Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ach, jak zwykle te argumenty z twojej strony.

 

Z mojej strony - Robur z WK: 20% kcal z białka w diecie na masie. Forma? Mega. Co prawda podejrzewam ich o soczek, ale za rękę go nikt nie złapał. :P

Druga sprawa - aPAWEL z SFD. Mega sylwetka, a zawsze pisał, że nie jadł zbyt dużo białka (z 1 g na kg masy ciała). Też nie wiadomo czy czysty, chociaż się zarzeka. Ponoć nawet odżywek nie tykał do wygranej w którejś edycji Mister SFD.

http://www.sfd.pl/_PAWE%C5%81_ZERO_KOKSU_-t421703-s244.html

Do tego biega maratony, no ale przecież bieganie szkodzi na masę, nie? :D

Dieta IF - zlewa z kortyzolu i katabolizmu. Już nie trzeba zaraz po przebudzeniu ładować aminokwasów, żeby powstrzymać ten okrutny nocny katabolizm. :D Ale producenci odżywek oczywiście będą twierdzić, że musisz od razu po treningu władować hydrolizat, a najlepiej BCAA. :D Dziwne, że ludzkość nie wyginęła i się sama nie strawiła, zanim powstały odżywki.

George Farah - nie zaleca od razu po treningu jedzenia, bo twierdzi, że wtedy wydziela się najwięcej hormonu wzrostu (czy czego tam), który jest blokowany przez posiłek.

 

W kulturystyce jest pełno sprzecznych artykułów na temat diety i treningu. Polecam używać własnego rozumu i nie dać się zwariować. Jeść zdrowo, unikać przetworzonych produktów. Białko czerpać z normalnego jedzenia i nie przesadzać z jego ilością w diecie. A jak ktoś chce zrobić sylwetkę modela, to niech poczyta na temat dopingu.

Koksy po 50 cm w łapie mówią, że to od kreatyny. Haha. :D No, ale kaska od sponsorów wpada, a dzieciaki kupują. Moim zdaniem większość odżywek (jeśli nie wszystkie) to placebo. Leucynę jadłem, WPC jadłem (w sumie jeszcze kończę). Rosłem szybciej? Raczej nie. Przyswajalność takiego żarcia też nie jest najlepsza (wbrew temu, co mówią koksy). Ryszard Rećko mówił w którymś filmie, że na niego w ogóle nie działa białko na bazie produktów mlecznych (serwatki), a jedynie to na bazie białka jaj. A już kretyna to jak dla mnie 100% placebo. Zjadłem z 10 lat temu dwie puchy mono i nie czułem żadnego działania.

A ta liczba naturali na youtubie! W 2 lata z zera do fitness modela! Oczywiście na czysto. :P

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Saiya-jin

 

Białko nie ma działać, ma jedynie uzupełniać braki w diecie (nie każdy zawsze jest w stanie zjeść wystarczającą ilość białka i wtedy bierze sobie takie białko w proszku szybko wymiesza z wodą/mlekiem i gotowe).

 

Co do kreatyny ja Ci powiem, że na mnie działa i wątpię, żeby to było placebo.

Lecz jak słyszę na siłowni ludzi (180 cm, 50 kg) i mówią, że dopiero zaczynają chodzić na siłownie, a już zakupili "niezbędnych" odżywek za ok 200-300 zł to mnie coś bierze... Najczęściej kupują od razu gainer, bcaa, kreatyna, przedtreningówka i czasami HMB

I kiedy się ich pytam po co to im to najczęstsza odpowiedź to "bo inaczej masy nie zrobię", szkoda tylko że przy okazji żadnej diety za bardzo nie mają.

 

Ja na siłownie chodzę ponad 2 lata (mało, ale coś tam już wiem  %-)  ), na początku byłem dość gruby i musiałem uporać się ze zrzuceniem parunastu kg, w ten czas brałem spalacze tłuszczu ( głupi byłem). Gdy już odpowiednio schudłem zacząłem robić masę.

