Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

@UP Przecież*.

 

 

... shit happens

 

 

Ja się pytam jak przytyć?

 

tak samo, jak schudnąć, tylko ładujesz więcej kalorii  :) było gadane w temacie parę razy, przejdź się wstecz

no i jak ma być z tego masa głównie mięśniowa to raczej trening kulturystyczny, choć nie jest to konieczne, jak już ćwiczysz dłużej to możesz spokojnie robić FBW z dużymi wolnymi czy z masą własnego ciała i dasz radę

Link to post
Share on other sites

Witam, ostatnio czyli 7 marca miałem już 2 lata treningów na siłowni, rok temu miałem najlepsze rezultaty, a w chwili obecnej mam wolne od siłowni, normalnej diety i tym bardziej supli. Powodem jest głupi refluks. W kwietniu wracam na siłownię i stworzę sobie jakąś dietę dobrą, póki co pozostaje mi tylko czekać :(

 

Jeśli chodzi o moje najlepsze rezultaty:

Wzrost: 194cm

Waga: 87kg

Biceps: 38cm

Przedramię: 33cm

Obwód w pasie: 83cm

Udo: 57cm

Łydka: 40cm

Klatka: Nie pamiętam, ale coś około 100cm, jeśli chodzi o siłę to mój najlepszy rekord to 85kg

Link to post
Share on other sites

 

jeśli chodzi o siłę to mój najlepszy rekord to 85kg

 

85kg w czym? chcesz sprawdzić siłę?

 

 

zrób takie ćwiczenia
- przysiady ass to grass - ciężar = wadze ciała, 20 powtórzeń. 
- podciąganie na drążku podchwytem z pełnego zwisu i do pełnego ugięcia, 12 powtórzeń 
- pompki na poręczach do pełnego rozciągnięcia, 20 powtórzeń
 
jak tyle zrobisz to znaczy, że masz odpowiednią siłę w stosunku do masy ciała, jak nie to znaczy, że masz nad czym pracować
Link to post
Share on other sites

 

85kg w czym? chcesz sprawdzić siłę?

 

 

zrób takie ćwiczenia
- przysiady ass to grass - ciężar = wadze ciała, 20 powtórzeń. 
- podciąganie na drążku podchwytem z pełnego zwisu i do pełnego ugięcia, 12 powtórzeń 
- pompki na poręczach do pełnego rozciągnięcia, 20 powtórzeń
 
jak tyle zrobisz to znaczy, że masz odpowiednią siłę w stosunku do masy ciała, jak nie to znaczy, że masz nad czym pracować

 

Nie obchodzi mnie siła, jedynie co to raz sprawdzałem by się dowiedzieć.

85kg w wyciskaniu leżąc, jestem pewien, że bym wycisnął więcej, lecz z ciekawości musiałem to sprawdzić.

 

Ja już teraz mam nad czym pracować, lecz tak jak mówiłem jestem zablokowany ostro przez chorobę i nic nie zrobię, przynajmniej do świąt Wielkanocy.

Link to post
Share on other sites

Hej,

w ciagu tygodnia mam zamiar rozpaczac przygode z silownia i potrzebuje paru rad.

Otoz nie wiem za bardzo od czego i jak zaczac. Domyslam sie, ze na poczatek to jakas ogolnorozwojowka, ale konkretnie co? Polecicie jakis plan czy tez program treningowy?

 

Jakie obciazenia stosowac na starcie?

Mam 173 cm wzrostu i 65 kg wagi...

Link to post
Share on other sites

co robić? wszystko po trochę byle nie za ambitnie musisz się rozruszać i przyzwyczaić mięśnie do pracy, no chyba, że jakiś sport uprawiasz to będzie łatwiej, poproś instruktora o demo wszystkich maszyn, a o ćwiczeniach z wolnymi poczytaj sobie na sieci, są zdjęcia, filmiki - polecam te Pana Łuki, a sam charakter treningu raczej kulturystyczny przez te kilka pierwszych miesięcy

 

edit:

 

Jakie obciazenia stosowac na starcie?

 

tak, abyś wykonał 10-12 powtórzeń danego ćwiczenia, z czego ostatnie 2-3 to powinny wejść z wysiłkiem

jak ci będą mięśnie za bardzo drżały to jeszcze zmniejsz, na razie się tylko "rozgrzewasz" nie oczekuj wiele, ale pracuj wytrwale i pamiętaj o regularnym jedzeniu, przewertuj sobie temat, było o tym mówione kilkukrotnie

Link to post
Share on other sites

Według mnie większość zaczyna FBW dlaczego? dlatego iż przyzwyczaić wszystkie mięsnie do intensywnego treningu , i fbw na początek było by bardzo dobre bo ćwiczymy wszystkie partie mięśni.

Dajmy tu takiego splita : PONDZ. biceps,klata dajmy tu FBW: to mamy nogi ,bic,tric no wszystko po kolei wiecie sami.

Link to post
Share on other sites

tylko jak on nie ćwiczył to w połowie zdechnie i nie zrobi porządnie FBW, zresztą dobrze ułożony split (5-6 dni na 7) też wszystko ruszy jak trzeba, ale do takiego też wymagane jest trochę wprawy, a na początek 3 dni w tygodniu wystarczą, ważne, by niczego nie zaniedbywać

Link to post
Share on other sites

Co do poczatkow z silownia to na poczatek ogolno rozwojowy trening pozniej dopiero poszczegolne partie. Nie ma opierniczania sie na poczatku bo wtedy najlepsze przyrosty sa. Ja fakt niedawno skonczylem z silownia ale jakos nie ciagnie mnie narazie do powrotu, nowa pasja nowe cele :)

Link to post
Share on other sites

 

 

tak

 

 

A z tymi obciążeniami to pytałem o orientacyjne wartości.

 

nie ma czegoś takiego, sam musisz to sobie wypracować i stale dostosowywać do rosnącej (szybciej lub wolniej, zależy od okresu i aktualnego treningu) krzepy, bo co z tego, że ci powiem, że np ja na biceps z supinacją przy obecnym treningu biorę 16 na łapę, na tą samą łapę biorę 20 jak robię inny trening także sobie tak można

Link to post
Share on other sites

Co do bicka to ja preferowalem lamany gryf i modlitewnik :) Hantla rowniez tylko z modlitewnikiem dla rozgrzewki lub cala serie :)

Jesli chodzi o obciazenia to juz sam powinienes wiedziec ile zarzucic tak aby wykonywac cwiczenie prawidlowo :)

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...