Skocz do zawartości

Recommended Posts

idź do marketu i poczytaj, tylko weź poprawkę na to, że te tabele na produktach często powstają w oparciu o jakąś normę i matematykę, a nie badanie, także należy je traktować pi razy oko, dotyczy to zwłaszcza produktów dietetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych 0% tłuszczu, praktyki na jakie wspaniałe normy pozwalają w przypadku tych produktów są jednym z największych sku.. tw w całej spożywce 

 

Próbuję ułożyć jakąś dietę ale powiem szczerze, że nie jestem w ciągu dnia głodny i nie wiem czy będę wstanie wciągnąć np 2500 kalorii.

Ktoś mi podał, że zapotrzebowanie kaloryczne powinienem obliczać z tego wzoru. 24 x waga ciała razy 1.1 gdy trening jest o słabej intensywności, 1.3 średnia i 1.5 wysoka. Przy wysokiej wyszło mi 2556 kalorii. Rozkład makroskładników: 30% białka, 50% węglowodanów, 20% tłuszczy. To co wyjdzie ( węgle i białka podzielić przez 4 a tłuszcze przez 9 i wychodzi 191g białka, 319g węgli i 56g tłuszczy I nie wiem teraz jak to sobie rozłożyć. DO tej pory zawsze rano była kanapka, w szkole kanapka na obiad ( przed treningiem ) 6 pierogów z mięsem lub ryż z kurczakiem ( czasami nic nie jadłem przed treningiem ), po treningu zazwyczaj troche ryżu z kurczakiem i na kolacje to różnie. Nie wiem czy w tym co jem jest te 2500 kalorii.

 

Teraz postanowiłem jeść na śniadanie jajecznicę z 3-4 całych jajek + chleb razowy. A resztę kalorii starałem się rozłożyć na kilka posiłków z ryżem i kurczakiem. Dam radę na tym dobrze zbudować dietę? ;p   Zamówiłem sobie wagę do jedzenia aby ważyć ryż i kurczaka i na podstawie tego wyliczać ile białka i węgli jest w danym produkcie o danej wadze.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Nawet jak już się pozbędę tkanki tłuszczowej to i tak dalej będę to robił. Uzależniłem się od tego :D

 

Jakieś rady ile kalorii powinienem spożywać?

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Jasna sprawa szefie ;) Tam też wychodzą inne liczby niż te, które ktoś mi podawał. A jakbyś miał mi wywróżyć z powietrza ile bym potrzebował kalorii na dzień przy redukcji? Na dietetyka mnie nie stać :x

Link to post
Share on other sites

No to mam jeszcze kilka pytań.

1. Podczas pompek/podciągania się zmieniać rozstaw rąk?

2. Na razie robię 4x12, ale na drążku nie dam rady i teraz jak to rozwiązać mniej serii, czy mniej powtórzeń na serię?

3. Podciąganie robić po równo podchwyt i nadchwyt?

http://www.madbarz.com/components/com_rsmediagallery/assets/gallery/892x500/03dee1a72a2c97ee98c0199426b3bc6b.jpg

 

Ogólnie warto przejrzeć tę stronę (madbarz.com).

 

Pompki i podciąganie jak najbardziej w różnych rozstawach rąk i różnymi uchwytami.

 

Warto też się zapoznać z programem Lafaya. Ponoć jest niezły. Książka do mnie idzie. :)

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy posilki mozna zastapic odżywkami bialkowymi czy węglowodanowymi? Tak sobie policzylem ze potrzebuje jakies 2150 kalorii. W ciagu dnia mam zazwyczaj 3 posilki bo więcej jeść mi sie nie chce. Reszte chcialbym uzupelnic odzywkami. Mozecie cos polecić z ebaja?

Link to post
Share on other sites

suple są do uzupełnienia, a nie zastąpienia posiłku, natomiast jak jesz zbilansowane żarcie to koktajl zawsze można dorzucić w celu uzupełnienia białek, nie zaszkodzi, wybierz coś na WPI/WPC i pij ok 30min po treningu, od siebie polecam Optimum Nutrition Gold Standard Whey oraz Scitec Whey Protein Professional, ale to drugie jest (dla mnie) bardzo słodkie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...