Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

W dniu 19.09.2024 o 08:26, Adames napisał:

 

Toż to zbanowanie połowy aktywnych użytkowników tego forum. Wtedy już całkiem będzie tu cicho i smutno.

 

 

Nie spodziewałbym się w najbliższym czasie jakiś mocnych obniżek. Taki RX 7900XTX jest dostępny już od za c/a 4 tys zł. Niżej to 7900 XT da się upolować poniżej 3 tys zł, jeszcze niżej to mamy 7900 GRE za 2,4 tys, a niżej to już od dawna walczą RDNA 2 z RDNA 3. Nie widzę tu aż do premiery kolejnych układów jakiegoś dużego pola do obniżek. Tym bardziej, że zieloni też raczej teraz będą pilnowali by wyprzedawać magazyny z 4080S i 4090 w dobrych cenach.

Zły wontek.

Miałem na myśli 4080 

Link to post
Share on other sites

Przyleciał do mnie termpopad ptm7950. Jak wyglądają temperatury przed i po jednym dniu aplikacji ?

Na przykładzie "Senuas Saga Hellblade II" bo ta gra najbardziej chyba rozgrzewa moją kartę.

 

Na oryginalnej  paście było: 

GPU           64c 

Hot spot    96c

Wentyl.    2025RPM

MX4 zaraz po nałożeniu :

GPU         65c

HS            85c

Went.       1652RPM

MX4 po dwóch tygodniach :

GPU         66c

HS            93c

Went.       1926RPM

ptm7950 po jednym dniu :

GPU         67c

HS            84c

Went.       1618RPM

 

 

20240926_223512 2 — kopia.jpg

20240926_223516 2 — kopia.jpg

Edytowane przez Kawabonga
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Super. To za kilka tygodni możesz się nawet spodziewać minimalnie lepszych rezultatów.

 

Btw, masz jakieś zdjęcie coolera bezpośrednio po zdjęciu? Chodzi mi, czy widać podobne "suche" spoty z mx4 po tych 2 tygodniach. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Adames napisał:

Super. To za kilka tygodni możesz się nawet spodziewać minimalnie lepszych rezultatów.

 

Btw, masz jakieś zdjęcie coolera bezpośrednio po zdjęciu? Chodzi mi, czy widać podobne "suche" spoty z mx4 po tych 2 tygodniach. 

Niestety nie zrobiłem zdjęć , ale przy wycieraniu pasty nie rzuciły mi się w oczy jakieś "suche" miejsca. 

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony lepiej jak jest to w grze... Mam na myśli, że to wygodniejsze, kiedy wszystko jest w jednym miejscu, a tak masz opcje w grze, opcje w windows, opcje w sterowniku, opcje w dodatku do sterownika, opcje steam ... dużo się tego zaczyna robić. 

Link to post
Share on other sites

Najwygodniej jest w sterownikach, zwłaszcza że u AMD jest to mega wygodnie rozwiązane, do każdej gry mam profil z własnymi ustawieniami.

Nie gram praktycznie w gry AAA więc zazwyczaj nie znajdziesz w innych grach takich rozwiązań jak FG itp . A na Radku w dowolnej grze masz teraz AFMF2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...