Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie pali, ale jest głupio ułożony (nie da się wykonać tego treningu, kiedy starasz się przestrzegać założeń treningowych) i szkodzi na kręgosłup.

 

Jeśli się nie mylę (9 lat to sporo czasu :P), to to są zdjęcia po A6W:

http://gombrowitch.files.wordpress.com/2014/01/1.jpg

http://gombrowitch.files.wordpress.com/2014/01/img_0340.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak czy siak A6W działa

 

jak każde ćwiczenie izolujące, działa, zwłaszcza na początku przygody, a zakładając nieduże otłuszczenie można tym nawet podkreślić rzeźbę, jeśli się będzie wykonywać z uporem maniaka,

niemniej są lepsze sposoby plus już na średnio zaawansowanym etapie (jak w każdym innym przypadku) izolacja i brak obciążenia kija da, się drepcze w miejscu sukcesywnie zwiększając tylko liczbę włókien typu I

tylko po takim ćwiczeniu spróbuj zrobić sobie coś co wymaga od mięśni odrobiny realnej siły, jak kolana-łokcie na drążku, nie mówiąc o trudniejszych wariantach

 

 

 

A ja słyszałem opinię, że Weider pali mięśnie ;s

 

bez komentarza 

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałbym, że tylko na początku. Ja już wtedy ładnych kilka lat ćwiczyłem.

Po skłonach z obciążeniem też nie zrobisz kolan-łokci. Chcesz wykonać dane ćwiczenie, to musisz ćwiczyć pod nie.

 

Ja na brzuch ostatnio używam głównie tego:

 

http://gombrowitch.files.wordpress.com/2014/01/002_1159.jpg

 

i planków.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Ostatnio widziałem wersję dla hardkorów :D

 

up mma, siłownia, p90x nie za dużo? ;p Chyba że zamiast siłowni p90x ;)

 

Ja w poniedziałek i wtorek robię cardio z Insanity a reszta to p90x.

Czuję że żyję :D

http://www.dailymotion.com/video/x16wxkm_13-max-interval-sports-training_sport

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

to tak jak przeciętny maratończyk może biec i biec, ale krzepy nie ma

siła i wytrzymałość są w zasadzie przeciwstawne i na pewnym etapie nie da się tego do końca pogodzić, chcąc mieć wyniki w jednym trzeba odpuścić drugie, jak będę codziennie robił po 100 pompek (a zrobię w serii jak się przyłożę, choć nie powiem powyżej 50 to już rzeź) to po pewnym czasie zrobię i 300 tylko potem łapy mi się załamią pod 60kg sztangą w podrzucie, nie dzięki

Link to post
Share on other sites

to tak jak przeciętny maratończyk może biec i biec, ale krzepy nie ma

siła i wytrzymałość są w zasadzie przeciwstawne i na pewnym etapie nie da się tego do końca pogodzić, chcąc mieć wyniki w jednym trzeba odpuścić drugie, jak będę codziennie robił po 100 pompek (a zrobię w serii jak się przyłożę, choć nie powiem powyżej 50 to już rzeź) to po pewnym czasie zrobię i 300 tylko potem łapy mi się załamią pod 60kg sztangą w podrzucie, nie dzięki

Ten dzieciak robi też pompki w staniu na rękach z obciążeniem na nogach. Siły mu raczej nie brakuje. Zwłaszcza jak na taki wiek.

Siła i wytrzymałość nie są przeciwstawne. Jak najłatwiej zwiększyć wytrzymałość mięśniową? Machając cały dzień 5 kg sztangielką? Nie. Normalnie rozwija się siłę, a potem schodzi na mniejszy ciężar.

Kiedyś też wierzyłem w te bzdety z rodzajami włókien, szkodliwością rozciągania etc. Tylko w praktyce jakoś tak nie do końca się to sprawdzało. :P Poza tym crossfit jest całkiem wytrzymałościowy.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

rodzaje włókien to nie bzdety tylko biologia, natomiast należy mieć jedno na uwadze - żaden z nas (no w każdym razie ciebie podejrzewam, siebie jestem pewien) nawet się nie zbliżył do etapu, gdzie ma to znaczenie,

btw kolega z sekcji regularnie biega w maratonach i zawsze narzeka, że co trochę krzepy na crossie podłapie to nadchodzi czas na przygotowania i start, a na tym etapie cofa się siłowo dość zauważalnie i mu się właśnie załamują łapy przy podrzutach czy wstać nie może z siadu mając ciężary, które wchodziły

 

a szkodliwość rozciągania to jakiś mit wynaleziony przez tuczników, bo w końcu na siłowni liczy się jedno - masa!

Link to post
Share on other sites

Nie pali, ale jest głupio ułożony (nie da się wykonać tego treningu, kiedy starasz się przestrzegać założeń treningowych) i szkodzi na kręgosłup.

