Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nogi i Muay Thai tego samego dnia?

 

 

 

Polecicie jakieś produkty które w niewielkiej ilości zawierają dużo węgli bądź białka?

 

Znalazłem soczewicę, która w 100g ma 48g węgli i 25g białka. Gorące dni nadchodzą i jeść się nie chce. Szukam właśnie produktów takich jak soczewica. W ogóle dobre to? Próbował ktoś?

Link to post
Share on other sites
Szukam właśnie produktów takich jak soczewica. W ogóle dobre to? Próbował ktoś?

 

zupa lub pasztet z soczewicy mniam mniam 

 

moje ostatnie odkrycie na niezrównaną potreningówkę - figi suszone - w oszołomie na stoisku z produktami na wagę mają tanie i dobrej jakości 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Figi suszone też dobre, słodkie, dla niektórych mogą być za słodkie :D http://plany.sfd.pl/kp9,495,0_Figi_suszone.html


 

 

Szukam właśnie produktów
Polecam zajrzeć tutaj http://plany.sfd.pl/index.php/mid/85/fid/965/trener/trenowanie znajdziesz ich pełno z dokładnym opisem wartości odżywczych. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zajeżdżałem się 2 tygodnie z Insanity. Ułożyłem sobie diete 1850kcal. Nic nie zeszło w dół... nawet gram, co więcej - waga poszła w górę o pół funta. Zniechęciło mnie to do majstrowania przy diecie i dalszej redukcji.

Wróciłem do treningu siłowego i MMA

Poniedziałek klata plecy

Wtorek nogi

Środa - ramiona, barki i tricek

Czwartek muay thai + brazylijskie jiu jitsu

Piątek bicek + plecy

sobota muay thai + brazylijskie jiu jitsu

niedziela jakieś lekkie cardio

 

 

Może dostarczałem za mało kalorii z tłuszczy... nie wiem :/

Link to post
Share on other sites

postaraj się zrezygnować z typowego treningu siłowego na rzecz FBW ;) trening dużo bardziej ciekawy ostatnio się na niego przerzuciłem i powiem szczerze że jestem miło zaskoczony :) 

 

Moim zdaniem za ostro zszedłeś z kcal i ciało wszystko co miało zaczęło magazynować ;) 

Link to post
Share on other sites

Sid sporo mi podpowiedzial. Fbw nie jest dla mnie. Nie mam sily zeby zrobić wszystko podczas jednego treningu. Moze i dam rade ale nie bedzie to na tyle dobry trening aby zajechać każdy mięsień . Wole przez godzine katowac nogi niz dzielic ten czas z innymi cwiczeniami.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak ;) 

Jakiś czas temu myślałem podobnie że jak skatuje nogi czy klatę ba nawet bica to bd lepiej rosło i siła przyjdzie szybciej a nie było tak jedyne co miałem to straszny ból w mięśniach i zakwasy następnego dnia i nie bardzo szło konkretnie ćwiczyć ;) przy FBW notuję regularny progres bo ćwiczę daną partię 3 razy w tygodniu mniej intensywnie niż przy zwykłem treningu ale jednak jest różnica raz a 3 ;), natomiast nie bd wpływał na Twoją decyzję ja tylko wyraziłem swoje zdanie ;)
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wierze Ci że FBW moze byc lepszym treningiem lecz na te chwile nie wydaje mi sie abym byl w stanie zrobic dobry trening katujac każdy mięsień. Co więcej musze robic coś każdego dnia. Można powiedzieć że uzaleznilem sie od ćwiczeń i po prostu muszę coś robic bo inaczej wariuje :D Także przy 3 dniowym fbw oszalalbym.

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem za tym żeby katować każdy mięsień ;)

zapomniałem Ci podziękować za podesłanie tych ćwiczeń na brzuch bo powiem szczerze że było z nimi warto trenować bardzo ciekawa odmiana dla 6 ;)

 

A to ciekawe. Nie spodziewałem się że ktos będzie robił te cwiczenia :D U mnie spory progres z tymi ćwiczeniami poczynilem. Pierwsze ćwiczenie z trudem robilem 30 powt a teraz 50. Musze skupić się na dolnej części absow.