Odżywki jakie brałem (poza spalaczami) to: kreatyna, przedtreningówka, bcaa, wpc, kofeina.

BCAA- o kant du*y można se roztrzasnąć, nie wiem po co mi to wgl było.

Kreatyna- co tu dużo mówić ja czułem jej efekty (jabłczan, po mono prawie nic)

Przedtreningówka- miała mnie pobudzić po ciężkim dniu i dodać pompy (im większa pompa tym lepsza determinacja u mnie)

WPC - Nie wiem czy coś "dało" bo miało uzupełnić braki w diecie jedynie (i też nie codziennie tylko wtedy kiedy potrzebowałem)

Kofeina- jak wiadomo pobudzenie

 

Trochę sie rozpisałem, ale chodzi o to, że nie każda odżywka to placebo lecz pare na pewno i to przez te reklamy koksów którzy mówią, że urośli tak jedząc tylko kreatyne i popijacąc bcaa. Ten kto chodzi na siłownie ( i niektórzy co nie chodzą) dobrze wiedzą, że to pier*******

Link to post
Share on other sites
argumenty z twojej strony

Argumenty trzeba mieć do kogo wyciągać. Ty wolisz opierać się na kulturystach youtuberach, ja na badaniach naukowych, anatomii i doświadczeniu. Wszystko co wywlekasz to właśnie typowy poziom osoby która wie że dzwoni ale nie wie w którym kościele, a większość rzeczy przed którymi przestrzegasz bierze się właśnie z powielania historii przez internetową ciemnotę. W zestawieniu z kilkoma mądrymi zdaniami pod koniec posta wierzę, że jest jeszcze szansa.

 

Tylko nie mów na głos, że kreatyna czy BCAA to placebo...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam niecałe 16lat 181cm wzrostu i +/- 60kg wagi

Jakie polecili byście mi treningi na kondycję bo zima idzie i biegać będzie ciężko.

Znacie jakiś dobry trening na nogi chodzi mi żeby lepiej biegać na dystansie 60/1000m

Codziennie robię brzuszki/pompki na zmianę.

Rozważam zakup:

http://allegro.pl/drazek-rozporowy-do-podciagania-hartowany-62-100cm-i3852531639.html

http://allegro.pl/push-up-pro-pompki-uchwyty-uchwyt-do-pompek-2szt-i3863231567.html

 

Doradzicie coś ?

Edytowane przez xxmanxx1
Link to post
Share on other sites

Ja sie zgadzam ze wiekoszc supli jest do niczego. Z BCAA na czele. Bialko jako uzupelnienie diety moze byc ale jak juz zostalo powiedziane za duzo tez nic nie da.

Moja zasada prosta, na masie gainer, na redukcji wpc. Jeszcze moze kofeina do tego, albo hyphy mud :D

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam niecałe 16lat 181cm wzrostu i +/- 60kg wagi

Jakie polecili byście mi treningi na kondycję bo zima idzie i biegać będzie ciężko.

 

Od siebie polecam Insanity Workout.

http://pollystreaming.com/search_result.php?query=insanity

Na początku nie miałem żadnej kondycji. Z tygodnia na tydzień było coraz lepiej ;)

 

 

 

 

 

Nie lepiej kupić drążek z możliwością zaczepienia na futrynie?

 

Push up bars są ok.

Link to post
Share on other sites

Teraz ja coś tak odskoczę od tematu :)  

Mam zamiar sobie zrobić małą siłownię w domu ponieważ nie mam czasu żeby chodzić na normalną mam 1 dzień czyli przeznaczę go sobie na ćwiczenie nóg więc tak w domu mam zamiar robić : brzuch , klatkę , biceps , triceps , plecy więc co bym musiał zakupić żebym mógł zacząć takie treningi ogólnie za dużo na to nie mogę przeznaczyć w maju dojdzie trochę kasy przez to że bd miał 18 urodziny i się cała rodzina zjedzie i coś mi odpalą więc jakiś brakujący sprzęt bd mógł spokojnie dokupić teraz bd kupował częściowo.

