoptymalizować system i wywalić wszystkie zbędne programy i syfy windowsowe. Przy okazji upewnij się, że masz włączone xmp w biosie i być może możesz się pobawić w OC procesora jeśli pod ihs'em glut nie zamienił się w kamień i temperatury masz w porządku - tylko tak wyciągniesz więcej fps w CS'ie + zainteresuj się komendami uruchamiania.

 

Okej rozumiem z tymi fpsami w csie no właśnie z tego wszystkiego robiłem wczoraj w nocy rr systemu , zaraz fifke zerkne bo koncze ściągać a co do OC to nie znam sie na tym nie wiem czy ogarne :< 

6 godzin temu, DjXbeat napisał:

W panelu sterownika nV w zakładce "Tryb zarządzania energią" zmień optymalna moc na preferuj maksymalną wydajność. Powinno pomóc ;) 

 

Zrobiłem to niestety, dalej dropy sa zwłaszcza przy rozpoczeciu piłki od bramki , gdy bramkarz wybija piątke dropy do 20-40 fps na ułamek sekundy i potem git, jest możliwośc ze karta jest uszkodzona czy cos? Kupowalem nowa sztuke z morelle wszystko było git, zapakowane nic nie uszkodzone, czy po prostu od czegoś innego to moze być? Bo dziwna sprawa to, że na tej 1060 zadnychj dropów nie mialem 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Joymaxx napisał:

Nie wiem czy ten i7 7700k nie jest za słaby na RTXa 3060. RAM też powinieneś mieć 3600Mhz co najmniej.

A jakbym spróbował go podkręcić tak do 4.5, 4.7? I ram też? Bo co mi zostało w sumie nic, bo aktualnie budżetu nie mam, ale dziwna sytuacja że procek słaby i takie dropy :/ dziś jakiegoś coda albo Wieśka pobiorę i sprawdzę jak tam fpsy wyglądają

 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Joymaxx napisał:

7th gen jest już stara i nie ma co się dziwić że dyszy przy tak mocnej karcie. Seria 3 RTX ma już swoje wymagania co do sprzętu i trzeba je spełniać...

Okej rozumiem postaram się podkręcić jak to nie pomoże przyszłościowo zmienię procesor co wiąże się też z płytą główną jaki procesor oraz płytę mogę zakupić żeby fajnie to śmigało? Mówię o takiej przeciętnej cenie nie jakieś topowe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...