Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na brzuch-, zaczynalem od takiej ilości jak na zdjęciu, obecnie ilosc powtórzeń taka aby 3 ostatnie powtorzenia przychodzily z trudem. Np podcczas knee crunches zaczynam cos czuć dopiero po 70 powt ^ ^

http://i.imgur.com/7HNSAsr.jpg



I nie rob go codziennie. Co drugi dzień lub co dwa dni.


Moj plan treningowy, możesz coś pożyczyć :D



a) KLATKA
- wyciskanie hantlami na skośnej ławce 6x10p
- rozpiętki skos dodatni w bramie z linkami wyciągu 4 x 12p
- wyciskanie hantlami na płaskiej ławce 6 x 10p

BARKI
- wyciskanie hantlami siedząc 6 x 10p
- przyciąganie gryfu łamanego do brody stojąc 4 x 15p
- unoszenie ramion bokiem siedząc 4 x 15p

TRICEPS
- wyciskanie gryfem stojąc z klatki 4 x15p
- francuskie uginanie za głowę z gryfem siedząc 5 x 12
- francuskie uginanie do uszu z dwoma hantlkami leżąc 5 x 12

DZIEŃ 2-PLECY
- ściagnie dwóch uchwytow do klatki z góry 5 x 15p
- wiosłowanie gryfem podchwytem 6 x 10p
- ściąganie drążka do klatki szeroko z góry 5 x 10p
- przyciąganie dwóch uchwytów niezależnych do brzucha siedząc 5 x 15p
- martwy ciąg 4 x 15p
- szrugsy z hantlami w lekkim pochyleniu 4x12
- odwrotne rozpiętki na tył barków leżac na ławce 3 x12

BICEPS
- uginania młotkowe z hantlami stojąc 5 x 12p
- uginanie ramion na modlitewniku z gryfem prostym 5 x 15p


DZIEN 3- NOGI
- wyprosty siedząc 5 x 15
- wypychanie na suwnicy 6 x 15p
- przysiady z gryfem z przodu 6 x 15p
- wykroki chodzone z hantlami 5 x 30 kroków
- uginanie leżąc na dwugłowe 5 x 15p

ŁYDKI
- 10 serii wspięć na palce stojąc po 10 powt., maksymalne dopięcie mięśni



Tylko mam to rozłożone na 5 dni.

 

 

 

 

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić mojego ojca przyjaciela i brata Sida :ups:

 

 

 

Przy okazji mam pytanie - jak to możliwe że targając ciężkie ciężary ( niekoniecznie podnosząc je poprawnie tak aby nie przeciążać kręgosłupa ) kręgosłup mnie nie boli a robiąc ćwiczenia korekcyjne, kręgosłup tak boli że nawet naproxen nie pomaga.

Zrobiłem wczoraj te ćwiczenia

Już godzinę po czułem że coś jest nie tak z odcinkiem piersiowym. Jakoś zasnąłem, dziś rano było okey ale po południu dopadł mnie taki ból że nie wiedziałem co robić, nie miałem ochoty ćwiczyć ale zrobiłem nogi i plecy i ból odszedł. O co tu chodzi?

Edytowane przez okar19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na brzuch-, zaczynalem od takiej ilości jak na zdjęciu, obecnie ilosc powtórzeń taka aby 3 ostatnie powtorzenia przychodzily z trudem. Np podcczas knee crunches zaczynam cos czuć dopiero po 70 powt ^ ^

 

http://i.imgur.com/7HNSAsr.jpg

 

I nie rob go codziennie. Co drugi dzień lub co dwa dni.

 

 

Moj plan treningowy, możesz coś pożyczyć :D

 

 

 

a) KLATKA

- wyciskanie hantlami na skośnej ławce 6x10p

- rozpiętki skos dodatni w bramie z linkami wyciągu 4 x 12p

- wyciskanie hantlami na płaskiej ławce 6 x 10p

 

BARKI

- wyciskanie hantlami siedząc 6 x 10p

- przyciąganie gryfu łamanego do brody stojąc 4 x 15p

- unoszenie ramion bokiem siedząc 4 x 15p

 

TRICEPS

- wyciskanie gryfem stojąc z klatki 4 x15p

- francuskie uginanie za głowę z gryfem siedząc 5 x 12

- francuskie uginanie do uszu z dwoma hantlkami leżąc 5 x 12

 

DZIEŃ 2-PLECY

- ściagnie dwóch uchwytow do klatki z góry 5 x 15p

- wiosłowanie gryfem podchwytem 6 x 10p

- ściąganie drążka do klatki szeroko z góry 5 x 10p

- przyciąganie dwóch uchwytów niezależnych do brzucha siedząc 5 x 15p

- martwy ciąg 4 x 15p

- szrugsy z hantlami w lekkim pochyleniu 4x12

- odwrotne rozpiętki na tył barków leżac na ławce 3 x12

 

