Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja nie wyobrażam sobie, że można np. rozgrzać ramiona, zrobić kilka serii przysiadów (co zajmuje kilkanaście minut, jeśli się je robi porządnie), a potem od razu zapakować sobie kilogramy na sztangę i robić wyciskanie.

No ale ja zawsze robię treningi FBW, przy splicie to może ma jakiś sens...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Znaczy co, rozgrzewasz przed każdym ćwiczeniem partię mięśni którą będziesz ćwiczyć? Nie na raz ogólnie? Bo tutaj młodemu chyba chodziło, że typy sobie na świeżo wbili, po przebraniu i zamiast się ogólnie rozgrzać to typ machnął parę razy samą sztangą i od razu obciążenie.

 

Tak dokładnie o to mi chodziło przed każdym treningiem nawet siłowym powinna nastąpić krótka 5-10 minutowa rozgrzewka żeby rozgrzać mięśnie, żeby sobie nie zerwać zimnych i sztywnych ścięgien. 

Link to post
Share on other sites

ja robię klkunastominutowe rozgrzewki i dogrzewam się jeszcze we wstępnej fazie treningu (0,5-1km biegiem), zarówno siłę jak i wydolność mam znacznie obniżoną bez porządnego rozgrzania (choćbym miał na barki wyciskać), a porządne rozgrzanie jest wówczas jak się z człowieka leje z wysiłku, oczywiście umiarkowanego, ale mimo wszystko, minutka-dwie na złapamie oddechu i dopiero mogę wydajnie machać żelazem

 

natomiast u mnie to wynika z praktyki, nie każdy ma tak "uparty" organizm, by potrzebował się tak intensywnie rozgrzewać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi jeszcze na treningach kk wpajali, że rozgrzewka nie ma racji bytu dopóki nie popłynie pierwsza kropla potu, wtedy można przejść do ćwiczeń. Stąd przed siłką jest zawsze luźne machanie na rozgrzanie mięśni/stawów/ścięgien, poprawę krążenia (...), a przed każdym kolejnym ćwiczeniem jest zawsze kilkanaście powtórzeń samym gryfem i czasem seria/dwie na znikomym obciążeniu, do przygotowania konkretnych stawów/mięśni do konkretnego ćwiczenia.

 

Po fakcie też cooldown, lekkie cardio i rozciąganie mięśni (ponoć rozciągnięte włókna po treningu łatwiej się regenerują, kapilary się nie uciskają stąd i odżywianie lepsze, i w ogóle samo dobro.

 

Niektórzy jak wnioskuję, robią tylko serie wstępne do danego ćwiczenia, albo nie wiem... chaotycznie się tu zrobiło ;)

Link to post
Share on other sites

W takim razie ja traktuję rozgrzewkę po macoszemu, bo z pewnością nie leje się ze mnie pot przed pierwszą serią na ciężarze. Przy treningach FBW robiłem ogólną rozgrzewkę, ale przy splicie, do którego właśnie wróciłem, w zasadzie rozgrzewam tylko te partie, które akurat będę w danym dniu ćwiczył, dodatkowo rozruszam zawsze nadgarstki, stawy barkowe, robię serię bez obciążenia (np. przysiadów) albo z samym gryfem lub minimalnym obciążeniem i lecę z koksem bo czas zawsze goni. 

Link to post
Share on other sites

Pany po pierwszym dniu siłowni prawie odjechałem ;/ 

 

Nie wyspany : 

8 min orbitreca i później:

- wyciskanie nogami na suwnicy 15

- wyprosty nóg na maszynie 20

- wiosłowanie na wyciągu dolnym 15

- pull down 15

- spięcia brzucha na maszynie 20

- wyciskanie na klatę na maszynie 15

- uginanie ramion ze sztangą stojąc 15

 

po pierwszej serii mgła przed oczami prawie zemdlałem, nie za dużo jak na pierwszy dzień siłowni?

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

i zmniejszyć ciężary, bo zapewne od tego ta "mgiełka"

 

ps. właśnie mi się przypomniało, że w poniedziałek miałem wrzucić posta z postępami :wariat:, dzisiaj już mi się nie chce, więc będzie jutro 

Edytowane przez NieTrafiam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...