Skocz do zawartości

Recommended Posts

I'm back!

 

 

Ostatnio bylem trochę rozkojarzony, sporo się działo ale dumnie stwierdzam ze wróciłem na siłownię od wtorku. Wrócę za parę miesięcy i porozmawiamy o rezultatach.   

 

Dziś skończyłem szkołę i czeka mnie 30 dni na siłce :menda:  Potem znów wracam do domowych ćwiczeń.

Link to post
Share on other sites

Niby mocne plecy to mocne przedramie, ale jak np robilem w jednym dniu podciaganie i martwy to w zaleznosci co bylo pierwsze przy tym drugim przedramiona mi siadaly czyli musialem zdejmowac ze sztangi w MC lub zsuwala mi sie reka z drazka do podciagania.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Jesteście w stanie doradzić mi jakieś ćwiczenia na przedramie ?

 

od roku 3 razy w tygodniu zwijam linę na rurę nachwytem, oraz wykonuję uginanie nadgarstków podchwytem.

problem w tym ze nie ma ŻADNYCH efektów, duża rolę pewnie odgrywa tutaj genetyka gdyż mój ojciec ma dokładnie takie same przedramię :)

 

wygląda to po prostu dziwnie, w ramieniu mam ok 39,5 cm natomiast przedramię takie niedorozwinięte :D kombinowałem z rożnymi ćwiczeniami ;/ jednak nic nie przynosi efektów :D

 

Kup sobie kółka gimnastyczne i/lub linę do wspinania. :D

http://mtidea.pl/liny-do-wspinania-climbing-ropes/33-battle-rope-15m-fi-40-mm.html

 

Tu jest taniej.

http://allegro.pl/linka-lina-jutowa-gr-40mm-juta-producent-i4482015974.html

Niby mocne plecy to mocne przedramie, ale jak np robilem w jednym dniu podciaganie i martwy to w zaleznosci co bylo pierwsze przy tym drugim przedramiona mi siadaly czyli musialem zdejmowac ze sztangi w MC lub zsuwala mi sie reka z drazka do podciagania.

 

Zabójcza kolejność:

 

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedyś jeden mądry człowiek mi powiedział, że na przedramiona/łydki bierze się 120% ciężaru z uginania/przysiadu
 

 

No niby racja ale powiem że u mnie jest to trudne do wykonania kiedy na przysiad biorę 100-110kg, bo kiedy dokładam na te 120kg to mam problem zwyczajnie bo czuję jak drżę pod naporem ciężaru.

Link to post
Share on other sites

Witam

Chciałem zacząć coś ćwiczyć i w te wakacje razem z kolegami złożyliśmy jaką taką siłownie. Posiadamy ławeczkę, 2 gryfy w tym jeden łamany, kilka hantli, modlitewnik i ławeczkę do brzuszków. I teraz mam do was prośbę. Jakie ćwiczenia wykonywać by wysiłek miał sen. Dodam że ćwiczymy w poniedziałek, środę i piątek po ok 2-2,5 h. Chciałbym popracować nad górą i brzuchem. Na nogach mi nie zależy. 

Jakbyście coś doradzili byłbym wdzięczny. Dodam ze nigdy nie chodziłem na siłkę. 

Link to post
Share on other sites

Roznie moze byc, moze ma nogi zrobione bez cwiczen? Ja np w sumie nie musze nog rozbudowywac bo i tak mam dosc masywne. Wiadomo, ze zawsze mozna wiecej, ale juz teraz mam problem ze spodniami. Wszystkie ktore sa dla rurkowcow nie wchodza mi na lydke (np dzinsow we Wloszech nie bylem w stanie kupic - wszystkie za ciasne), a reszta jest obcisla w udach. O ile dlugie wygladaja spoko, to krotkie obisle w udach juz dosc dziwacznie. Zwlaszcza ze nosze rozmiar 30, to z automatu wszyskie sa projektowane dla kaczych nozek.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

@sid

No dobrze po prostu się nie znam. 4 lata jeździłem na rowerze do szkoły wg mnie mam moce nogi ale jeśli takie podejście ma przeszkadzać na siłowni to oczywiście mogę coś w tym temacie zrobić.

 

Mam to samo co verul nie ma spodni dobrych na mnie bo każde są za wąskie w udach.

Link to post
Share on other sites

Niby mocne plecy to mocne przedramie, ale jak np robilem w jednym dniu podciaganie i martwy to w zaleznosci co bylo pierwsze przy tym drugim przedramiona mi siadaly czyli musialem zdejmowac ze sztangi w MC lub zsuwala mi sie reka z drazka do podciagania.

