Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

A wracając do DLFF 3.0, to nvidia niedawno uaktualniła dokumentację:
image.png.bae5835950cc6bc61efc17a1be4b907c.png

image.png.cb9b52295934c7f63c4690428c409a42.png

 

Także wg. pomiarów Nvidii, same Optical-Flow acceleratory są ~2.5X szybsze od tych w Ampere. Nie zmienia to faktu, że jeżeli chodzi "feature support" to nie zmieniło się nic i nie ma technicznych przeciwwskazań by DLSS 3.0 chodziło na Ampere. Przypominam, tak to do tej pory tłumaczono, że nie można odpalić DLFF 3.0 na Ampere, bo OpticalFlow Acceleratory są upośledzone. Nie są!

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Dobre podsumowanie tych bzdurek o tym, że RTX 4070 Ti jest szybsza od RTX 3090 Ti. Nie bez powodu DLSS 3 znowu głównym rdzeniem marketingu :) No nie, nie przy tak słabej specyfikacji oraz szynie 192 BIt gdzie przepustowość pamięci jest tragicznie niska. Więcej cache L2 nie pomoże, wszystko rozbije się o takty rdzenia jednak cudów nie będzie. Recki o 15ej wjadą :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.01.2023 o 10:40, Artok napisał:

U Chińczyków oficjalna cena 4070 Ti ma wynieść 6500 yenów, czyli na dzień dzisiejszy 4127 zł. 

 

Na Videocardz zaprezentowane zostały ceny poszczególnych modeli Colorful:

 

Colorful iGame Vulcan OC: 7150 – 7300 yenów

Colorful iGame Neptune: 6999 yenów

Colorful iGame Advanced OC – 6999 yenów

Colorful iGame Ultra: 6650 – 6700 yenów

Colorful BattleAx: 6500 yenów



Haha, yenów :P
Edukacja leży w XXI wieku :P


EDIT dla "O Co Chodzi?" Artoka.

Yen to waluta Japonii, 6500 yenów to jakieś 220zł
Yuan to waluta komunistycznych Chin.
Z edukacją to żart oczywiście.

EDIT o Low/1%.
Też mam problem z pokazywaniem takiego Low i 1% na tej samej tabelce, bo serio nie podoba mi się, że trzeba mieć doktorat żeby to zrozumieć, szczególnie jak cytat wrzucony przez Gosu jest napisany chyba po chińsku właśnie, bo mam wykształcenie mocno techniczne a serio nie wiem co tam autor chciał przekazać (albo chciał przekazać coś tak głupiego, że rozumiem prawidłowo, ale zakładam, że źle zrozumiałem, bo kto by to w

 TEN sposób napisał...).


 

Edytowane przez mirai99
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, r1023 napisał:

Tak jak można było przypuszczać pamięci dają o sobie znać w 4k, w 1440p też nie jest za ciekawie.

 

No i to względem 3080 Ti / 3090 / 3090 Ti na niskich taktach i totalnym defie. OC vs OC (tutaj szczególnie chodzi o mem) i już nawet w 1080p nie będzie szału z 4070 Ti.

Generalnie na dniach do mnie przyjedzie jakiś model 4070 Ti to akurat zrobię porównanie też u siebie. RTX 3070 Ti vs RTX 3080 Ti vs RTX 3090 Ti vs RTX 4070 Ti :)

 

W całokształcie naturalnie RTX 4070 Ti karta fajna, jednak jeśli celujemy wyżej niż w 1440p to już czar pryska. Gdyby nie DLSS 3 z FG i sowita redukcja TDP względem topowych Ampere, to cóż...

 

Co się w 4K z RTX 4070 Ti dzieje przez braki w przepustowości to mocna popelina, było to jasne jeszcze przed premierą.

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-gigabyte-gaming-oc-recenzja-test-opinia.html

 

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mirai99 napisał:

serio nie podoba mi się, że trzeba mieć doktorat żeby to zrozumieć

Za moich czasów to podstaw statystyki już chyba w gimnazjum uczyli.

26 minut temu, r1023 napisał:

Po testach u GN - ta karta to porażka :D

Cała ta generacja to jedna wielka porażka. Aż nie mogę się doczekać co tam w niższych segmentach przygotowują :D

Link to post
Share on other sites

No niestety póki co seria RTX 40xx nie licząc miażdżyciela w postaci RTX 4090, broni się głównie DLSS 3 z FG oraz perf/w. RTX 4080 też fajna karta chociaż niestety szyna 256 Bit również się potrafi dać we znaki, jednak wzrost nad topowymi Ampere RTX 3090 oraz RTX 3090 Ti w kontekście wydajności jest na każdym polu więc karta udana.

 

NV jeszcze większą wtopę by zaliczyła gdyby RTX 4070 Ti pozostał pod nazwą RTX 4080 12 GB gdzie nie ma co się oszukiwać, ta zniżka 100$ względem pierwotnego planu to nie jest nic atrakcyjnego w segmencie w, którym ten model jest pozycjonowany. Coś jest na rzeczy w tym, że karty NV największe sukcesy odnoszą w numeracji nieparzystej.

