Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...



Ciekawe, czy to będzie tylko dla RTX 50xx (np: RTX 5070 z 2 GB 32 Bit VRAM) czy może łaskawa Nvidia udostępni technologię dla takich staroci jak RTX 40xx. 

A ja ostatnio kupiłem sobie napęd DVD na sata i kupuję za grosze gierki sprzed ponad 10 lat. Niektóre wyglądają nawet całkiem ok (np Castlevania: Lords of Shadow  w pakiecie z 5 innymi grami za 20 zł). Działa to dobrze na sprzęcie klasy kartofel, nie wiesza się, nie zjada całego VRAM. Na jakiś czas odpuszczam sobie wysokobudżetowe nowe gierki. 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że tylko dla nowej serii,przynajmniej na początku. Jakoś trzeba zachęcić posiadaczy Rtx 40xx do zakupu nowej karty;)

2 godziny temu, emilstw napisał:

4060 Ti, prawdopodobnie w wersji z 8GB i 16GB pamięci. 

 

 

No w końcu jakaś sensowna ilość do nowych gier.

Link to post
Share on other sites

 

4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Potrzebne 16gb w 4060 jak 12gb w 3060, wczytasz tekstury 4k ultra i będziesz mieć 5fps

No i legancko! Trzeba będzie wymienić 4060 Ti, bo w sumie dużo pamięci, ale wydajność wykastrowana. No ale jak kupisz 4070 Ti to wydajność masz spoko, ale wymienisz bo Ci zabraknie pamięci. Pan kurteczka to jednak fachowiec jest :menda:

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, wrobel_krk napisał:

wczytasz tekstury 4k ultra i będziesz mieć 5fps

To tak nie działa. Tekstury głównie zapychają VRAM i jego przepustowość, jak obydwu jest pod dostatkiem to FPS prawie nie spada, a gra wygląda o wiele lepiej. Ostatnio przerabiałem to przy modowaniu FF VII Remake gdzie oryginalne tekstury delikatnie mówiąc nie są najwyższej jakości.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, wrobel_krk napisał:

Potrzebne 16gb w 4060 jak 12gb w 3060, wczytasz tekstury 4k ultra i będziesz mieć 5fps

 

Przypomnę screena, którego wrzucałeś nie tak dawno:

Cytat

Nawet ta last of us vram-o żerna 3060ti lepsze:
Ultra_1080p-p.webp

 

Także 3060 z 12 GB VRAM daje lepszy gameplay niż 3070Ti w tej grze :)

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

 

37 minut temu, zbiku90 napisał:

To tak nie działa. Tekstury głównie zapychają VRAM i jego przepustowość,

No przecież wiem, że są wyjątki ale tam 10gb no maks 12gb by starczyło ale będziesz, znów mieć wspaniały wybory 8gb które nawet na styk albo płacisz za 16 ekstra. Zamiast dać do 4070ti 16gb to dają do 4060.

 

 

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Zamiast dać do 4070ti 16gb to dają do 4060

4060(ti) będą pewnie na GDDR6, które są dużo tańsze, chłodniejsze i ciągną mniej prądu. 16GB GDDR6X to spore obciążenie budżetu, nie tylko w sensie ekonomicznym, ale energetycznym (czyli także chłodzenia). Z drugiej strony 12GB 192bit GDDR6X w RTX4070 ma prawie taką samą przepustowość co 16GB 256bit GDDR6 w 6800(xt)/6900xt, tłumaczyłem to już w osobnym wątku. No ale to mimo wszystko 4GB mniej, @Adames wyżej wrzucił linka jaki NV ma na to pomysł, nie zdziwię się jeśli np. RTX5080 będzie mieć 8GB pamięci, a ludzie jeszcze będą temu przyklaskiwać.

Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

10gb no maks 12gb by starczyło

RX 6700 z niespotykaną konfiguracją 10GB 160bit pokazuje że się da, tylko trzeba chcieć. 4GB GDDR6 też majątku nie kosztuje żeby zrobić 12GB kartę. Bardziej chodzi o segmentację produktów i zachęcenie do szybszej przesiadki w przyszłości. A jeśli potrzebujesz czegoś do pracy z większą ilością pamięci to kup RTX A4000 16GB za jedyne 5000zł brutto ;)

Link to post
Share on other sites

4060 Ti :co:

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-uklad-doczekal-sie-pierwszego-testu-w-geekbench-wydajnosc-moze-pozostawiac-nieco-do-zyczenia#comment-1176481

 

Wydajność 3060 Ti +10% (czyli ± ~3070) w cenie PODOBNO niższej niż obecnie kosztuje w sklepach 3060 Ti... 

