Skocz do zawartości

Aorus RTX 3060Ti , hot spot 102c


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

A co pisze pod wykrzyknikiem? Może coś w sterownikach poprzestawiane? Jak się potwierdzi to wrzucaj na hwbota i gratuluję ;)

GRAPHICS DRIVER IS NOT APPROVED

Jak wychodzą nowe sterowniki to 3Dmark z opóźnieniem je zatwierdza ze są zgodne .

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Artok napisał:
5 godzin temu, LordAnpu napisał:

MX-4 nie jest wcale taka rzadka, ja nie miałem problemów z MX-5 i Kryonautem które są rzadsze więc i z MX-4 nie powinno być.

Gęstość Kyronauta: 3.7 g/cm3. 

Gęstość MX-5: 3.2 g/cm3. 

Gęstość MX-4: 2.5 g/cm3. 

Jako rzadsze chodziło mi o łatwość w rozprowadzaniu i utrzymywaniu swojej formy czyli lepkość a nie gęstość, bo to właśnie lepkość będzie miała wpływ na ewentulane występowanie efektu wypompowania pasty. MX-4 870, MX-5 550, Kryonaut 170.

Link to post
Share on other sites

Święte słowa. Wchodzimy sobie na świeży artykuł z Igor's Lab i czytamy w nim co następuje:

W tym przypadku potrzebujemy pasty, która nie tylko ma wybitne właściwości termoprzewodzące (jest ich sporo), ale także odpowiednią konsystencję (jest ich już mniej). Pasta musi być nieco bardziej lepka, aby nie spływała po bokach, gdyż mocno odbija się to na temperaturach. Nadają się tutaj pasty takie jak Alphacool Apex czy Subzero, których obecnie lubię używać, albo stary Gelid PC Extreme. Pasty płynne, takie jak Arctic MX-2 czy MX-4, nie znajdą zastosowania na karcie graficznej.

 

To nie jest tylko mój wymysł bazujący na niezbyt imponującej próbce 1 laptopa i 2 kart graficznych. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Artok napisał:

To nie jest tylko mój wymysł bazujący na niezbyt imponującej próbce 1 laptopa i 2 kart graficznych. 

Moja próbka jest nieco większa i podobnych problemów nie uświadczyłem. Ale jeśli Igor tak mówi to coś jest na rzeczy, on ma pojęcie jak mało kto.

6 godzin temu, Artok napisał:

Arctic MX-6 już zamówiony? Na Allegro już dostępny. 

Mam jeszcze końcówkę MX-5 ale pewnie zamówię. Dobrze wiedzieć że już jest ;)

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, ju-rek napisał:

Mam taki sam procesor, zobacz mój wynik 

Ciekawe, czy to kwestia pamięci ram?

http://www.3dmark.com/spy/32433757

No trochę duża różnica, moje pamięci chodzą w Gear2, może dlatego. Możesz na priv wrzucić test cpu z 3dmarka to sobie porównam jeszcze tam. 

23 godziny temu, zbiku90 napisał:

A co pisze pod wykrzyknikiem? Może coś w sterownikach poprzestawiane? Jak się potwierdzi to wrzucaj na hwbota i gratuluję ;)

Zainstalowałem jeszcze nowsze sterowniki z WHQL i teraz wynik zaakceptowany :)

Nawet trochę się poprawił.

https://www.3dmark.com/spy/32461860

Karta chłodniejsza to i oc lepiej trzyma :) . Ale tu już limit mocy ogranicza , karta dobija do 260W.

Tylko nie wiem czemu wynik CPU jest niższy o jakieś 2000 pkt w porównaniu z kolegą , test 3Dmark CPU pokazuje że u mnie nawet jest minimalnie szybciej :/ 

https://www.3dmark.com/cpu/824658

 

Ale porównując wynikami z całego świata jednak jakoś nie odbiega , choć co niektórzy mają dużo lepsze wyniki w cpu .

 https://www.3dmark.com/search#advanced?test=spy P&cpuId=3030&gpuId=1352&gpuCount=0&gpuType=ALL&deviceType=ALL&storageModel=ALL&memoryChannels=0&country=&scoreType=overallScore&hofMode=false&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=&maxGpuCoreClock=&minGpuMemClock=&maxGpuMemClock=&minCpuClock=&maxCpuClock=

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Kawabonga napisał:

choć co niektórzy mają dużo lepsze wyniki w cpu .

Pewnie ze względu na DDR5, otwórz sobie dowolny raport który ma wyższe CPU score i jest RAM typu 5600-6000MHz.

 

https://www.3dmark.com/spy/17929357

Znalazłem jeszcze coś takiego, wtedy miałeś wyższy Graphics Score i łapałeś się do światowego top100 3060 ti z dowolnym procesorem, dokładnie na 99. miejscu ;)

https://www.3dmark.com/search#advanced?test=spy P&cpuId=&gpuId=1352&gpuCount=0&gpuType=ALL&deviceType=ALL&storageModel=ALL&memoryChannels=0&country=&scoreType=graphicsScore&hofMode=true&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=&maxGpuCoreClock=&minGpuMemClock=&maxGpuMemClock=&minCpuClock=&maxCpuClock=

Jeśli chodzi o samą Polskę top6, najlepszy Graphics score to 13581.

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, zbiku90 napisał:

Pewnie ze względu na DDR5, otwórz sobie dowolny raport który ma wyższe CPU score i jest RAM typu 5600-6000MHz.

 

https://www.3dmark.com/spy/17929357

Znalazłem jeszcze coś takiego, wtedy miałeś wyższy Graphics Score i łapałeś się do światowego top100 3060 ti z dowolnym procesorem, dokładnie na 99. miejscu ;)

Test zrobiłem na drugi dzień po zakupie :D

Na Windowsie 10 , gpu 45Mhz wyżej ustawiony niż teraz ;) . Jak będę miał wenę to spróbuje pobić ten wynik :menda:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj trafił do mnie komp który składałem dla kolegi dwa lata temu .

Karta MSI GamingX RX5700XT , tak się złożyło że robiłem pomiary temperatur wtedy i hot spot wynosił max 86c w 3Dmarku . Teraz 103-110c . Karta ma oczywiście plomby wiec nie będę rozbierał póki jest gwarancja aby wymienić pastę. 

Takie pytanie, czy są jeszcze jacyś producenci którzy niestosują plomb gwarancyjnych ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Napisano (edytowane)
W dniu 11.11.2022 o 12:26, Artok napisał:

W przypadku Arctica MX-4 "niedogrzanie", czyli świeża aplikacja to zaleta. Po jakimś czasie rzadkie pasty, jak właśnie MX-4 ulegają tzw. pump-out effect, a mówiąc po polsku: wypływają na boki. Z miesiąca na miesiąc temperatury bedą pnąć się ku górze :]

 

 

Postanowiłem sprawdzić po ponad roku po wymianie pasty w mojej 3060ti i mogę powiedzieć że dużo się nie zmieniło :)

Hot spot wyższy tylko o 2c, temperatura podstawowa praktycznie bez zmian, obroty wentyli lekko wyższe.  

Sprawdzane ponownie w furmarku 1440p.

 

aorus3060ti pasta po ponad roku po wymianie.png

I jeszcze wyniki z CoD Warzone.

 

warzone rtx3060ti po roku po wymianie pasty.png

Edit.:

Wentylatory jednak bez zmian, źle popatrzyłem wcześniej.

Czyli podsumowując pasta MX-4 jak najbardziej nadaję się do GPU , przynajmniej do takich TDP jak moja ;)

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...