 

Bardzo dobrze przyjęte, fenomenalne Pascale GTX 10xx, potem chłodno przyjęte Turingi RTX 20xx (chociaż mi się świetnie z 2x 2080 Ti i potem TITAN RTX korzystało gdzie też to były początki zabawy z RT oraz DLSS), następnie świetna seria RTX 30xx, której sukces szał krypto niestety mocno przyhamował. No, a póki co z RTX 40xx jest jak jest. Też nie pomaga marketingowi NV na siłę pchanie do każdego slajdu porównań z DLSS 3 bo to tylko razi użytkowników jacy wiedzą co się za tymi slajdami kryje, a osoby nieobeznane w temacie nakręca by potem wzbudzać irytację oraz rozczarowanie w dniu gdy ukazują się prawdziwe testy.

 

Coś czuję, że Ada to niemały poligon doświadczalny w aspektach badania tego jak się konsumenci będą zapatrywać na ceny oraz ogólnie temat nowych produktów i też swoje szemrane cegiełki do tego procederu szał krypto dołożył, seria RTX 50xx mam nadzieję pozwoli wrócić na dobre tory z GPU. Zarówno NV na tym skorzysta jak i naturalnie konsumenci.

 

Na realną konkurencję AMD nie ma co liczyć, oni mają swój kawałek tortu i tak i tak, skrawek :)

Jakby jeszcze DLSS 3 z FG nawet w ułomniejszej postaci niż to co oferuje Ada, został odblokowany na RTX 30xx oraz RTX 20xx w nieoficjalnych sterownikach,modowanych to w ogóle sprzedaży RTX 40xx (nie licząc 4090) by to mocno zaszkodziło. A, mam jakieś ostatnio przerzucie, że może tak się za czas dłuższy zdarzyć pod warunkiem, że będzie to działać dobrze.

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

 

Cała ta generacja to jedna wielka porażka. Aż nie mogę się doczekać co tam w niższych segmentach przygotowują :D

 

Generacja jest spoko, cenowo wiadomo 4080 przesadzona, 4090 to zupełnie inna bajka i karta jest ok. Ale to 4070ti to jest niesmaczny żart, pomyśleć że chcieli ją wciskać jako 4080 12GB a ona często ledwo wyprzeda 3080.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

Za moich czasów to podstaw statystyki już chyba w gimnazjum uczyli.

Cała ta generacja to jedna wielka porażka. Aż nie mogę się doczekać co tam w niższych segmentach przygotowują :D

Nie no, 4090 zamiata temat konkretnie. 4080 też karta udana, pod względem wydajności i sprawności energetycznej, cenowo zrozumiałe co i jak.

2 minuty temu, r1023 napisał:

 

Generacja jest spoko, cenowo wiadomo 4080 przesadzona, 4090 to zupełnie inna bajka i karta jest ok. Ale to 4070ti to jest niesmaczny żart, pomyśleć że chcieli ją wciskać jako 4080 12GB a ona często ledwo wyprzeda 3080.

Otóż to. Strach pomyśleć co zaserwuje NV w postaci RTX 4070 oraz RTX 4060 Ti / RTX 4060...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam sobie tą całą pojednaną generacje przesiedzę na 3090ti i mam pana kurteczkę głęboko w duszy. Nie widzę żadnej karty w obecnej generacji godnej zainteresowania.

 

Radeony - no plażo proszę......

4090 - wydajna ale >10k na pewno nie warta. Tylko dla entuzjastów i to bogatych. Chociaż dla grających w 4K raczej nic innego na rynku nie ma.

4080 - pocięty kastrat w cenie o 2k zł za wysokiej

dzisiejsza premiera  - j/w w cenie o 1,5k za wysokiej

 

Na samym DLSS 3.0 daleko nie ujadą. BTW kojarzy mi się to z "upłynniaczami" we wczesnych telewizorach LCD tak w 2008-2009 roku. Wszyscy wiemy jak to wyglądało :) Niech im te pseudo karty zgniją na półkach.

 

Ktoś obecnie szukający grafiki do pogrania w 1440p musi sięgnąć do niedobitków Ampere nowych w sklepach (też średnio opłacalnych at the moment) lub na rynku wtórnym.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, joker5513 napisał:

lub na rynku wtórnym.

Patrzyłeś jak wygląda teraz rynek używek? Cały zalew śmiecia i okazjonalne perełki. Na przykład wczoraj był 10-miesięczny RTX 3070 Strix z fakturą z Komputronika za 1950 zł. A tydzień temu RTX 3070 FTW3 z rachunkiem x-komu, też za 1950 zł. Takie sztuki trafiają się raz na tydzień.

 

Cała reszta to karty bez pudełek, rozkręcane, grzebane, bez dowodów zakupu. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

Otóż to. Strach pomyśleć co zaserwuje NV w postaci RTX 4070

No miejmy nadzieję że chociaż te 12GB 192bit VRAM zostanie. Bo w innym wypadku będzie krucho. Ciekawe kiedy 10GB z 3080 przestanie wystarczać, obstawiam 2-3 lata.

far-cry-6-rt-3840-2160.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...