Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Słabo to wygląda. Już lepiej czekać na 50xx.

To zależy kto na co zmienia . Ja po 4 latach posiadania RTX3060Ti , zastawiam się na RX7800XT albo RTX4070 super . Ale chyba jednak bardziej opłacalny będzie Radeon , czekam na premierę superów ;)

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Kawabonga napisał:

To zależy kto na co zmienia . Ja po 4 latach posiadania RTX3060Ti , zastawiam się na RX7800XT albo RTX4070 super . Ale chyba jednak bardziej opłacalny będzie Radeon , czekam na premierę superów ;)

 

Nie patrz na to zagadnienie poprzez krótkowzroczny pryzmat opłacalności gdzie w przypadku RX 7800 XT vs RTX 4070 (podstawowa) i tak i tak pozorna oszczędność to groszowe sprawy, tym bardziej jeśli rzadko wymieniasz sprzęt. Inwestując w kartę NV od RTX 4070 wzwyż (RTX 4070 SUPER to będzie fajna karta dla Ciebie) zyskujesz na dzień dobry lepiej dopracowany i bardziej funkcjonalny produkt. Coraz lepiej i sprawniej działające DLSS oraz FG, a tendencja na rynku gier jest taka, że i tak i tak te rozwiązania stają się już nową rzeczywistością w grach. Do tego wydajność z punktu widzenia holistycznego na korzyść RTX, do tego znacznie wyższa wydajność w RT i PT. Zmieniając dany komponent raz na kilka lat, inwestuj w coś co na starcie zapewni Ci więcej w obrębie segmentu i budżetu jaki Cię interesuje. Osobna kwestia to stery AMD bo tutaj cały czas wiele się dzieje, a szkoda nerwów i cennego zasobu zwanego czasem.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

 

Nie patrz na to zagadnienie poprzez krótkowzroczny pryzmat opłacalności gdzie w przypadku RX 7800 XT vs RTX 4070 (podstawowa) i tak i tak pozorna oszczędność to groszowe sprawy, tym bardziej jeśli rzadko wymieniasz sprzęt. Inwestując w kartę NV od RTX 4070 wzwyż (RTX 4070 SUPER to będzie fajna karta dla Ciebie) zyskujesz na dzień dobry lepiej dopracowany i bardziej funkcjonalny produkt. Coraz lepiej i sprawniej działające DLSS oraz FG, a tendencja na rynku gier jest taka, że i tak i tak te rozwiązania stają się już nową rzeczywistością w grach. Do tego wydajność z punktu widzenia holistycznego na korzyść RTX, do tego znacznie wyższa wydajność w RT i PT. Zmieniając dany komponent raz na kilka lat, inwestuj w coś co na starcie zapewni Ci więcej w obrębie segmentu i budżetu jaki Cię interesuje. Osobna kwestia to stery AMD bo tutaj cały czas wiele się dzieje, a szkoda nerwów i cennego zasobu zwanego czasem.

Patrząc z mojego pov, bardziej skłaniał bym się ku Radonowi. Gram w CoD Warzone , Apex Legend itd. , tam RT nie nie ma znaczenia . W nowe gry AAA za bardzo nie gram , wiec bardziej liczy się dla mnie czysta wydajność w rastrze. Miałem kiedyś RX580 , RX5700, nie było żadnych problemów ze sterami (wydaje się że to powtarzany mit)

Z drugiej strony RTX jednak trochę mniej prądu bierze, tylko że supery mają brać trochę więcej . 

