Skocz do zawartości

Recommended Posts

To Ty nie rozumiesz. Jezeli ktos np podciaga sie 3 razy, a po jakims czasie 10 razy to wzrosla mu wytrzymalosc, a nie sila. Tzn wraz z wytrzymaloscia sila troche tez rosnie, ale do pewnego momentu. Dlatego trzeba zwiekszac obciazenie, bo zwiekszajac jedynie ilosc powtorzen nie sprawisz ze miesnie beda w stanie uniesc wiecej (czyli beda mialy wiecej sily).

Link to post
Share on other sites

dentor, mam paru znajomych których podziwiam, w tym i ektomorfików i endomorfików, wszyscy polecili mi Mutant Mass, mam 63 kg i 180 cm wzrostu, jem ile się da i to bardzo zdrowo i zróżnicowanie, makarony, ryże, chude mięso itp, nie umiem podbić masy więc zdecydowałem się kupić owy Mutant Mass 6,8 kg, witaminki i shaker, dostanę go w piątek. W domu już od roku ćwiczę, bez żadnego planu, pompki, drążek, i 2 rułki (tak jak w kalinistyce) skakanka, brzuszki po przekątnej, nożyce, rower do szkoły co około 2 dzień po 6 km i ściskacz na przedramię. Więc zastoju jakiegoś w mięśniach nie mam mimo wszystko. Dzięki za rady :) Ile kosztują takie konsultacje z trenerem?

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

hmm moja waga, ale tutaj nie chodzi aż tak o zdrowe odżywianie ale o bilans kaloryczny wnioskując z tego co pisałaś musisz jeść mało a przy Twoim twojej masie i wzroście stawiam ektomorfika zająłbym się masą a Gainery to największy pic na wodę jaki jest lepiej zjeść posiłek więcej niż pchać w siebie najtańsze węgle i białka zawarte w tego typu odżywkach ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Na start jedyne na co powinieneś sobie pozwolić to białko

 

nie zgodzę się z tym ;) Jedyne suple na strat jakie powinno się stosować to BCAA i dobrze zbilansowana dieta na masie oczywiście na ++, bcaa ponieważ przy ciężkich treningach pomaga zmniejszyć ból w mięśniach i zakwasy są mniejsze, grunt to micha i ćwiczenia suple za nas pracy nie wykonają ;) 

Link to post
Share on other sites

No i kreatyna. Co prawda na starcie teoretycznie nie jest potrzebna, bo przyrost i tak bedzie, ale ze jest tania to czemu nie? Zawsze cos tam moze pomoc. BCAA skolei nie jest az tak potrzebne. Przy dobrej diecie komus kto nie jest zawodowym kulturysta katabolizm nie grozi. Predzej leucyna by sie przydala, bo zwieksza anabolizm.

 

Co do gainerow to one sa dla ludzi ktorzy naprawde musza ostro wpier... zeby rosnac i juz nie sa w stanie tyle zjesc. One sa dla ostrych ektomorfikow. Inni jak maja problem zjesc wymagana ilosc jedzenia to musza przywyknac po prostu, rozepchac zoladek i beda w stanie. Ale to kwestia miesiaca by sie przyzwyczaic. Gainer to generalnie syf jakich malo. Najtansze proste wegle z bialkiem i tyle. rownie dobrze mozna napic sie coli.

Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi o to ze jak ktos zaczyna to i tak bedzie mial duze przyrosty. Z kreatyna wieksze, ale nie duzo wieksze. Poza tym kreatyna ogolnie jest fajna jesli o silke chodzi, zwieksza sile itd wiec dla mnie fajna sprawa. O wiele bardziej przydatna niz jakies gainery i odzywki proteinowe.

Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi o to ze jak ktos zaczyna to i tak bedzie mial duze przyrosty

 

Dentor dokładnie rozwiązał temat. Praktycznie żaden trener nie poleci Ci kreatyny na start. Wiadomo, że są wyjątki, ale dobrze wszyscy tu wiemy, że nie ma czegoś takiego, co da Ci mega przyrost na start. Nie jakieś mutant massy, tylko dobra dieta i białeczko/bcaa a reszte robi praca na siłce.

