Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

To i ja chciałbym dołączyć do rozmowy nt. Anal Wake 2.

 

Tytuł pokazuje, że czasy prawdziwego RT nadal jeszcze nie nadeszły. 60 FPS w 1080p z RT na 4090 tj żart. Gra wygląda przyjemnie ale zdecydowanie NIE jest to opad szczęki jak przy Crysisie -> @Artokwygooglaj sobie, bo tj taki stary tytuł z 2007 roku :p

 

Jakbyście chcieli odpalić prawilnie bez umydlaczy ale i bez RT w 3440x1440 to ile będzie na 4090, 65-70 fps? Dalej, żeby zobaczyć ponad 60 fps z RT @1080p to trzeba na 4080 odpalić DLSS Q. Czyli co, render w natywnym 720p i upscaling? Lol milion dosłownie, bo nie muszę się domyślać jak na monitorze 20-24" będzie to wyglądać po przemieleniu przez mydełko :/

 

Ostanie spostrzeżenie: niby gra sygnowana zielonym logo, niby RT totalnie wręcz masakruje Radeony ale zobaczcie jak Team Red wypada w wyższych rozdzielczościach bez RT: 7800 XT jest wszędzie szybszy od RTX 4070 a jednocześnie pozostaje te 10-15% tańszy. OBA topowe RDNA3 bardzo wysoko i zazwyczaj szybciej od swoich zielonych konkurentów. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

To i ja chciałbym dołączyć do rozmowy nt. Anal Wake 2.

 

Tytuł pokazuje, że czasy prawdziwego RT nadal jeszcze nie nadeszły. 60 FPS w 1080p z RT na 4090 tj żart. Gra wygląda przyjemnie ale zdecydowanie NIE jest to opad szczęki jak przy Crysisie -> @Artokwygooglaj sobie, bo tj taki stary tytuł z 2007 roku :p

 

Jakbyście chcieli odpalić prawilnie bez umydlaczy ale i bez RT w 3440x1440 to ile będzie na 4090, 65-70 fps? Dalej, żeby zobaczyć ponad 60 fps z RT @1080p to trzeba na 4080 odpalić DLSS Q. Czyli co, render w natywnym 720p i upscaling? Lol milion dosłownie, bo nie muszę się domyślać jak na monitorze 20-24" będzie to wyglądać po przemieleniu przez mydełko :/

 

Ostanie spostrzeżenie: niby gra sygnowana zielonym logo, niby RT totalnie wręcz masakruje Radeony ale zobaczcie jak Team Red wypada w wyższych rozdzielczościach bez RT: 7800 XT jest wszędzie szybszy od RTX 4070 a jednocześnie pozostaje te 10-15% tańszy. OBA topowe RDNA3 bardzo wysoko i zazwyczaj szybciej od swoich zielonych konkurentów. 

 

Jakby mi sie trafił turbo tani klucz do tej gry to bym sie chwile pobawił, bo tytuł totalnie mnie nie interesuje. Jeżeli RT i Dlss trzyma przynajmniej taki poziom jak w dodatku do CP to raczej bym grał i z jednym i drugim włączonym.

Link to post
Share on other sites

Najgorzej że nie grałem nigdy w pierwszą część. A nadrabiać tytułów sprzed ponad dekady nie lubię - dziś kłują już po prostu w oczy, nie maja wsparcia dla monitorów ultrawide itp. 

 

Jak nie będzie fabularnych powiązań to tez sobie może pogram. Na razie na tapecie cyberpunk z dodatkiem i AC Mirage.

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ja tam z DLSS nie mam problemu. Poza pojedynczymi problemami w początkowych fazach implementacji (metro Exodus, pierwsze miesiące po premierze Control itp.) działa fajnie, a pozwala grać z komfortowym klatkażem. W takim Hogwarts Legacy, obecnym Cyberpunku to już naprawdę między native a DLSS Quality trzeba by printscreeny porównywać i grać w znajdź 5 różnic. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, r1023 napisał:

 

Jakby mi sie trafił turbo tani klucz do tej gry to bym sie chwile pobawił, bo tytuł totalnie mnie nie interesuje. Jeżeli RT i Dlss trzyma przynajmniej taki poziom jak w dodatku do CP to raczej bym grał i z jednym i drugim włączonym.

Masz za 150 na allegro vouchery nvidii.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

NIE jest to opad szczęki jak przy Crysisie -> @Artokwygooglaj sobie, bo tj taki stary tytuł z 2007 roku :p

:rudolph:

Nie muszę goglać, mam gdzieś w szafce pudełko z Crysisem 1 i Crysisem 2 

3 godziny temu, joker5513 napisał:

@Artok - sprawdzałeś tego AC Mirage?