Aktualnie mam takie zainstalowane gry :

 

 

gog 222.jpg

Link to post
Share on other sites

Sam musisz podjąć decyzję w oparciu o to co jest dla Ciebie istotne. Moim zdaniem z punktu widzenia pragmatycznego wybór RX 7800 XT zamiast nawet obecnego RTX 4070 jest na ten moment mocno dyskusyjny. Ogólnie podobna wydajność w standardowej rasteryzacji, do tego lepsza sprawność energetyczna na RTX no i mimo wszystko dodatkowe możliwości jak DLSS/ FG. FSR czy alternatywa dla FG w postaci powoli implementowanego FSR 3 to nie jest ten sam poziom rekonstrukcji obrazu co DLSS albo interpolacja klatek co FG, takie są fakty. Cenowo te karty wypadają podobnie, a przecież zaraz wlatuje RTX 4070 SUPER vs RTX 4070 ma tylko 20W więcej brać przy wzroście wydajności +/- 15% względem oryginalnej 4070 i zachowaniu tej samej ceny. Oczywiście jeśli COD jest dla Ciebie priorytetem to RX 7800 XT będzie bardzo dobrym wyborem, tu nie ma wątpliwości.

 

Jednak patrząc dalej, możliwe że na ten moment z RT / PT nie grasz jednak będziesz miał taką możliwość jeśli najdzie Cię ochota (w bibliotece masz "Cyberpunk 2077" a, tutaj skorzystasz i z RT i PT) ciesząc się lepszymi wizualiami i wyższym komfortem wybierając RTX. Tam gdzie jest to zasadne można dyskutować nad kartą, czy brać RX czy RTX. Natomiast w oparciu o informacje jakie udzieliłeś,  korzystniej wyjdziesz celując dokładnie w RTX 4070 SUPER. Co do sterowników to nie, nie są to mity. Niedawno miałem u siebie dobre kilka tygodni RX 7900 XTX gdyż nagrywałem testy vs RTX 3090 , RTX 4080 oraz RTX 4090. I jak to zawsze bywa, kiedy mam na świeżo porównanie sterów NV i sterów AMD w kontekście jakości software jaki serwuje jedna i druga korporacja, to cóż... Dochodzę do wniosku, że osoby jakie twierdzą, iż sterowniki AMD są wolne od problemów, nie mają pełnego obrazu sytuacji i pewne anomalie traktują jako coś normalnego :) Dla mnie black screeny, rozłączanie Freesync, pomniejsze bugi to nie jest coś co można określić jako "brak problemów". Oczywiście nie oznacza to, że absolutnie każdy miewa jakieś problemy, tutaj nie ma czegoś takiego jak "moja racja jest twojsza niż mojsza" - to są indywidualne doświadczenia, jednak osobiście mam dokładne porównanie za sprawą korzystania ze sprzętów jednej i drugiej firmy. Mam wysokie standardy oraz wymagania i pewne sytuacje są dla mnie po prostu nieakceptowalne. Podobne zdanie ma w zasadzie każdy kogo znam i kto poważnie podchodzi do tematu sprzętu oraz wymogów jakie przed nim stawia, dopracowany soft jest niejednokrotnie istotniejszy od hardware. Nie ma rzecz jasna softu ani sprzętu idealnego, są jednak te mniej i bardziej dopracowane.

 

O ile na tle CPU zarówno warto rozważać AMD jak i Intela w oparciu o personalne potrzeby, umiejętności regulacji etc.  To kluczowych aspektów w kontekście AMD vs NVIDIA nie ma co ignorować w myśl zasady "jakoś to będzie". Warto zapobiegać niż leczyć :)

 

Pozdrowienia serdeczne i wybierz to co czujesz, jak czujesz i wedle swoich potrzeb. Zdecydowanie poczekaj na recenzję kart SUPER i wtedy podejmij decyzję.

 

 

 

obraz.thumb.png.cbf8cd968dba1875c819569770dee35b.png

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, EH_Gosu napisał:

O ile na tle CPU zarówno warto rozważać AMD jak i Intela w oparciu o personalne potrzeby, umiejętności regulacji etc.  To kluczowych aspektów w kontekście AMD vs NVIDIA nie ma co ignorować w myśl zasady "jakoś to będzie". Warto zapobiegać niż leczyć :)

 

Pozdrowienia serdeczne i wybierz to co czujesz, jak czujesz i wedle swoich potrzeb. Zdecydowanie poczekaj na recenzję kart SUPER i wtedy podejmij decyzję.

