Skocz do zawartości

Recommended Posts

Predzej miecho spalisz albo sie kontuzji z przemeczenia nabawisz

 

 

Nie no jak bd widział że już nie daję rady to odpuszczę troszkę ograniczę się wtedy tylko do Muay Thai , potem znów jak odpocznę mam miesiąc żeby te kg stracić więc muszę uderzyć z grubej rury. 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Kilogramy kilogramami, zdrowie masz jedno ;) Jak Ci zostanie 2-3kg różnicy z tym co zaplanowałeś to pestka, tyle to się gubi z rana w toalecie, także skup się na tym żeby przez redukcję nie zrobić z siebie naszej szkapy. 
Jakieś suple bierzesz, czy all-natural? (BCAA okołotreningowo byłoby tu fajne)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś takiego mam ale to są raczej witaminy : 

http://sklep.kfd.pl/olimp-vita-min-multiple-sport-p-701.html

 

nie no wiem że jak już bd te 60kg to zmiana diety i zaczynamy budować mięśnie , wiem że zdrowie jedno dlatego staram się to zaplanować bardzo dobrze żeby się później nie obudzić w szpitalu na intensywnej terapii , 


chyba że to jeszcze dokupić ale bd to niestety kosztem białka :/

http://sklep.kfd.pl/olimp-bcaa-mega-caps-30-kaps-p-73.html 

 

 

lub to bo wychodzi taniej :) , a tego białka nie zastąpię raczej więc bd musiał jakoś poradzić sobie bez niego 

 

http://sklep.kfd.pl/vitalmax-bcaa-mega-capsules-60-kaps-p-1161.html 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

BCAA to antykatabolik, napełni mięśnie paliwem aby dłużej ćwiczyć / nie spalić mięśni w poszukiwaniu energii. Przydatna rzecz ogólnie powiedziawszy, jeśli ktoś ćwiczy a nie się obija, choć nie jest to ani żaden działacz cudów czy magii, ani nawet nie jest to rzecz niezbędna.

Jak lecisz na redukcji i spada, to trzymaj się tego co było. Resztę jak mówiłem, zrzucisz gdzieś przy okazji, ważne żebyś się nie wypłukał ze wszystkiego co wartościowe w pogoni kilograma mniej. Z tego co się orientuję, w MT mają kategorie wagowe dość bogato porozstawiane (chyba i co 2kg w pewnych miejscach) więc wielkiej różnicy chyba Ci to nie zrobi ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MT owszem są kategorie od 54kg , 57kg , 60kg , 63,5kg itd , ale ja jestem dość niski a w mojej obecnej wadze zdarzają się ludzie wyżsi niż ja o głowę pół :/ i to mnie boli dlatego tak zbijam startować mam zamiar w 60 lub 63,5 ale to wymaga wiele takiej pracy którą teraz wykonuję :) 

Link to post
Share on other sites

Wzrost pal licho, to nie jest stricte boks, gdzie zasięg odgrywa ogromną rolę, masz jeszcze nogi. Jak zaczniesz masować to skup się na ćwiczeniach dla dużych chłopców - przysiady, martwy, wiosło - wyrobisz tym sobie stabilną postawę i Ci na szczudłach będą Ci mogli skoczyć. No ale masz od tego trenera, ja nie będę tu zgrywać mądrali ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro sam, to już powoli wyszukuj informacje o treningu siłowym, trójboju i zwłaszcza poprawnym wykonywaniu ćwiczeń złożonych na wolnych ciężarach - przysiad, martwy ciąg, wiosłowanie, wyciskanie leżąc, podciągania na drążku, pompki na poręczach...

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10272

Tu jest fajny temat zbiorczy, podczytuj powoli bo wszystkiego na raz i tak nie połkniesz ;)

Dojedziesz do końca z redukcją, to weź sobie miesiąc/dwa/trzy na stricte rozbudowę masy i siły, abyś miał dobre podstawy do bicia innych tajskich bokserów.

(Oczywiście wszystko traktuj z odpowiednią dozą dystansu, jeszcze młody jesteś, nie spiesz się ze "100 na klate", "75 w udzie" czy "pompa przez 4 godziny", na spokojnie i do celu)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No po tym co przeczytałem muszę Ci bardzo podziękować :) przeczytałem mniejszą część artykułu i już wiem czym się bd musiał zająć :) wielkie dzięki :) , zaskakuje mnie jeden fakt tutaj pomoc otrzymałem w przeciągu kilku chwil na forach specjalistycznych dostałem do głowy masło maślane i jakieś strasznie denne regułki. 