Nie ma zmiłuj Panowie, jaka kolejność ćwiczeń by nie była na plecy to przedramiona dostają zawsze na maxa.

 

Co do treningu pleców to z doświadczenia powiem, że najlepiej działa na mnie 5-6 ćwiczeń na treningu,4 serie w każdym ćwiczeniu - lekko nie ma, ale z szerokiej ilości systemów jakie próbowałem to daje najlepsze efekty(trening martwy,wioslowania,podciąganie,maszyn prawie zero).

To co jest na równi z takim systemem to treningi podchodzące pod wioślarskie i ciężarowe-potrzebna tylko sztanga, obciążenie, czasami ławeczka, trochę miejsca na siłowni...czasami platforma nie zaszkodzi ;-)

Link to post
Share on other sites
4 lata jeździłem na rowerze do szkoły wg mnie mam moce nogi ale jeśli takie podejście ma przeszkadzać na siłowni to oczywiście mogę coś w tym temacie zrobić.

To podzielę się kilkoma mądrościami.

 

1. Rower nie jest typem wysiłku fizycznego który stworzy nogi silne, ale masz zapewne nogi bardzo wytrzymałe

2. Nogi które można uznać za mocne, to ekwiwalent 10 przysiadów ATG z ciężarem równym 120% masy ciała - ważysz 70kg to 10x 84kg

3. Objętościowo duże nogi zaczynają się od 55-60cm, a swobodnie można tak nazwać 70cm w obwodzie (oczywiście nie wliczamy sadła)

4. Najlepszym bodźcem do wyrzutu hormonów potrzebnym do robienia masy, jest ćwiczenie dużych partii mięśniowych, tj. pleców i nóg - czyli chcesz mieć duże łapy, to ćwicz plecy i nogi

5. To jak jesteś sprawny zależy w największej mierze od właśnie nóg i pleców - co z tego że na barki wyciśniesz 100kg jak nie ustoisz z tym na nogach

6. Dygresja wpół żartobliwa - dziwne, że ciągle słyszy się o "za małych spodniach, w nic się nie zmieszczę", a o za małej koszulce w którą nie wejdzie pompowany codziennie biceps jakoś nigdy.

 

Także, jak chcesz ćwiczyć aby się wzmocnić - rób to porządnie i ćwicz całe ciało równomiernie.

Co do spodni, ja po ostatniej przerwie znów mieszczę się w stare spodnie (teraz mam jakieś 58-60cm obwodu), wcześniej jak ćwiczyłem i było więcej, to spokojnie odnajdywałem na siebie spodnie w Reserved czy innym Bigstarze. Ale zgadzam się, 80% mierzonych spodni klinowała mi się w łydce w miejscu gdzie wchodziły uda - ot, znak czasów ;)

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sid ma racje, sobie olać jednej partii mięśni, reszta (z biegiem czasu) na tym ucierpi. Ja mam bardzo silne nogi ale nie mam zamiaru ich juz nie trenować "bo są silne". 

 

 

 

 

Co do spodni

 

Mam ogromna nadwagę, wielka du**ę i grube uda (ogólnie jestem bardzo asymetryczny teraz) a nie mam najmniejszego problemu z ciuchami.  

Link to post
Share on other sites

Dygresja wpół żartobliwa - dziwne, że ciągle słyszy się o "za małych spodniach, w nic się nie zmieszczę", a o za małej koszulce w którą nie wejdzie pompowany codziennie biceps jakoś nigdy.

Ten problem tez mam. Plus problem z koszulami - jak dobrze lezy na klacie to w brzuchu dwa rozmiary za wielka, jak dobrze na brzuchu, to ledwie dopinam guziki na klacie. Z bicem teraz jak odstawilem mono jest lepiej i juz w miare moge koszule nosic. Zreszta z bicem jest taka sprawa ze najwyzej zalozysz t-shirta, a ze spodniami? Pozostaje dres, a to juz niezbyt twarzowe. Generalnie przysiady to fajna sprawa, ale zalezy jaki kto ma cel. JA np teraz w ogole nie robie treningu na nogi i pewnie w zime tez nie bede robil, bo chce trenowac wytrzymalosc, a z doswiadczenia wiem ze na rowerze nigdy nie bylem takim flakiem jak po kilku miesiacach robienia masy i cwiczenia silowego nog. Moze mi teraz ucieklo po 2cm z obwodow lydek i ud, ale za to na rowerze czuje ta moc o ktora mi chodzilo.

Mam ogromna nadwagę, wielka du**ę i grube uda (ogólnie jestem bardzo asymetryczny teraz) a nie mam najmniejszego problemu z ciuchami.