 

 

 

 

Poczekam do premiery superów i zdecyduję , RX7800XT jest szybszy od RTX4070Ti w CoD Warzonie , ma też 16GB Vramu wiec też może na te następne 3-4 lata by wystarczył. Poczekam ;)

A co do CPU AMD to ja totalnie znowu się nie pcham w te procki , jak widzę te ciągle poprawiane błędy w nowych biosach tz AGESA to tylko intel :D. Znowu stery do  Radeonów  mają moim zdaniem świetne ;) 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Kawabonga napisał:

Poczekam do premiery superów i zdecyduję , RX7800XT jest szybszy od RTX4070Ti w CoD Warzonie

Zobaczysz, że po premierze Superów Radeony porabiają. Masz to jak w banku. 

Link to post
Share on other sites

Już tanieją. Xkom przecież wysłał ludziom RX 7900 XT za 2850 zł z grą gratis. 4070 Super nie doskoczy do tego poziomu wydajności w klasycznej rasteryzacji. 

Godzina od prezentacji Superków minęła i jeszcze nikt nie zachwyca się cenami albo chociaż samymi kartami? :facepalm:

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

 

Cieszę się że latem zamieniłem swoją 4080 na 4090 - w lutym 2024 będą się sprzedawać po 3,5k zł. Gdyby 4080 wyszła w takiej cenie na premierę to pewnie sprzedała by się jak 3080.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, joker5513 napisał:

Cieszę się że latem zamieniłem swoją 4080 na 4090 - w lutym 2024 będą się sprzedawać po 3,5k zł.

Jak rozumiem byłbyś wówczas około 3000 zł w plecy, gdybyś miał pogonić Gainwarda za 3500?

Link to post
Share on other sites

I co, da się dowieźć karty o wyższej wydajności i niższej cenie (4080S)? Da, panie Jensen. To niech Pan na przyszłość nie pierd***, że jest inaczej. :[

 

Takie premiery budzą we mnie strasznie mieszane uczucia. Zaiście, że jest szybciej i taniej (od 4999 zamiast od 6499, słaby kurs PLN z premiery w 2022 to tam je*ać PiS) ale z drugiej strony to pokazuje jak bardzo ceny były odklejone wcześniej :/

 

Będą srogie obniżki Radeonów i/lub zaraz wjadą refreshe XX50. Dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczony jestem, że wszystkie modele przesuwają w ofercie ceny w dół (jakby komuś umknęło to 4080S i 4070STi zastępują starsze modele, tzn poprzednicy będą wycofywani z rynku). Normalnie będzie się dało z czystym sumieniem polecić ludziom tego 4080S jak ceny spadną do tych ~4500 PLN - bo ile tam panie za 4090 obecnie? 9000 PLN? 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Normalnie będzie się dało z czystym sumieniem polecić ludziom tego 4080S jak ceny spadną do tych ~4500 PLN

 

4080S za 4500 zł? Marzenia ściętej głowy :D To 4070 Ti S za ile wtedy za 2500 zł?

Pożyjemy zobaczymy, ale raczej wątpię.

Link to post
Share on other sites

Aaa ja mówiłem kiedy? 8-)

 

Pojawia się pierwsze zapowiedzi RTX Blackwell, ceny zgodnie z nazwą czarno widzę - czyli jakieś $1300 za 5080 i cyk - nagle polecą Ady ;)

 

Przy czym mnie się jedna rzecz bardzo podoba w obecnym RTX 4070 nonTi: gniazdo zasilania... 

Link to post
Share on other sites

Nvidia coś znów pokićkała z nazwami, poprawna nazwa kolejnej generacji GPU to RTX Paywall, który w dniu premiery skutecznie odetnie tych bez portfela do grania w chmurze lub na konsolach od Gamingowej Elity, która zapłaci każde pieniądze za nawet najbardziej syfiasty kawałek nowego hardware. Pierwsze zdjęcia nowego gpu już wyciekły dawno temu:
image.png.ed1185250dc8d7e313540cf0f5de49f5.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...