Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeden taki posilek raz na jakis czas moglby pomoc w spalaniu tuszczu. Organizm dostanie informacje ze niczego mu w diecie nie brakuje i bedzie mogl dalej spalac wlasne poklady tluszczu. Czesto tak sie robi jak jest stagnacja. Wazne jest tez samopoczucie ktore ma wplyw na gospodarke hormonalna. Testosteron chyba tez potrzebuje tluszczy do aktywacji.

 

Jezeli koledze z forum tata robi sniadania, to o czym my w ogole rozmawiamy. i tak mu sie nie uda :D

Link to post
Share on other sites
Jezeli koledze z forum tata robi sniadania

 

Może w niedziele tak maja, może zrobił je pierwszy raz od 20lat. Kolega nie ma jak sam odpowiedzieć bo nabroił .

 

 

 

i tak mu sie nie uda

 

.....

 

 

 

ez potrzebuje tluszczy do aktywacji.

 

Tak, może nie koniecznie te. 

Link to post
Share on other sites

nie chcę się spierać, nie mam za dużego doświadczenia w redukcjach, chodzi mi tylko o mitologię związaną ze smalcem i opiniami jakoby był wyłącznie kwasami nasyconymi

druga sprawa, o której się często zapomina, że HDL i MDL muszą współistnieć i nie można całkiem zbijać jednego kosztem drugiego

 

a co z tą solą? nie trzeba przecież solić

Link to post
Share on other sites

 

 

nie trzeba przecież solić

 

Zerknij ile w 100g wieprzowiny jest sodu i jakie jest dzienne zapotrzebowanie.

 

 

 

 

 

Sól jest napewno potrzebna

 

Niezbędna, w ściśle określonych ilościach.  

Link to post
Share on other sites

Ja wam powiem tak. Nie jestem kulturystą, który jeździ na zawody żeby tak ściśle dietę stosować. Też lubię czasem zjeść coś, co pozornie nie jest wskazane. Ograniczam jedynie te typowo niezdrowe rzeczy, ale nie przesadzam w drugą stronę.

Link to post
Share on other sites
Dobra dieta i trening - 200g dziennie Jw.+ dobry towar do 400g dziennie

 

szczerze to z moje doświadczenia mogę powiedzieć że czasem te wartości mogą sięgnąć do ~1kg ale w naprawdę ekstremalnych sytuacjach np w moim przypadku zdarzyło się to po tym jak poszedłem rano biegać potem siłownia i jeszcze później 2 i pół godziny treningu do tego ścisła dieta. 

 

chociaż w moim przypadku mógł to nie być tylko smalec... 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

 

 

ta 1 kg dzienni... Co jeszcze?

How about, 5kg w dwie godziny. Też się da. Inna sprawa, że to doskonała droga na tamten świat.

Ustalmy fakty - każdy organizm podejdzie do odchudzania inaczej, każdy w innym tempie, każdy w nieco inny sposób. Można sobie w tym pomagać różną dietą, bądź suplementami, ale aby nie wyjałowić organizmu z potrzebnych wartości odżywczych, a wyzbyć się sadła, należy redukować z głową, a nie patrzeć na cyferki na wadze.
Tu przecież nie chodzi o to ile pokaże waga, tylko ile ostatecznie mniej sadła zobaczymy na sobie w lustrze, dlatego nawet te Kapslowe 2kg/mc (gdzie dla mnie najzdrowsza dla organizmu wersja odchudzania to maks 3-4kg/mc) mogą być już bardzo dobrym osiągnięciem.

Ale błagam, nie wyliczajmy tu sobie "schudnąć x gramów dziennie", bo to żadna dyskusja i do niczego tym nie dojdziemy.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

U mnie to raczej woda jest. Teraz się ważyłem, a nic od 18 nie jadłem i nie piłem. Waga pokazała 85.3kg.

Ja już nie wiem ile schudłem. Raz jest więcej, raz mniej.

Powiem tak. Spodnie zrobiły się troche luźniejsze. Nie wiem ile straciłem ogólnie ale z piątku na niedziele straciłem po 1cm w brzuchu i udzie.

 

Dla mnie to jakieś tam osiągnięcie jest. Zwłaszcza, że z supli itp nie korzystam.

 

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

 

 

Zerknij ile w 100g wieprzowiny jest sodu

 

Mniej niż w 100g wołowiny i mniej niż w 100g drobiu.

 

Cytat:

Wieprzowina ma niską zawartość sodu (0.33-0.58 g/kg) w porównaniu z wołowiną (0.74 g/kg)  i drobiem ( 0.77 g/kg).  Dlatego można proponować ją jako składnik diety przy nadciśnieniu tętniczym.

 

Flies away. 

Link to post
Share on other sites
Cytat:

 

Wieprzowina (karkówka) ma dużo białka (18.74 g), najbardziej sycącego składnika żywieniowego, które zapobiega utracie masy mięśniowej w wyniku stosowania diety , jak i wspomaga jej odbudowę po bardzo ciężkim treningu. Nie mniej ważne jest, że ma podwyżaszoną ilość sodu (378 mg), a wysoka podaż sodu powoduje zatrzymanie wody w organiźmie, spowolnienie tempa metabolizmu, nadciśnienie tętnicze, a nawet zaburzenie pracy nerek.

 

 

vs

 

Kurczak (pierś duszona) zawiera dużo białka (28.98 g), najbardziej sycącego makroskładnika odżywczego, które również przeciwdziała utracie masy mięśniowej w czasie stosowania diety , jak i wspomaga jej odbudowę po bardzo ciężkim treningu. Produkt ma małą zawartość sodu (63 mg).

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystko się zgadza. 378mg/ kg = 0,378g/kg. Nadal mniej niż drób i wołowina. 

 

Cycat:

 

Celem badań było wykazanie, że wartości charakteryzujące wieprzowinę pod względem odżywczym prezentowane dotychczas  w literaturze  są już  nieaktualne, bowiem   przez ostatnie 20 lat jej wartość  w tym zakresie   uległa znacznej poprawie.  W związku z tym mięso wieprzowe bez obaw  może zająć  ważne miejsce  w codziennej  diecie

Link to post
Share on other sites

Kiedyś wspominałem o szybkiej sałatce z tuńczyka, którą często robię w pracy i ratuje mi ona życie. Nie jest to przysmak olimpu, ale skutecznie zapycha.

 

Składniki:

Tuńczyk puszka, rzodkiew, kukurydza z fasolką, łyżeczka oleju (+ew ogórki małosolne)

 

Moje składniki na 2 porcje:

http://i.imgur.com/z904SKB.jpg

 

Siekamy rzodkiew (pół pęczka):

http://i.imgur.com/jnHRzsN.jpg

 

dodajemy pół puszki kukurydzy z fasolką:

http://i.imgur.com/suAcVyi.jpg

 

Tuńczyk:

http://i.imgur.com/OWuLA8q.jpg

 

I memłamy. Jeśli tuńczyk z wody dodajemy łyżeczkę oliwy, jeśli tuńczyk w oleju to nie potrzeba (ważne tuńczyka odsączamy)

Ja to zjadam łychą na szybko lub z waflem ryżowym

http://i.imgur.com/ZaO5uic.jpg

 

Dziś nie miałem pod ręką ogóreczków, ale bardzo lubi wkroić jeszcze kilka małosolnych.

 

Jedna porcja z waflem ryżowym:

Białko - 35,5g

Węgle - 21g (w tym 7g wafel)

Tłuszcze - około 5-7g

 

a teraz hejcić :)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...