Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

image.png.2e97517a63ae5e3a2bc1a35c375f5225.png

Brawo. Brawo. Udało się!  Karta jest opłacalna! 

 

Zalety:

- Da się wsadzić do obudowy!

- Da się kupić zasilacz, który wyrobi energetycznie!

- Powiew opłacalności. Kupujesz 1/3 RTX 4090 za 1/3 Ceny. 

- Wydajność RTX 3080 w cenie RTX 3080 !!!

- Nie ma (jeszcze) ficzerów na abonament tak jak podgrzewanie siedzeń w BMW

- Jeszcze da się grać w 1440p, nawet wystarcza VRAM by włączyć HIGH detale. 

 

Godzinę temu, emilstw napisał:

Swoją drogą to jeszcze jest opcja, że to faktycznie miał być RTX 4070, a pomiędzy tym i RTX 4080 12GB mogła wskoczyć jakaś Ti(ajka).

RTX 4080 12 GB miał startować od 899 $ ale skończył jako RTX 4070 Ti za 799 $.

Przy obecnej polityce segmentacji GPU, to można podzielić kartę na rdzenie CUDA, więc wychodzi jakoś 59 gr. za rdzeń cuda, więc np taki RTX 4010 z 512 rdzeni zuda mógłby kosztować ~302 zł i oferować wydajność GT 710 DDR3

 

Potem miejsce na np RTX 4030 z 1024 cuda cores za 604 zł o wydajności GTX 1030.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

wydajność rtx 3080 w cenie 3080 HAHAHAH, pokaż mi rtx 3080 12gb  w takiej cenie! dawaj! rtx 4070 jest od 3060zł.. osobiście kupiłem msi 4070 gaming x trio, ale ja nie tylko gram w gry, tak jak tutaj co niektórzy..  są ludzie, którzy poza graniem obrabiają zdjęcia,składają filmy i modelują w 3d.. wszyscy on są frajerami,bo kupili 4070 ;)

Edytowane przez api3d
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

80zł mniej to jest wyraźnie taniej:co:

Ja porównuję cenę 1:1 w tym samym sklepie, za ten sam model. 

 

Kolejkowicze, który próbowali zamówić swojego 3080 w okolicach premiery mieli cenę 8490 Sek za TUF'a, który był most wanted. Tyle samo kosztował Gigaszrot Eagle i były to najtańsze dostępne* (możliwe do zamówienia) modele. 

 

W tej chwili TUF jest za 9299 Sek, a Gigabyte WindForce po MSRP, czyli 7799 Sek - i podaż jest spora na ten moment. 

 

https://www.inet.se/produkt/5413454/gigabyte-geforce-rtx-4070-12gb-windforce-oc

 

Tj po obecnym kursie kupna 3184 PLN. Ktoś reflektuje? 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

 

 

W tej chwili TUF jest za 9299 Sek, a Gigabyte WindForce po MSRP, czyli 7799 Sek - i podaż jest spora na ten moment. 

 

https://www.inet.se/produkt/5413454/gigabyte-geforce-rtx-4070-12gb-windforce-oc

 

Tj po obecnym kursie kupna 3184 PLN. Ktoś reflektuje? 

 

W xkomie jest za 3199 zł, a TUF za 3 949,00 zł. To nawet nie jest śmieszne :/

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, api3d napisał:

są ludzie, którzy poza graniem obrabiają zdjęcia,składają filmy i modelują w 3d.. wszyscy on są frajerami,bo kupili 4070

Otóż to, mój brat rzeźbi w Blenderze i już mu obiecałem na urodziny wymianę karty graficznej. Z tego co widziałem na internecie, to 4070 jest dwukrotnie szybsza w 3D od (jego aktualnej) 3060 Ti, więc na pewno zauważalnie skróci mu się czas renderowania. 

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, api3d napisał:

wydajność rtx 3080 w cenie 3080 HAHAHAH, pokaż mi rtx 3080 12gb  w takiej cenie! dawaj! 