BICEPS

- uginania młotkowe z hantlami stojąc 5 x 12p

- uginanie ramion na modlitewniku z gryfem prostym 5 x 15p

 

 

DZIEN 3- NOGI

- wyprosty siedząc 5 x 15

- wypychanie na suwnicy 6 x 15p

- przysiady z gryfem z przodu 6 x 15p

- wykroki chodzone z hantlami 5 x 30 kroków

- uginanie leżąc na dwugłowe 5 x 15p

 

ŁYDKI

- 10 serii wspięć na palce stojąc po 10 powt., maksymalne dopięcie mięśni

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki wielkie, to z brzuszkiem chętnie pożyczę (chyba jest tam sporo ćwiczeń z A6W), coś z planu też przygarnę, na plecy masz tam kawał ciekawych ćwiczeń :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Z tymi cwiczeniami na brzuch to przesadzacie. Po pierwsze w wiekszosci sa szkodliwe dla kregoslupa, a po drugie po co ich tyle? Na brzuch sie robi dwa cwiczenia, gora trzy. Po pierwsze przysiady, po drugie kolko, po trzecie unoszenie nog w zwisie.

Edytowane przez verul
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Popieram. Sporo mięsa na brzuch wpada na Squatach i Deadliftach jak sięużywa porządnych ciężarów.

@ dwa ćw na brzuch i kilka serii wystarczą. Nikt tutaj kulturystą nie jest. Bez zrzucenia body fatu i tak nic na brzuchu nie zobaczycie...choćbyście nei wiem jak go katowali...

Link to post
Share on other sites

Male gryfy sa chyba na zaciski sprezynowe czyli do kitu. Na sprezynowe moze byc sztanga z dlugim gryfem lub lamanym. Hantelki musza byc srubowe, bo sprezyna jest slabsza i moze sie zsunac jak bedziesz machal sztangielkami.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Tzn co sie z nim stalo? Wyszczerbil sie i nie da sie zacisku dokrecic?

Jak wezmiesz sprezynowe to licz sie z tym ze jak bedziesz np robil bica chwytem mlotkowym to polowa obciazenia Ci kiedys na nogi spadnie. Przy uginaniu ramion z supinacja tez zreszta moze. A jakbys mial zamiar robic takim czyms przenoszenie sztangielki nad klatka to zakladaj kask od hokeja, bo operacje plastyczne i implanty zebow drogo wychodza  ;)

 

Moim srubowym nic nie dolega. Tylko ja ani razu zadna sztanga nigdy nie rzucilem. Nie rozumiem tego rzucania sztangami. Odkladanie sztangi to dodatkowy wysilek, wiec chyba lepiej ze sie odklada niz rzuca.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

polowy gwintu na zacisku nie ma. Lata to strasznie, za ktoryms razem moglby caly gwint odpasc i bylaby tragedia. Wsadzilem prowizorycznie szmate, i jako tako trzyma,ale przekladanie ciezarow jest zbyt kłopotliwe.. A chce teraz wsadzic po 30kg na sztangielek, 6x5kg.

Link to post
Share on other sites

Boje sie bo nie mam asekuracji, ale i tak wolalbym zrzucic niz liczyc na kogos, bo nieufny jestem. A hantelki mi sie tez podobaja, moge dobrze spiac miesnie, chwycic jak mi wygodnie, etc..


http://i1129.photobucket.com/albums/m510/letoatrida/IMG_20140906_173421_9691.jpg

Link to post
Share on other sites

Pewnie kupie nowy zacisk. Pisalem do marbo czy mi te sprezynki utrzymaja ciezar 2x15kg ale odpowiedzi nie otrzymalem..

 

Swoja droga, dzisiaj otrzymalem moj naklad, ze sklepu maxi_sport z allegro. Kupilem hertz exclusive a dostalem zwykly, czarny :D Na telefon nie odpowiadaja na email tez nie..  Pewnie sie skonczy na tym, ze wystawie negatywa..

Link to post
Share on other sites

Większość suplementów Omega-3 w kapsułkach bardziej szkodzi niż pomaga. jJak napisał kolega wyżej ze względu na konserwanty. Najlepiej to mieć małą prasę i wyciskać świeży olej z siemienia lnianego, mieszać go z chudym serem w mikserze. (zwiększa przyswajalność). Sprzedają oleje lniane w ciemnych butelkach i z lodówki, ale ile z tych kwasów tam zostaje po kilku otwarciach ? Do tego nie wiadomo jak go sprzedawca przechowywał, czy go nie trzymał poza lodówką, w świetle ?

 

Sam szukam obecnie takiej mini prasy do domu :D Raz, że taniej. Dwa, że mam gwarancje świeżości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...