Bo problem sie zacznie jak bedziesz mial wymiary ud grubasa, w pasie waziutko, klate wielka, a brzuch szesciopak. Ja koszuli kupic nie moge. Albo na wymiar, albo musze oddawac do krawca na zwezanie w brzuchu.
Link to post
Share on other sites
1. Rower nie jest typem wysiłku fizycznego który stworzy nogi silne, ale masz zapewne nogi bardzo wytrzymałe

Mógłbym z tym długo polemizować.

 

Proponuje jechać w góry i jeździć na bardzo twardym przełożeniu albo jeździć w kolarstwie torowym. Można tam zbudować mocne nogi.

Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz wspominane 10 przysiadów z ciężarem 1.2x masa ciała to się zgodzę. Kolarstwo to sport wytrzymałościowy, przygotuje nogi do długich, jednostajnych obciążeń (z MTB/DH będzie nieco inaczej ale ta sama zasada) budując zapasy glikogenu w mięśniach, ale nie sprawi, że nogi nabiorą masy (do pewnego stopnia tak, ale nie czarujmy się) ani znacznej siły.

To inna para kaloszy. Maratończyk też dźwiga swoją wagę na nogach przez >40km biegu, trudno odmówić mu "mocy" w nogach, ale nie z przypadku takie osoby mają masę szczypiora.

I nie porównujmy też zawodowych rowerzystów, którzy do roweru dokładają inne ćwiczenia bo tego wymaga od nich wykonywany zawód. 

Link to post
Share on other sites

Ok 
Dziękuję za wytłumaczenie. Teraz doradzicie jakieś ćwiczenia?
 
U mnie w szkole jest coś podobnego do tego tylko że ruchoma jest cześć którą pchasz a nie siedzisz i tam jestem w stanie zrobić 10 powtórzeń po o 140kg.

 

 

http://www.trener-personalny.pl/wgrane_pliki/big_przysiad_na_suwnicy_cwiczenie_nogi.jpg

 

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites
I nie porównujmy też zawodowych rowerzystów,

Jednak sam to robisz. Amator rekreacyjną jazdą również nie zbudujesz wytrzymałości.

 

 

Kolarstwo to sport

Kolarstwo podobnie jak bieganie ma masę różnych rodzajów i tak sprinter będzie miał mega mocne nogi przy praktycznie zerowej wytrzymałości, podobnie jest w kolarstwie. Szosa/MTB to typowe wytrzymałościówki, tor to głównie siła.

 

 

To są nogi kolarza. Konia z rzędem temu, kto wyrobi takie na siłowni.

http://bi.gazeta.pl/im/1b/6b/bb/z12282651Q,Niemiecki-kolarz-torowy-Robert-Forstemann.jpg

Link to post
Share on other sites

@@Pepis,  7 podstawowych, złożonych ćwiczeń wielostawowych

Przysiad
Wiosłowanie
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku
Wyciskanie sztangi leżąc
Pompki na poręczach
Push Press

Do tego wszelakie fiku-miku pokroju rozpiętek, wycisków hantlami/sztangą (po skosie, stojąc, na barki, zza pleców), uginanie ramion (...)
Co do suwnicy z obrazka - można, na dobicie się po przysiadach. Można tam manipulować kątem ustawienia stóp aby aktywować różne (przeważnie słabsze w celu poprawy) części mięśnia czworogłowego, ale to się nie przekłada na kilogramy na sztance w przysiadzie (ot, każda maszyna ma inne przeciążenia i na takich 140kg innemu 140kg nie równe)

@@kubbak, chyba przyszedłeś się pospierać, bo lubisz rower. Mówię, nie wliczajmy zawodowców bo na nich patrzy się inaczej (także tych siłownianych).

Żaden dorosły/domorosły entuzjasta roweru, nie zbuduje sobie na nim masy i siły. Najwyżej wytrzymałość. Jak ktoś twierdzi, że nogi ma mocne i siłowni nie potrzebuje, bo on jeździ na rowerze/kopie w piłkę, więc skupi się na bicu, to jest zwyczajnie w błędzie, ot co.

I już nie będę nawet wnikał w to, przy jakim typie wysiłku jakie rodzaje włókien mięśniowych są aktywowane (bo co do różnych rodzajów pedałowania/biegania absolutnie się zgadzam), zwyczajnie poprzestańmy na tym, że rower nie robi masy, a pan kolarz torowy zrobił takie uda na siłowni, nie odwrotnie (inaczej wszyscy kulturyści jeździli by na rowerach).

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...