 

Wydajność 3080 w wersji 10G :)

W dniu premiery dało się kupić za 3200 zł podstawowy model.

Po sklepach zwykłych już znikają ale na alledrogo znajdziesz sporo za mniej niż 3 tyś zł.

 

Godzinę temu, api3d napisał:

ale ja nie tylko gram w gry, tak jak tutaj co niektórzy

Nie mam jeszcze 4070, natomiast istnieje spora szansa, że przy niektórych AI, takich które wykonujesz na cuda, bo nie każdą sieć da się ładnie ułożyć pod operacje tensorowe, to 3080 10G jest miażdżąco szybszy od 4070. Podejrzewam, brak mi jednak dowodów. 

 

Godzinę temu, api3d napisał:

osobiście kupiłem msi 4070 gaming x trio

Gratuluję. Oby służył długo i wydajnie.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, emilstw napisał:

TUF za 3 949,00 zł

Chyba lekko nie doszacowałem jak pisałem że Strix będzie po 3999zł :D Tak, ta karta istnieje, ale nie widzę jej jeszcze w żadnym sklepie.

https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rtx4070-o12g-gaming/

1 godzinę temu, Adames napisał:

istnieje spora szansa, że przy niektórych AI, takich które wykonujesz na cuda, bo nie każdą sieć da się ładnie ułożyć pod operacje tensorowe, to 3080 10G jest miażdżąco szybszy od 4070

Ze względu na 50% więcej Tensorów i 50% więcej przepustowości pamięci może być tak jak piszesz.

1 godzinę temu, Adames napisał:

Po sklepach zwykłych już znikają ale na alledrogo znajdziesz sporo za mniej niż 3 tyś zł.

Na olx 3080 z gwarancją i odbiorem osobistym zaczynają się już poniżej 2500. Na archiwum allegro widać że już w styczniu się sprzedawały w takich cenach.

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Wszyscy co kupili coś innego niż 4090 są frajerami;) To jedyna sensownie wyceniona karta z tej generacji w porównaniu do tego co oferuje

W sumie taka prawda. Ale jedyną alternatywą od NV są używki Amperów o niepewnej przeszłości.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

takie myślenie magiczne z tymi listwami trochę ;), zaczekaj zaraz wleci kolejny spec i powie żebyś kable w ścianach wymienił, next step od elektrowni do domu ;)

To podłącz bez listwy bezpośrednio do gniazdka... listwa też jest ważna, wymiana psu oraz listwy pomogła mi oraz 2 moim ziomkom w topowych zestawach

 

1 godzinę temu, kampers napisał:

Test na 2 listwach zasilających nie przyniósł żadnego efektu

masz możliwość sprawdzenia swojego rtx 4090 na innym zasilaczu?

Edytowane przez RysiekTyDraniu
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, RysiekTyDraniu napisał:

To podłącz bez listwy bezpośrednio do gniazdka... listwa też jest ważna, wymiana psu oraz listwy pomogła mi oraz 2 moim ziomkom w topowych zestawach

 

 

 

A dlaczego bez listwy mam podłączyć ? Pisałem gdzieś że ma być bez ?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mirai99 napisał:

Ja tylko dodam, że wygląd tych listew, szczególnie tej co ma kolorowe kółeczka z VCR/DVD/CD/SAT/CABLE, nie wzbudza poczucia jakości...

Nie taka najgorsza Monster EU HT 800

48 minut temu, RysiekTyDraniu napisał:

masz możliwość sprawdzenia swojego rtx 4090 na innym zasilaczu?

Nie juz nie bo mam blok wodny. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kampers napisał:

Nie juz nie bo mam blok wodny. 

Tak jak wyżej Ci kolega radzi z psu na zewnątrz możesz działać. Wymieniłeś rog strixa 4090 na nowego ? który teraz piszczy ale mniej ?

jeśli jeszcze masz możliwość kolejnej wymiany rtx 4090 to bierz to co Ja - 4090 suprim x - posiada cewki z karbonowym rdzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...