Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

Ja bym wolał nie tracić gwarancji, zwłaszcza że może w przyszłym roku jak wyjdą nowe karty to tą bym sprzedał. Są naklejki na ali ale widzę że są trochę inne niż na tych nowych od asrocka. 

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu forum nie działa prawidłowo. Nie można dawać emotikon, linków z yotube itp. Czasem nie można odpowiedzieć na kogoś post, trzeba pisać nowy. 

@BlackCoffe coś wiesz na ten temat? 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.06.2024 o 11:02, Adames napisał:

Temperatura spadła do 72 stopni na hot-spot podczas grania w Hogwarts Legacy

Jak się sprawdza ten kit/szpachla na pamięciach. Po sceenach widzę, że chyba temp. poszła w gorę.

Link to post
Share on other sites

Podczas grania tak to wygląda jakby było bez zmian, podczas inferencji AI jest odrobinę chłodniej - w granicach 4 do 6 stopnii, przedtem było zwykle w okolicy 88 st. obecnie po ciężkiej sesji jest najczęściej pomiędzy 82 a 84 C.  Wtedy jednak karta nagrzewa się odrobinkę inaczej a sama pamięć wydaje mi się, że jest zdecydowanie bardziej obciążona. Tutaj tolerancja wyższych temperatur jest trochę wyższa, przez co nie ma aż takiego ciśnienia. Jeżeli pytasz, czy rozbierałbym kartę specjalnie tylko po to by nałożyć różowego gluta - odpowiedź brzmi: nie. Jeżeli z jakiegoś powodu potrzeba wymienić termopada - to myślę, że warto się glutem zainteresować, całkowicie niweluje problem dobierania odpowiedniej grubości termopadów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie, jest nowość:

Zrzut-ekranu-2024-07-03-222338.png

 

Nareszcie! To tak naprawdę dla mnie ostatnia rzecz, której mi brakowało w kartach AMD! Będę niedługo testował. Ogólnie to jestem ostatnio pod wrażeniem ile ta "tania" karta (RX 7900XT) potrafi w kwestii AI. Przy niektórych modelach po prostu zjada RTX 4080, który kuleje mając 16 GB VRAM, mając 20 GB karta po prostu mniej czasu marnuje na czekanie i przeładowywanie VRAM. Te 4 GB dodatkowej pamięci robi robotę, tym bardziej że podczas uczenia po prostu można VRAM zapakować do pełna : ). 
 

Link to post
Share on other sites

Bo RTX4080 to pół produkty powiedział by fanboy amd , jak to twierdzi forumowy błazen "znafca" janek o produktach amd XD 

A tak serio AMD widzi dobrą kasę w AI wiec się starają ugryźć trochę tego tortu dla siebie . 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...