No właśnie wczoraj już mi się na wieczór kompletnie nie chciało siedzieć przy PC. Dziś sprawdzam musowo. 

54 minuty temu, ODIN85 napisał:

Masz za 150 na allegro vouchery nvidii

U mnie za 110 zł ;)

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, r1023 napisał:

 

Dla testu nadal za dużo.

To masz 2h na zwrot.

35 minut temu, Artok napisał:

:rudolph:

Nie muszę goglać, mam gdzieś w szafce pudełko z Crysisem 1 i Crysisem 2 

No właśnie wczoraj już mi się na wieczór kompletnie nie chciało siedzieć przy PC. Dziś sprawdzam musowo. 

U mnie za 110 zł ;)

Mogłeś wcześniej pisać:/

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Rebelmind napisał:

To jeszcze napisz w którym roku ogrywałeś C1 i na jakim sprzęcie :p

Rok pański 2014, w budzie siedział wówczas Pentium G3220, GTX 750 Ti i 4 GB RAM 8-) 

4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Mogłeś wcześniej pisać:/

Nie spodziewałem się, że Alan będzie miał takie wzięcie, to siedziałem cicho :x

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Nie spodziewałem się, że Alan będzie miał takie wzięcie, to siedziałem cicho :x

Ty Artok, może ty zacznij wrzucać w status takie info przy okazji premier itp, typu "oddam klucz Xxx w dobre ręce" (wiadomo, że bakszysz do dogadania)... 

 

Godzinę temu, Artok napisał:

Rok pański 2014, w budzie siedział wówczas Pentium G3220, GTX 750 Ti i 4 GB RAM 

Ha, listopad 2008 i EVGA [*] gtx 260 Core 216 SC, do tego Quad Q6600 @ EVGA 750i FTW (sprzęt działa do dzisiaj, tylko Q6600 został wymieniony na QX9770). Ehh, to był sprzęcior wtedy ;(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema panowie.Chciałem się poradzić. Sprzęt tak jak w sygnaturze.Chciałem w końcu zmienić swoją GTX 1080 na RTX 4070 Ti/4080.Czy ten sprzęt który mam, a głównie procesor nie będzie wąskim gardłem dla tych kart?Na razie będę grał w 1080p więc z tego co wiem procesor będzie bardziej obciążany w 1080p  niż  w wyższych rozdzielczościach, ale mam zamiar zmienić monitor tylko jeszcze nie wiem czy na 4K czy na WQHD .Czy przy 4070 Ti pogram w 4K (oprócz Alana Weka 2) w najwyższych ustawieniach graficznych, czy do tej rozdziałki brać już RTX 4080? Z góry dzięki za wszystkie uwagi i porady.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, login1969 napisał:

Czy przy 4070 Ti pogram w 4K

Tak, ale w gry które już są na rynku, nie liczyłbym na nadchodzące nowości. 

 

11 godzin temu, kampers napisał:

Trzecia sztuka strix 4090 oc i piszczace cewki ;(

Loteria cewkowa, założenie bloku wodnego czasem pomaga - wprowadzasz dodatkową pojemność do układu, co może zmienić punkt rezonansu. Czasem zmiana zasilacza też pomaga - tutaj rolę odgrywają harmoniczne wysokiej częstotliwości - więc niekoniecznie Hi-End zawsze zapewni ciszę, chodź pewnie prawdopodobieństwo jest wyższe. Samo zjawisko jest zaskakująco ciekawe, bo na niego ma naprawdę sporo rzeczy po drodze wpływ. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze slysze ze woda uspokaja cewki,jak juz to odwrotnie ,no bo jest ciszej

10 godzin temu, login1969 napisał:

Siema panowie.Chciałem się poradzić. Sprzęt tak jak w sygnaturze.Chciałem w końcu zmienić swoją GTX 1080 na RTX 4070 Ti/4080.Czy ten sprzęt który mam, a głównie procesor nie będzie wąskim gardłem dla tych kart?Na razie będę grał w 1080p więc z tego co wiem procesor będzie bardziej obciążany w 1080p  niż  w wyższych rozdzielczościach, ale mam zamiar zmienić monitor tylko jeszcze nie wiem czy na 4K czy na WQHD .Czy przy 4070 Ti pogram w 4K (oprócz Alana Weka 2) w najwyższych ustawieniach graficznych, czy do tej rozdziałki brać już RTX 4080? Z góry dzięki za wszystkie uwagi i porady.

Na twoje pytania mozna odpowiedzieć i tak i nie bo to nie kartka czarno biala.

Kupuj 4080,5000 nibby daleko.Bedzie kasa dasz i odpowiedni monitor

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...