 

 

Co więcej spróbowałem dziś soczewicy. Całkiem smaczne, dużo wegli i białka, 0 tluszczy. Na odwrocie jest napisane że w 1/4 szklanki jest 19g wegli i 8g bialka. Zastanawia mnie czemu napisali 70 kalorii skoro 19 x 4 + 8 x 4 daje nam 108 kalorii. Moze zbuduje diete bazujaca na soczewicy i awokado.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

No to super. Ja również poczułem ogień po tych ćwiczeniach i robię je od 2 miesięcy. Górna część brzucha twarda jak skała :D Musze poświęcić więcej czasu na dolną część.

 

 

 

Macie swoich idoli / kogoś kim się jaracie jeżeli chodzi o targanie ciężarów / mma?

Osobiście chciałbym mieć warunki jak Lesnar. Człowiek bestia. Ulubiony wrestler i zawodnik mma. Krążą plotki o powrocie do UFC.

http://edmulholland.com/blog/wp-content/uploads/2010/10/lesnar_velasquez004.jpg

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites
Zastanawia mnie czemu napisali 70 kalorii skoro 19 x 4 + 8 x 4 daje nam 108 kalorii

Moze podajac ww uwzglednili blonnik ktory sie nie trawi wiec nie ma kalorii.

 

Tak przy okzji, macie jakis pomysl na ulozenie treningu do wykonywania 2 dni w tygodniu ma cale cialo bez nog? Bo zastanawiam sie czy lepiej robic wlasnie cos takiego ala FBW czy poszczegolne partie partie raz w tygodniu. Przy czym zaznaczam, ze moim priorytetem poki co sa rece i w drugiej kolejnosci najszerszy grzbietu. I od razu uprzedzajac pytania - bez nog i 2 razy w tygodniu, poniewaz generalnie teraz jestem ukierunkowany na budowanie wytrzymalosci aerobowej, a silka to tak przy okazji zeby zachowac jako taki wyglad i moze dodatkowo cos zbudowac jakby sie udalo. Bez nog, bo trenowanie silowe nog przeszkadza w budowaniu wytrzymalosci aerobowej. Zreszta ja nogi od zawsze mam dobrze rozbudowane, wiec wyglad kurczaka mi nie grozi  ;)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak przy okzji, macie jakis pomysl na ulozenie treningu do wykonywania 2 dni w tygodniu ma cale cialo bez nog? Bo zastanawiam sie czy lepiej robic wlasnie cos takiego ala FBW czy poszczegolne partie partie raz w tygodniu.

 

próbowałem FBW w różnych konfiguracjach i IMO najlepiej się sprawdzają trzy treningi w tygodniu, natomiast jak chcesz to łączyć z dodatkowymi ćwiczeniami to już będziesz musiał sprawdzić w praniu, czy aby nie za dużo tego będzie przy "trzech siłowniach" tygodniowo, a łapki nawet dobrze się łączą z plecami i grzbietem, bo robisz w zasadzie 2w1 wykonując ćwiczenia złożone (jak nie na plecy to na barki) i tylko dorzucasz jakąś izolację dwugłowego/trójgłowego na koniec i już

 

masz jakiś pomysł na rozpiskę?

Link to post
Share on other sites

Chce dwa treningi, bo przy trzech bede mial mniej sily na dlugie aeroby.

Co do rozpiski to nigdy FBW nie robilem. Wiem ze zaczac rzeba od zlozonych wielostawowych i konczyc na izolowanych.