Możecie polecić sprzęt ? Dodam że ma być solidny ale też pamiętajcie że nie mam kasy zbyt wiele , treningi bd ogólnie pod sporty walki bo strasznie się w to wkręciłem :) , więc bd miał worki itp , chyba też się przyda na takiej przy domowej siłowni:) 

 

czyli tak w ogólnym rozrachunku bd potrzebować : 

ławki prostej , skośnej , hantli , sztangi łamanej , sztangi prostej , jakiś przyrząd do ćwiczenia brzucha nie wiem co .. , obciążenie 2x1kg,2,5kg,5kg,10kg,15kg,20kg o czymś zapomniałem lub czegoś mało ? jak tak to to dopiszcie. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego wy oczekujecie po tych suplementach. Zawsze leje z tego jak ktos pisze ze po jakims suplu urosl albo nie urosl. To calkowity nonsens. Nawet jezeli po jakims suplu na 100% sie rosnie, to jest jeszcze TYLE zmiennych, ze po prostu nie da sie wystawic mu recenzji czy dziala czy tez nie. A jesli cos bez sensu brac to akurat spalacze tluszczu. Choc sam bralem, ale w sumie bez sensu. Lepiej po prostu jezc kofeine, pic zielona herbate (albo w tabsach), do tego cynamon, chrom, o3, ALA, dieta, cwiczenia i tyle. Na zime dobrym sposobem jest wg mnie lekko sie ubierac, bo organizm na utrzymanie stalej temperatury zuzywa kalorie.

 

A co do innych supli to wg mnie BCAA dziala. Podobnie prawdopodobnie dziala sama leucyna. Mono tez dziala. Nie mowie o tym ze dziala bo sie lepiej rosnie - tego nie da sie zmierzyc, bo brak grupy kontrolnej. Po prostu po kreatynie i BCAA moge ciezej trenowac i to mam na mysli jak pisze ze dziala. No i nigdy nie oczekiwalem od odzywek w proszku tego ze sie po nich lepiej rosnie. To nonsens.

A najlepiej dzialaja treningi. Jak sie nie bedzie trenowac jakis czas to z miesni zejdzie woda i bedzie lipa. Jeszcze co do mono, to nie rozumiem pisania ze nalezy z tym czekac az do jakiegos stazu na silce. Skoro wg badan dziala, to lepiej brac od razu. Drogie nie jest, szkodliwe tez nie. Ja biore jak trenuje silowo czyli tylko zima. I nie bawie sie w cykle tylko biore tyle ile trenuje. Poki co idzie 4ty miesiac, a bedzie docelowo ich 6.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Znakomita większość odżywek nie jest od tego, żeby rósł biceps, albo skakać jak małpa, ale żeby szybciej się regenerować. To samo z dopingami. Szybsza regeneracja = możliwość zwiększenia częstotliwości treningu = progres.

 

Poza tym, supli (tych działających) też trzeba umieć używać. Jak ktoś ładuję puszkę tabletek dziennie, ale nie trzyma michy albo robi 50 pompek w domu i oczekuje rzeźby, masy i siły i kondycji i wyglądu i dup i stu dolarów, to nie dziwota, że "suple nie działają".

Link to post
Share on other sites

To tak jak dyskusja ateisty z chrześcijaninem. Nie dogadają się ;)

 

 

Co do tematu - od dnia kiedy zacząłem stosować dietę, głównie jajka na śniadanie z pitą, reszta posiłków to kurczak z ryżem waga zaczęła lecieć w dół. W 3 tyg zgubiłem 2.5kg :] Już niewiele mi brakuje do celu.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...