Skocz do zawartości

Recommended Posts

Verul to się nazywa trening konsolidacyjny, tzw. odkładanie siły do banku, chodzi o perfekcyne opanowanie ruchu i przystosowanie się do niego. Powiedz Ty mi lepiej zrobić 20 powtórzeń w ciągu dnia, czy 2 na treningu? Jak myślisz co da lepsze rezultaty?

 

Edytowane przez Szczyrczek 11
Link to post
Share on other sites

Lepsze rezultaty da 2 na treningu plus 8 negatywnych. Jak zaczynalem to tez sie podciagalem na drazku po 2 - 3 pelne razy. Potem robilem powtorzenia negatywne.  Niedawno stwierdzilem ze robienie 18 powtorzen w serii jest baz sensu i podciagam sie z obciazeniem. Mozna tez kupic gumy fitness i nimi sobie pomagac.

Link to post
Share on other sites

A co tu opanowywac? To nie martwy ciag o prostych nogach gdzie technika jest trudna. Zreszta zeby opanowac ruch to mozna uzyc gumy fitnes zaczepionej o drazek, ktora naciagnieta na noge czy kolano bedzie zmniejszac nasz ciezar i uczyni powtorzenia latwiejszymi.

Link to post
Share on other sites

@Szczyrczek Po to by zrobic kilka serii cwiczenia po 10 powtorzen. Podciaganie jest takie jak kazde inne cwiczenie silowe. Nalezy zwiekszac stopniowo ciezar, a jak jest za duzy to zmniejszac. Jezeli ktos wazy np 90kg i to dla niego za duzo to moze zmniejszyc swoj ciezar do 80kg i z takim sie podciagac. Tak samo przy wyciskaniu nie walisz od razu maksa i nie usilujesz robic serii tylko zmniejszasz ciezar. Alternatywa dla zmniejszania ciezaru przy podciaganiu sa powtorzenia negatywne.

 

A co do treningu sily i masy to to jeden i ten sam trening, bo masa rosnie razem z sila, a raczej sila razem z masa.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

@mabrothrax

O niczym nie zapomniałem, żeby wykonać kilka serii jakiegoś ćw, czyli trening na tzw. masę pierwsze trzeba mieć odpowiednią ilość siły, aby dane ćw. było stosunkowo łatwe.
@Verul robienie podciągania z gumkami to tak jak trenowanie sprintu 90m, pomimo startowania w sprincie na 100m.
Co do masy i siły to masa może iść razem z siłą, ale nie musi. Dobrym przykładem są zawodnicy SW niskich kategorii wagowych.
 

Link to post
Share on other sites

Porownanie ze sprintem jest nietrafione. W kulturystyce ciezar dobiera sie do aktualnej sily. Jak sila nie wystarcza to sie ciezar zmniejsza i tak tez mozna robic przy podciaganiu.

A co do masy i sily to moze napiszesz czym sie roznia te treningi? Chetnie przeczytam jak robic super sile bez masy, albo mase bez sily. Moze niepotrzebnie sie mecze ciezarami i zrobie 45 bicepsa machajac 5kg sztangielka?

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

z białka sojowego przyswaja się może  40%. Dla zwierząt to dobre, ja bym tego nie jadł.. Nie warto sobie tym zawracać głowy.

Jajka, tunczyk, mięso, kefir, twaróg, fasola, makarony, ser. A z proszków tylko wpc albo izolaty białka serwatkowego.

Link to post
Share on other sites

Ten Gain Bolic to gainer z dużą przewagą cukru nad białkiem (w 100 g masz zaledwie 15 g białka, reszta to głównie cukier). Według mnie szkoda pieniędzy na cukier marki Olimp. Bezpośrednio po treningu zjedz 2 banany lub banana i kilka suszonych daktyli a potem białko, choćby takie WPC jak polecił Dentor. Jak już koniecznie napaliłeś się na najdroższy cukier na świecie, to kup gainera w proporcjach 50/50 (węglowodany/białko). Natomiast jeśli chodzi o niedowagę to podstawę stanowią 4 wartościowe i dobrze zbilansowane posiłki dziennie. Odżywka, obojętnie jaka, to tylko uzupełnienie.

Edit: SFD ma swoje białko w dobrej cenie, np. taki matrix 6 rodzajów białek (bez białek pochodzenia roślinnego): http://www.sfd.pl/sklep/SFD_6_Protein_Complex-opis29225.html. Wychodzi 55 zł za 1 kg. Wprawdzie akurat tego nie próbowałem, ale zjadłem 2 opakowania WPC ich marki oraz WPI i obydwa były spoko jeśli chodzi o smak i rozpuszczalność. Jeśli nie możesz mieszać odżywki z mlekiem, to zawsze można z wodą, choć smak wtedy zazwyczaj jest gorszy (przynajmniej w przypadku odżywek białkowych).

Edytowane przez Player1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...