Link to post
Share on other sites

są rzeczy które dają dobry start ale polecane są po tym jak już nie "rośnie" czyli chodzi o doping każdy na tym jedzie nikt się nie przyzna w kulturystyce najbardziej popularne są specyfiki typu efedryna (bez tłuszczowe sylwetki utrzymywane nie wiadomo ile) "prohormony", endrol,metanabol i testosteron są inne ale te najbardziej są widywane w sportach sylwetkowych uciekać jak najdalej siada wątroba i inne narządy nie ryzykować nawet jak mówią że nie szkodliwe. 

Link to post
Share on other sites

Dzialanie kreatyny nie ogranicza sie do pompowania wody. Ona zwieksza przyrost miesni nie przez pompowanie wody tylko poprzez budowanie miesni. A co do tego by nie brac kreatyny na start to jest to calkowity nonsens. Tzn nie ma przeciw temu zadnych argumentow. Jezeli jakies sa to chetnie je poznam.

Link to post
Share on other sites

Ja po kreatynie nie mam nic wiekszego obwodu w łapie.. moze juz na mnie nie dziala.. Jedyne po czym mi łapa urosla to byl gainer.. 0,5cm w 30 dni. A tak progres byl mniej wiecej 1cm w rok. Dlatego uwazam ze na jedzeniu o niskim indeksie glikemicznym nie da sie budowac masy.. Organizm musi dostac latwo przyswajalne składniki  po treningu.. A nie meczyc sie z trawieniem 6 godzin.. Same bialko tez niewiele pomagało.. a bcaa to juz w ogole szkoda gadac..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Co zrobić chłopaki podczas wyciskania sztangielek jak gryf wrzyna się w okolicach kciuka? Pierwsze 3-4 serie są tragiczne (  po 3-4 powt ) i muszę odłożyć hantle bo dyskomfort w dłoni jest na tyle duży, że nie mogę utrzymać hantli. Myślałem o rękawiczkach do ćwiczeń, lecz nie wiem co to da skoro nawet po dołożeniu gąbki z drążka nic to nie zmienia...

Link to post
Share on other sites

Nie wiedzialem ze mozna miec taki problem... Moze dlatego ze nigdy nie wyciskalem sztangielek ciezszych niz 25kg. Na wiecej mi brakowalo obciazen i wyciskania robilem na dlugim gryfie gdzie mozna bylo wsadzic obciazenia 10 i 20kg.

 

Za to zeby robic przysiady musze na gryf zalozyc piankowe ocieplenie na rure z marketu budowlanego ;P

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Rękawiczki z grubego materiału, takie typowo na siłkę, powinny załatwić sprawę. Gąbka jest zbyt miękka i pewnie dlatego nie pomaga. Inna sprawa: dyskomfort powodują otarcia na skórze czy ból kciuka? Jeśli to pierwsze, to rękawiczki plus cierpliwość, skóra dłoni przyzwyczai się do otarć i zrobi się grubsza w tych miejscach, które najciężej pracują. Ból kciuka (stawu?) to już grubsza sprawa.

Link to post
Share on other sites

hmm to tak przymierzam się do nowego planu treningowego na siłowni i diety, dieta aktualnie gotowa wrzucę ją tu żeby podzielić się uwagami poprawić ewentualne błędy.Z planem treningowym bd większy problem ponieważ dalej nie mam stabilnego planu i nie wiem w jakie dni bd mógł ćwiczyć na siłowni (plan i dieta zmieniona po 3 miesiącach) 

MCurFK.png

Link to post
Share on other sites

Dziwny masz ten plan zywieniowy. Po pierwsze to jak Ty robisz danie z jajek, platkow i... dzemu? No chyba ze jaja jesz osobno, a platki zalane woda z dzemem. De gustibus non est disputandum.

Ale druga kwestia to przerwa pomiedzy 4 a 5 posilkiem. Masakryczna wrecz. Tzn o ile dasz rade tak sie napchac do tej 14:25 czyli zjesc wszystko co zaplanowane to pewnie nawet wytrzymasz. Ale zauwaz ze prawie 82% zapotrzebowania energetycznego dostarczasz w pierwszej polowie dnia. Ja bym w tak krotkim czasie nie dal rady tyle zjesc, ewentualnie czulbym dyskomfort. A pozniej bym byl lgodny ;)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...