 

Wielkie dzięki !! :D

 

Niee z tym mi się nie śpieszy żeby tyle dźwigać na klatkę :) , nie mogę mieć też super wielkiej zbroi z mięśni ponieważ spada szybkość i wytrzymałość :) , do efektów trzeba czasu a teraz bd starał się powoli je osiągać jeden już zrobiłem schudłem 22 kg w przeciągu 6 miesięcy i dalej bd walczył o swoje :) 

Edytowane przez dentor23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bd jeszcze wiele pytań jak zrzucę wagę :) bo bd rozpoczynał trening na siłowni teraz muszę się zastanowić co kupić bo zostały mi ostatnie środki mam 50 zł a do kupienia , Witaminy z olimpu , BCAA  lub białko chociaż bez białka dam radę a witaminy i bcaa przy takiej redukcji bd bardzo wskazane. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie białko w proszku traktuj jako dodatek - uzupełnienie tego czego nie dostarczysz z paszy, a masz przewidziane w zapotrzebowaniu. Nigdy jako zastępstwo pełnego posiłku. 
Ja ładuję białko do przekąski po-treningowej (jakiś banan, serek, "coś lekkiego", trochę węgli i shake białkowy) oraz ewentualnie na przekąskę przed snem (cokolwiek mi wpadnie w łapy + drobny shake białkowy na noc).
Co do BCAA, zależy jakie kupisz - czy do rozrobienia z wodą, czy w kapsułkach, bierz na ~15-20min przed treningiem, dobrze popij i tyle. Nie sugeruj się ulotkami, żeby to łykać co 5 minut, rano, do śniadania, przed śniadaniem, przed ubraniem butów, a najlepiej bez przerwy bo jak nie to od chodzenia Ci się mięśnie spalą! Około-treningowo zrobi co ma zrobić (dostarczyć paliwo na trening, zabezpieczyć procesy kataboliczne tuż po) a nie popłyniesz z pieniędzmi ;)

Link to post
Share on other sites

17 lat to wiek w ktorym organizm sie jeszcze intensywnie rozwija, moze nawet rosnie jeszcze w gore. Osobiscie nie hamowalbym go deficytem kalorycznym w takim wieku po to zeby dobic wage do zawodow amatorskich.. Dieta wysoko bialkowa zdrowa nie jest, ale daje szybkie rezultaty jezeli chodzi o spalanie tkanki tluszczowej.  Niby nie jestes duzy, ale treningi intensywne, w ciagu dnia pewnie tez sie nachodzisz, wzrost organizmu ktory moze jeszcze byc. Pozatym te bialko z twarogu, produkty pelnoziarniste, tez wymagaja pewnego poswiecenia organizmu, zeby je strawic. Chociaz niektorzy sa zdania ze kaloria to kaloria, ale jak dla mnie trudniej jest organizmowi dostarczyc kalorie z twarogu niz z dajmy na to curku..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kto dzisiaj idzie pakowac i co bedzie robic, i na czym jedzie?

 

Ja Zaladowalem kreatyne tcm+ tauryne, podczas cwiczen bede pic izotonik, a robic bede lape plecy i nogi moim systemem.  A system nog mam taki, 12 serii po 10 w 15 min z obciazeniem 32kg, na kazdym treningu na sam pierw.

Link to post
Share on other sites

Ja to sie teraz redukuje. Ostatnie kilka dni sie redukowalem beztreningowo i nastepne kilka tez bede. 38'5 przez 24h/dobe dziala lepiej niz kazda silownia jesli chodzi o spalanie fatu ;)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie białko w proszku traktuj jako dodatek

 

Jest to dla mnie dodatek nigdy nie bd traktował proszku jako pełno wartościowego posiłku nie ta sama frajda :) ,  BCAA kupuję w tabletkach jak dla mnie bardziej przyjemne w dawkowaniu i szybsze może wolniej działa ale bardziej poręczne :) , a co do wypowiedzi Leto to zgadzam się dieta ta nie jest zdrowa i wypadł mi jeden posiłek w którym było WPC , zamiast tego idzie więcej węgli a przez miesiąc takiej redukcji chyba nie umrę nie jest to tortura którą stosuję baletnice 500 kcal i morderczy trening. 

Link to post
Share on other sites

Od czasu gdy cwicze w garazu, to ze 3 lata beda, nie chorowalem. Temperatury tam panujace, czesto spadaja ponizej zera, a ja cwicze nawet bez koszulki.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/194/igp7874.jpg

 

To juz stare zdjecie i troche sie zmienilo, ale mniej wiecej tak jest moje miejsce cwiczen zaprojektowane.

Edytowane przez leto87
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...