Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam takie pytanie bo mimo stosowania diety zatrzymałem się na 66 kg czy jeśli ułoże sobie dietę do mojego celu jaki mam tzn 60 kg i będę jadł porcję jak do 60 kg to czy wagą stracę szybciej ? Czy mogą być z tym związane jakieś zagrożenia ? 

A oprocz diety cwiczysz cos? Obcinac powinienes max 300 kcal wzgledem Twojego zapotrzebowania kalorycznego. JAk stanales, a redukujesz od dluzszego czasu (i cwiczysz oczywiscie) to na tydzien wejdz na zerowy bilans, przytnik troche wegle, a potem znow zacznij redukcje.

 

Co do sprzetu w domowej silkowni to ja za cene rocznego karnetu na silke czyli ok 1300zl kupilem zestaw laweczka skladana z modlitewnikiem, uchwyty na sztange z regulowana wysokoscia, gryf prosty 180, lamany, 2 male i ze 100 kg obciazen. Wiadomo ze laweczka nie jest super modna, sprzet topowej marki itd no ale wyciskac idzie, a dzieki temu ze uchwyty na gryf mozna ladnie w gore podniesc to i pod przysiady sie nadaja. Do tego drazek i w sumie mozna cwiczyc wszystko, bo poczatek i tak powinno sie robic na cwiczeniach wielostawowych z wolnymi ciezarami.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

A oprocz diety cwiczysz cos?
 

tak ćwiczę i to całkiem sporo :) 

poniedziałek : Muay Thai 

Wtorek : Muay Thai 

Środa : 4:40 Interwał , 17:30 trening siłowy 

Czwartek - Wolne 

Piątek : Muay Thai 

Sobota : 16 km bieg + trening siłowy 

Niedziela : 16 km bieg + trening siłowy  

Link to post
Share on other sites

tak, ale chodzi mi to zjawisko spadku siły przy bieganiu na duże dystanse, to z masą/redukcją było tylko analogią

chodzi ze mną na cross jeden maratończyk i mówi, że, biega już mniej bo chce więcej krzepy, ale ilekroć się przygotowuje do maratonu to w okolicach startu przygniatają go sztangi z którymi się już spokojnie bawił

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jakie smarowidło chcesz zastępować? masło w składzie 100% masło jest najlepszą rzeczą jaką możesz jeść

Najlepsza na co?

 

Jesli chodzi o smarowanie chleba to czy maslo czy margaryna ma swoje wady.

Ja po konsultacji z dietetykiem jem rame olivio.

Nie mniej jak robie ostra redukcje to chleb nakrapiam czysta oliwa z oliwek na to grilowany ( elektrycznie ) sznycel z indyka i posilek jak marzenie ( pieczywo pelnoziarniste oczywiscie :)

 

No w sumie jest jeszcze maslo orzechowe - super sprawa ale nie kazdemu podchodzi smak :)

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

masłem roślinnym

 

masło roślinne (wyjątek patrz niżej) to oksymron

 

 

 

No w sumie jest jeszcze maslo orzechowe - super sprawa ale nie kazdemu podchodzi smak

 

bo dobre masło orzechowe (przymknę oko na oksymoron, bo to specyficzny produkt) trzeba ściągać sobie ze stanów, niestety tak nasza produkcja jak i europejska dystrybucja ma wynalazki bardziej przypominające margarynę z mielonymi orzeszkami niż masło orzechowe

 

pomijając fakt, że to bomba kaloryczna

 

 

 

Najlepsza na co?

 

 

na wszystko, choć dobra oliwa z oliwek czyli grecka kupiona w grecji (bo dziady dobrej oliwy nie eksportują, całą zjadają sami) jak najbardziej

Link to post
Share on other sites

pod kątem dietetycznym lniany zdecydowanie zdrowszy, ale źle się przechowuje i mnie nie smakuje,

rzepakowy też jak najbardziej w porządku plus prawie niewyczuwalny w smaku nadaje się do wszystkiego z głębokim smażeniem włącznie - używam prawie co dzień, ale fajnie doprawiona oliwa ma przy okazji świetny smak, dlatego IMO znacznie lepiej się nadaje do wielu dań

Link to post
Share on other sites

ja mam pytanie :) czym mogę zastąpić smarowidło do chleba ? i tak nie jem go dużo ale chcę się dowiedzieć czym można go zastąpić czymś zdrowszym 

Oliwa z oliwek albo maslo 82% tluszczu. Margaryna jest rakotworcza i powoduje tycie. Byle nie przesadzac z tym smarowaniem. 1g oliwy to 9kcal a 1g masla troche ponad 7kcal. Pisze to bo niektorzy lubia smarowac na grubo i potem mozna sie zdziwic ze do jednej kanapki dochodzi ekstra 100 kcal.

 

Co do lnianego to sa dwa rodzaje. Wysokooleinowy i niskooleinowy. Ten wysoko jest lepszy. Tylko ze wielonienasycone kwasy tluszczowe w nadmiarze sa szkodliwe wiec i z tym nie mozna przesadzac. Plus fakt, ze szybko traci waznosc no i przechowywanie to w lodowce.

Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...