 

Jeśli się nie mylę (9 lat to sporo czasu :P), to to są zdjęcia po A6W:

http://gombrowitch.files.wordpress.com/2014/01/1.jpg

http://gombrowitch.files.wordpress.com/2014/01/img_0340.jpg

Sorki, ale Ty tam masz jakies miesnie brzucha na tych fotkach? Ja bez A6W robiac brzuszki raz w tygodniu i cwewiczac na wolnych ciezarach, majac wysoki poziom tluszczu (13 - 14%) mam lepiej widoczne miesnie. Jak mialem 9% bf to byl pelen 6pak.

 

Co do robienia masakrycznej ilosci pompek, to pomijajac oczywiscie fakt iz chyba ani jednej nie wykonal poprawnie (nie schodzi do podlogi) to faktycznie albo sila, albo wytrzymalosc. Widzieliscie kiedys jakiegos ultramaratonczyka? Te roboty potrafia i 100km przebiec, tylko ze chude takie patyczaki z nich, ze az zal patrzec. Nie wierze ze z takimi malymi miesniami moga szarpnac cos powaznego.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

rodzaje włókien to nie bzdety tylko biologia, natomiast należy mieć jedno na uwadze - żaden z nas (no w każdym razie ciebie podejrzewam, siebie jestem pewien) nawet się nie zbliżył do etapu, gdzie ma to znaczenie,

btw kolega z sekcji regularnie biega w maratonach i zawsze narzeka, że co trochę krzepy na crossie podłapie to nadchodzi czas na przygotowania i start, a na tym etapie cofa się siłowo dość zauważalnie i mu się właśnie załamują łapy przy podrzutach czy wstać nie może z siadu mając ciężary, które wchodziły

 

a szkodliwość rozciągania to jakiś mit wynaleziony przez tuczników, bo w końcu na siłowni liczy się jedno - masa!

1. stosunek włókien czerwonych do białych jest uwarunkowany genetycznie,

2. maratony biegają osoby predysponowane do tego rodzaju wysiłku (więc siłą rzeczy nie rozwiną takiej siły, jak ktoś predysponowany do dźwigania),

3. maratończycy nie trenują jak kulturyści,

4. kulturyści robią dużo cardio,

5. kulturyści się rozciągają,

6. kulturyści okresowo wchodzą na dużą liczbę powtórzeń,

7. jakoś kulturystom nie brakuje siły ani masy,

8. nie każdy musi ćwiczyć na masę czy siłę.

 

Może wreszcie skończą się argumenty o maratończykach. Równie dobrze można by się rzucać, że skoczkowie narciarscy mają małą masę.

Poza tym nie wiem co ma maraton do wytrzymałości mięśniowej (bo w przypadku 300 pompek w jednej serii potrzeba raczej dobrej wytrzymałości, a dopiero w drugiej kolejności kondycji).

Do tego można rzucić okiem na osoby uprawiające street workout - większość z nich ma zarówno dobrą siłę jak i wytrzymałość. No i tak jak mówiłem - kto wyciśnie więcej razy 50 kg? Osoba, która będzie trenowała tylko tym ciężarem, czy osoba sukcesywnie zwiększająca swój ciężar maksymalny w wyciskaniu? Ja obstawiałbym tę drugą.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Tylko ze ludzie cwiczacy glownie sile rosna co zreszta czesto jest ich celem. Wiecej miesni = wiecej pracy przy pompkach, podciaganiu itd. Tamten dzieciak jest w fazie intensywnego wzrostu. Mozliwe ze regularne treningi polaczone z tym okresem wiekowym sprawily, ze wyksztalcily sie u niego glownie miesnie wolnokurczliwe? Plus jego bardzo niewielka waga i sa efekty. A kulturysci moze i robia duzo cardio, ale prawda jest taka ze przy ich ilosci miesni serce nie jest w stanie tego wszystkiego natlenic wiec kondycje maja kiepska. Mozliwosci serca i pojemnosc pluc sa mniej wiecej takie same bez wzgledu na to czy ktos ma w bicepsie 30 czy 60cm.

Co do podniesienia 50kg wiecej razy to zle to przedstawiles. Powinienes napisac kto wiecej razy podniesie 50% swojej masy ciala, a nie 50kg.

Link to post
Share on other sites
6.  7.

Strasznie naciągane.

 

 

Poza tym nie wiem co ma maraton do wytrzymałości mięśniowej (bo w przypadku 300 pompek w jednej serii potrzeba raczej dobrej wytrzymałości, a dopiero w drugiej kolejności kondycji).

Mylisz pojęcia.

 

 

kto wyciśnie więcej razy 50 kg?

Bezsensowny przykład.

 

 

Jeden z większych autorytetów w kulturystyce

O filmikach z youtuba i mądrościach kulturystów wyciąganych tu niczym ciasteczka z wróżbami już swoje mówiłem. 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...