Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam routera do 400 zł. Mieszkanie na parterze, 44m w bloku. Światłowód 600/600

1 urządzenie po kablu, 6-7 urządzeń na Wi-Fi (laptopy, telefony), 2 drukarki Wi-Fi (oczywiście nie cały czas).

Zależy mi na stabilnym i bezawaryjnym działaniu sieci domowej, dobrym zasięgu Wi-Fi.

Myślałem nad:

https://www.x-kom.pl/lista/6kclxhcng

Link to post
Share on other sites

Ręce opadają...44m. ... A nie można pociągnąć sobie skrętki tylko korzystać przez badziewne wifi...

 

Ja rozumiem jak ktoś ma willę ponad 120 m. ale 44 m. ???

 

Nie to żebym się czepiał ale komfort korzystania z internetu po kablu i po wifi to dwa odmienne światy...To samo jest z graniem...

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, pawluto napisał:

Ręce opadają...44m. ... A nie można pociągnąć sobie skrętki tylko korzystać przez badziewne wifi...

 

Ja rozumiem jak ktoś ma willę ponad 120 m. ale 44 m. ???

 

Nie to żebym się czepiał ale komfort korzystania z internetu po kablu i po wifi to dwa odmienne światy...To samo jest z graniem...

 Telefon ma być po kablu czy te laptopy? Nawiasem mówiąc sporo tego na 44m.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.09.2022 o 12:35, jutjub napisał:

Szukam routera do 400 zł. Mieszkanie na parterze, 44m w bloku. Światłowód 600/600

1 urządzenie po kablu, 6-7 urządzeń na Wi-Fi (laptopy, telefony), 2 drukarki Wi-Fi (oczywiście nie cały czas).

Zależy mi na stabilnym i bezawaryjnym działaniu sieci domowej, dobrym zasięgu Wi-Fi.

Myślałem nad:

https://www.x-kom.pl/lista/6kclxhcng

Z tej listy najsensowniejszy TYLKO Netgear 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.09.2022 o 20:28, pawluto napisał:

Ręce opadają...44m. ... A nie można pociągnąć sobie skrętki tylko korzystać przez badziewne wifi...

 

xD

Telefonu nie podłączę po kablu. Mam gniazdka w mieszkaniu, nie zawsze laptop jest używany w "zasięgu" gniazdka, a nie zamierzam ciągać długich kabli po podłodze..

 

W dniu 28.09.2022 o 20:28, pawluto napisał:

komfort korzystania z internetu po kablu i po wifi to dwa odmienne światy...To samo jest z graniem...

Tak, wiem o tym. Spokojnie, jeśli gram to tylko po kablu. W awaryjnych sytuacjach po Wi-Fi

 

W dniu 29.09.2022 o 07:32, cooger napisał:

Nawiasem mówiąc sporo tego na 44m.

Jest trochę tego, ale nie zawsze będzie aktywnych tyle urządzeń.

W dniu 29.09.2022 o 17:35, Arnold napisał:

Z tej listy najsensowniejszy TYLKO Netgear 

Co z resztą nie tak? Co przemawia za Netgear?

Czym się kierować przy wyborze?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, jutjub napisał:

Co z resztą nie tak? Co przemawia za Netgear?

Czym się kierować przy wyborze?

Za Netgear przemawia dopracowane oprogramowanie, stabilność działania, oczywiście nie mówię tu o UI firmware bo to kwestia gustu nie każdemu animacje do konfiguracji są niezbędne.

Reszta no cóż firmware TP-Linka nigdy nie był dopracowany przez co routery nie były stabilne. Miałem AX72 i poniósł klęskę bo jak to możliwe, żeby predkośc na każdym smartfonie, laptopie w 5Ghz między routerem, a urzadzeniem była maks 48Mb/s i to metr od routera?

 

AX55 TP-Linka działał, ale potrafil się zawiesić w momencie gdy wpadł chrześniak i jego iPhone chciał się połączyć z automatu, wczesniej ustawiony.

 

10 lat temu jak miałem neostrade kupiłem TP-Linka z ADSL przedział cenowy 300-400 zł wtedy, pierwsze co to wgranie najnowszego firmware, wtedy trzeba było recznie, a nie jak dzisiaj, ze sam pobierze i zrobi to, po aktualizacji sukces, ponowny rozruch i router nie żyje diody się nie święcą i czuć spalenizne było z niego. Na żadnym innym producencie routerów takich rzeczy nigdy nie miałem, a uzywałem Asusy, Linksys w życiu jak Linksys był z Cisco. Netgear stosunkowo nawet do asusa jest drogi, ale śmiem powiedziec, ze stabilniejszy niz Asusy, Asusy maja mnóstwo zaawansowanych opcji do konfiguracji, ale w domu po co to komu.

Ja wiem, ze mogłem miec pecha z tymi TP-Linkami, ale nigdy na żadnym forum czy po znajomych nie slyszalem, ze jak kupił router TP-Linka to mógł podłączyć, skonfigurować i zapomniec, że ma router tylko wszystko lata.

 

TP-Linka zarówno w marketach elektronicznych jak lokalnych sklepach komputerowych na półkach więcej niz jakiegokolwiek innego sprzetu sieciowego. Nie wiem czy TP-Link to wciska sprzedawcom czy kto, ale wiem jedno jakby Ausów wqiecej sprzedawali czy Netgearów to i cena by cokolwiek spadła ich bo tak działą ze wszystkim rynek.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Arnold napisał:

 oczywiście nie mówię tu o UI firmware

Bo to jest tragiczne.

 

3 godziny temu, Arnold napisał:

TP-Linka zarówno w marketach elektronicznych jak lokalnych sklepach komputerowych na półkach więcej niz jakiegokolwiek innego sprzetu sieciowego. Nie wiem czy TP-Link to wciska sprzedawcom czy kto, ale wiem jedno jakby Ausów wqiecej sprzedawali czy Netgearów to i cena by cokolwiek spadła ich bo tak działą ze wszystkim rynek.

 

Jak widać nie wiesz jak działa rynek. Sprzedawcy sprzedają to co klienci kupują. Przy niskich marżach sprzedawca ma w nosie co on tam sprzedaje, wazne zeby byla sprzedaz i marża bo z tego zyje.

 

Masz jakiś uraz do tp-linka i toczysz bezpodstawne krucjaty na bazie własnych (niewielkich doświadczeń). Zapewniam Cię, że da się dużo gorzej jak tp-link a ludzie i tak to kupią. 

Link to post
Share on other sites

Myśle, że taka sama marże ma na TP-Linku jak na Netgerze, który sam z siebie jest droższy poniekąd (logo) i tyle samo, a moze ciut wiecej zarobi na 5 Netgerach sprzedawca niż 10 najtańszych TP-Linkach i podobnych. Jeżeli ludzie, którzy sie nawet tyle co ja na tym nie znają to wiadomo, ze sprzedawca wcisnie wszystko to co ten cokolwiek mający pojęcie nie kupi bo zalega. Dlatego na forum trzeba tłumaczyć. Może przesadzam z tą krucjatą, ale miałem tez w zyciu Asusy, Netgeary i z żadnym z nich czy to z tańszej półki czy droższej problemów, które miałem z TP-Linkiem i napisałem nigdy. Kiedys był…em na innych forach i ilośc problemó∑ z TP-Linkami przerażała i nie były to problemy bo źle skonfigurował lub zostawił na default i czemu jest tak kiepsko. Może tez dlatego, że TP-Linka wcisnie zarówno niby informatyk w sklepie czy sieciowiec jak i Klaudia, która wybija tylko paragon.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...