Skocz do zawartości

Zakupiona orginalna ładowarka, nie ładuje w trybie mi turbo charge


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

Witam.

 

We wtorek  zakupiłem na Allegro, orginalną ładowarkę do Redmi Note 9 PRO. Dziś ją odebrałem. Po podłączeniu, wyświetla się komunikat "szybkie ładowanie" zamiast "mi turbo charge". Tel w trybie "mi turbo", ładuje się jedynie gdy jest podłączony do ładowarki dołączonej do telefonu. Dodam jeszcze, że na wszelki wypadek  zakupiłem ładowarkę razem z kablem (raczej nie jest walnięty, bo gdy do ładowarki podłączyłem kabel firmy Silver Monkey, tel również ładował się niezbyt szybko). 

 

Co może być tego przyczyną?

BTW. Dołączam zdjęcie boku ładowarki z parametrami.

 https://www.fotosik.pl/zdjecie/8ed5b2dbbc8aa78d

 

PS - sorry, że wrzuciłem zdjęcie do góry nogami (piszę na telefonie:P)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kapitan Jawor
Link to post
Share on other sites

Ładowarkę  co kupiłeś, to jest podróbka,  odwiedź mi store i tam sprawdź nową ładowarkę pod twój telefon może zamień kabel od oryginalnej ładowarki do tej co kupiłeś 

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Kapitan Jawor napisał:

Jak to rozpoznać?

Po takim zdjęciu nie potrafię rozpoznać, prawdopodobnie podzespoły w środku są inne. Jak ktoś się zna można sprawdzić jakimś miernikiem ile mocy daje podczas ładowania. 

Link to post
Share on other sites

Dobra - czyli będę robił zwrota. A ładowarkę, rzeczywiście kupię w Mi Store.

 

BTW - szkoda, że nie kupiłem jej tam od razu. No ale, kto by się spodziewał, że to będzie lipa...

 

Wielkie dzięki za pomoc. Może narazie, nie zamykajmy tematu, do momentu rozstrzygnięcia.

 

Mam jeszcze tylko jedno pytanie - ładowarka o mocy 65W, nie spsuje telefonu?

Edytowane przez Kapitan Jawor
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ogólnie rzecz ujmują z praw fizyki i właściwości baterii wynika, że szybkie ładowanie do pełna mocną ładowarką szybciej zużywa ("niszczy") baterię niż powolne ładowanie słabszą ładowarką. Bodajże Asus w swoich flagowcach pozwala takie rzeczy ustawiać i ładować baterię do 80 lub 90% i dłużej. Oczywiście nic nie jest wieczne i jeżeli producent przewidział ładowanie ładowarką o konkretnej mocy konkretnej baterii to będzie to działało i nic nie powinno się stać. Elektronika telefonu "dba" aby ładowanie przebiegało tak jak należy zarówno moc jak i długość ładowania są zależne od stopnia rozładowania i temperatury. Przypuszczam że tak jak i z innymi bateriami tak i w telefonach na początku telefon wykorzystuje pełną moc ładowarki i np. w 20-25 min ładuje baterię do 50% potem elektronika ogranicza pobieraną moc i do pełna bateria ładuje się wolniej (z mniejszą mocą). Ja wolę zawsze używać oryginalnych ładowarek.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Sie ma.

 

Kilka dni temu, napisałem maila do Mi Store, z zapytaniem, czy jest szansa, że w najbliższym czasie, można spodzieać się w ich sklepie, ładowarki Mi 33W Wall Charger Type-A + Type-C PD3.0 QC3.0. Dziś dostałem maila z odpowiedzią, że niestety nie wiedzą. 

 

W związku z tym, czy ma ktoś z Was pomysła, gdzie taką ładowarkę kupić? Dodam jeszcze, że przeszukałem większość znanych mi sklepów i niestety - lipton. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Nie mniej, najprawdopodobniej odpuszczę całkowicie temat, no bo tak - do sprzętu używanego, mam awersję. W Mi Store, do nabycia jest ładowarka o mocy 65 W, która prawdopodobnie ubije mi telefon oraz Baseus mocy 20 W. Także o ładowaniu w trybie Mi Turbo Charge, muszę zapomnieć. A bardzo mi zależy na szybkim ładowaniu.

 

 

Edyta - na Proshopie, znalazłem pasującą ładowarkę w ilości 5 sztuk, ale cena zniechęca - 133 zeta + wysyłka. A najgorsze jest to, że jest to wersja bez kabla :cry:

Edytowane przez Kapitan Jawor
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Kapitan Jawor napisał:

ładowarka o mocy 65 W, która prawdopodobnie ubije mi telefon

A niby dlaczego? Jak do komputera pobierającego w grze 350W dasz zasilacz 800W, to komputer zostanie ubity/spalony? To tak nie działa.

 

Możesz kupić nawet ładowarkę 100W, telefonowi to w żaden sposób nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, trudno to zakumać... Konkretny model ładowarki dołączany do telefonu nie jest już produkowany, bo pojawiło się 10 innych nowszych modeli.

 

Dopiero była premiera procesorów 13-gen Intela. Zapasy procesorów 6-gen dawno się skończyły i nie produkują je, bo wojna w Ukrainie C19 itd... Czemu je do jasnej anielki nie produkują? Przecież dobre były i działały...:o

 

Link to post
Share on other sites

Pisałeś, że ładowarka była dostarczana do telefonu z pierwszego posta. Nie jest ważne do jakich jeszcze telefonów ją dodawali, bo teraz już nie ma dedykowanych ładowarek, jak były w dawnych czasach (co model telefonu, to wymyślona inna wtyczka). Tej ładowarki nie produkują od dawna, więc zapasy się skończyły. Produkują za to wiele innych modeli, które też mają QC. Dlaczego więc tęsknisz za tą konkretną ładowarką?

 

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, wodego napisał:

Tej ładowarki nie produkują od dawna, więc zapasy się skończyły. Produkują za to wiele innych modeli

Dokładnie tak.

Biorąc pod uwagę to jak wszystko szybko się zmienia, jak producenci wprowadzają coraz to więcej zmian, gdzie nawet pierdoła jest powodem by wydać coś w nowszej rewizji, coś zoptymalizować, a coś innego przeprojektować.

 

Stare modele zastępowane są nowymi i tyle.

 

Samsung np. pozwala na ładowanie do 85%. Ja ładuje sobie ładowarką co daje 2A, pewnie, na innym kablu i lepszej ładowarce będzie szło szybciej - ale jak koledzy wcześniej wspomnieli, kwestie żywotności baterii jednak zachęcają do myślenia o tych kwestiach.

Telefon mam półtora roku i wg accubattery pokazuje 93% pojemności - a od kiedy pamiętam było zawsze jakoś 95%.

 

Ps kiedyś kupiłem Redmi Note 5 Pro - ori kabel nie był wstanie puścić z ładowarki odpowiedniego prądu do załączenia trybu szybkiego ładowania :D

Link to post
Share on other sites

Mam telefon, który można ładować 50W. Jednak w 99% korzystam z ładowarki przy łóżku, która ma chyba 1A. Przed snem podłączam i na co mi szybkie ładowanie? Z tego szybkiego ładowania korzystam jak w ostatniej chwili przypomni mi się, że muszę wyjść, a telefon ma mało procent.

 

Poza tym oprogramowanie telefonu ładuje go w nocy do 80%, a w dzień normalnie do 100. Jak dłużej śpię, to po tych porannych 80% później i tak dobije do setki.

 

Podsumowując, szybkie ładowanie jak jest potrzeba, a jak nie ma potrzeby, to wolno dla zdrowia baterii.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...