 

Jeśli tak to kupa straszna, bo tj w czystej resteryzacji poziom kręconego 3060 Ti. JPRD, im dalej w Lowelasy tym gorzej :(

  • Haha 2
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiem ile kosztuje obecnie 3060ti w sklepach, ale szału faktycznie nie ma. Pewnie dalej w okolicach 2k zł. Jakby to dali za 1500zl to było by w miarę nawet. Pewnie jak to w adach pobór prądu mały... Ętuzjaści mini itx'ów może by dostali jakieś 1 slotowe konstrukcję do małych PC.... 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, pendzel_3 napisał:

tyle w tym temacie.

 

9 minut temu, joker5513 napisał:

Jakby to dali za 1500zl to było by w miarę nawet

RTX 3060 Ti po OC będzie miało identyko wydajność, serio :o

Używane 3060 Ti są w tej chwili od ok 1200 PLN.

 

Mając do wyboru TUF 3060 Ti z roczną gw za 1200 PLN albo Ventus 2X za 1500 PLN doplacilibyscie kupując teraz kartę 300 PLN do DLSS3 i dłuższej gw? Bo ja nie, a TUF do TUF'a to już i pewnie z 400 PLN dopłaty (1/3 ceny używki 3060 Ti). W związku z tym 1500 PLN to nadal nie będzie dobra cena za następcę RTX 3050. 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Rebelmind napisał:

W związku z tym 1500 PLN to nadal nie będzie dobra cena za następcę RTX 3050. 

Nie ma o czym nawet, bo tak karta na półce w jakieś nie paździerzowej opcji będzie kosztowała o wiele więcej, tam jeszcze 3xxx leżą i się kurzą. 

Edytowane przez pendzel_3
  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

Cześć.
Mam do was pytanie.Wyczytałem na Peperku,ktoś napisał że 4070Ti i Vsync źle działa,że są jakieś problemy.Jakie problemy ? nie mam pojęcia i chcę was zapytać czy to prawda bo planuję kupić 4070Ti i tak przy okazji którą polecacie,dobrą i tanią ewent do której warto dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Cena 1500 zł za 4060Ti to zdecydowanie za mało.

Karta kosztowałaby jedynie 0.34 zł/CUDA CORE, taki 4090 kosztuje najtaniej ~0.46 zł/CUDA CORE

RTX 4080 to koszt ok 0.60 zł/CUDA CORE.

 

więc tutaj opłacałoby się stawiać farmę do AI opartą o 4060 Ti jeżeli faktycznie kosztowałby ledwie 1500 zł :)

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Adames napisał:

taki 4090 kosztuje najtaniej ~0.46 zł/CUDA CORE

Stosując ten przelicznik wychodzi 2000zł za 4060ti i jak najbardziej takiej ceny się spodziewam za najtańsze modele.

59 minut temu, Tiamina napisał:

ktoś napisał że 4070Ti i Vsync źle działa

Były problemy z DLSS3 i vsync/gsync, ale już naprawili podobno jakiś czas temu.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Gigabyte Eagle najtańsza sensowna.

Tej firmy raczej nie chcę.

 

 

5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Były problemy z DLSS3 i vsync/gsync, ale już naprawili podobno jakiś czas temu.

No właśnie i chciałbym mieć pewność,że to naprawili.Możesz podesłać link do rozwiązania tego problemu?

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Tiamina napisał:

Tej firmy raczej nie chcę.

 

 

No właśnie i chciałbym mieć pewność,że to naprawili.Możesz podesłać link do rozwiązania tego problemu?

sterowniki zaktualizuj i po kłopocie ;)

Link to post
Share on other sites

399$ za 4060 Ti 8GB

499$ za wersję 16GB :facepalm:

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/przeciek_zdradza_ceny_kart_graficznych_geforce_rtx_4060_ti_tym_razem_bez_generacyjnej_podwyzki-27327.html

 

To daje brutto ponad 2100 PLN za wersję z mniejszą ilością VRam. Ależ to będzie kurzozbieracz magazynowy :o

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...