Na poczatek pewnie podciaganie na drazku, potem moze jakies wioslowanie, dalej moze wyciskanie sztangi stojac albo lezac. Stojac zrobie bardziej barki niz klatke. Do tego MC, a na koniec po jednym izolowanym na bica i trica? Czy jeszcze cos na klatke dorzucic w stylu rozpietek? No jeszcze na sam koniec brzuszki i ewentualnie przedramiona, ale to juz beda dluge treningi.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

no długie, one z reguły są długie chyba, że ćwiczysz częściej

 

natomiast z pleców robiłem często taką superserię: 

ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki, potem za kark, a potem ściąganie klamer wyciągu dolnego, po 15-20 powtórzeń na ćwiczenie, 2 minuty odpoczynku po całej superserii, w sumie robisz ich 5, ja zawsze starałem się robić 5 serii/superserii

potem przechodzisz np na barki też superserią, żeby wszystkie aktony ruszyć, np swing + wyciskopodrzut + winda + unoszenie w opadzie i jeszcze unoszenie bokiem by się przydało, też tak 15-20 powtórzeń na ćwiczenie i 5 superserii

teraz możesz zrobić np wiosłowanie pendley'a + pompki na poręczach tu sobie tak dobierz ciężar, by zrównoważyć powtórzenia w pompkach z pendley'em, wiadomo 5 takich serii

no i klatka np wyciskanie hantli skosem + rozpiętki na płask też nie żałuj sobie powtórzeń 5x (25+25) brzmi męsko  ;)

no i zostanie typowo biceps/triceps np linka wyciągu z bramy góra/dół też 5x (25+25) i masz pierwszy dzień

 

drugiego dnia trochę nie mam koncepcji najpierw wypadałoby martwy, ale taki solidny 5x5 ciężarem równym masie ciała +5/10kg jak ci tam wchodzi, tylko nachwytem, żadnych przechwytów/pochwytów i innych ułatwień to trening nie zawody

obowiązkowe podciąganie na drążku nachwytem szerokim + podchwytem wąskim ile ci tam wejdzie na serię, wiadomo pięć razy

wyciskanie sztangi na płask 5x5

biceps hantlą z supinacją czy sztangą giętą, 5x5

pompki na poręczach są super, warto je robić 5x ile wlezie, jak wchodzi więcej niż 8 łańcuch na kark, czy uwiązać sobie w pasie jakieś obciążenie, żeby to było bardziej 5x5

wiosłowanie końcem sztangi 5x5

i na koniec jakieś arnoldki czy inne wyciskanie na barki 5x5... ale może ktoś będzie miał lepszy pomysł  :P

 

PS a brzuchy rób przy aerobach

PPS ogólnie tą formę ćwiczeń z pierwszego dnia nazywam "piekło", bo będzie w trakcie nieźle piekło w różnych częściach ciała, ale superserię trzeba skończyć i pamiętać, że jeszcze dwie przed nami  :D

Link to post
Share on other sites

co do tego fbw to mogę się podzielić moim planem wykonanie go zajmuje mi oko 1 godziny dla planu A a dla planu B już oko 1h 20min 

 

Nogi: Przysiady z sztangą 3 serie 

Plecy: Wiosłowanie sztangą 3 serie 
Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce prostej 3 serie 
Barki: High pull 3 serie 
Triceps: Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie 2 serie 

Biceps: Uginanie ramion z supinacją 2 serie

 

Plan B 

 

Nogi: wspięcie na palce ze sztangielkami 3 serie + wykroki ze sztangielkami 3 serie 
Plecy: MC 3 serie + podciąganie nachwytem

Klatka: wyciskanie sztangielek w skosie 3 serie 
Barki: wyciskanie żołnierskie 3 serie 
Triceps: odwrócone pompki 2 serie 

Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą łamaną 2 serie

 

jest to dość przyjemne ćwiczenie bo widać że daje efekty a nie męczy jakoś przesadnie ;) 

Link to post
Share on other sites

Zapomnialem dopisac, ze cwicze w domu wiec maszyn nie mam. Sama lawka, obciazenia, gryfy i drazek.

Piszac dlugie aeroby mialem na mysli np 2 i pol godziny na rowerze ze srednim pulsem 150 ;)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...