Skocz do zawartości

Delid i9-12900K ... czy możliwy w Polsce ?


Recommended Posts

Nie każdy będzie miał sprzęt do takiej operacij.

 Wymagane jest jednak rozgrzanie dedykowanego delidera do około 170°C, rdzeń jest lutowany do IHS przy pomocy indu.

Edytowane przez Wik-Mar
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo tylko nagrzewnica najlepiej z ustawieniem temp.{ ile stopni jest ważne } no i przyrząd rockitcool do czapki, no ale oczywiście troszkę wiedzy na temat delidu oraz manualnych zdolności. ładnie tu jest wyjaśnione 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. 

Thermalright lga 1700 mam już kupione, kupując go nie myślałem o nim w sensie zbicia temp. ale zobaczymy przy okazji 

czy będzie miał jakiś wpływ na temp.

Delid zrobiłbym w własnym zakresie bo mam nagrzewnicę z możliwością ustawienia konkretnej temp. ale hamuje mnie cena sprowadzenia

narzędzia z Usa, bo to prawie 100$ z przesyłką + jeszcze cło + czekanie z miesiąc.

Przy 12900K jak jest delid dobrze zrobiony to można zejść 10 - 15 stopni w dół przy dobrym chłodzeniu wodnym.

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.08.2022 o 10:29, Wik-Mar napisał:

Wymagane jest jednak rozgrzanie dedykowanego delidera do około 170°C, rdzeń jest lutowany do IHS przy pomocy indu.

Trzeba - nie trzeba. Linus chyba bez podgrzewania urwał i działało. Ja też 4690K, 9900K i 9600K robiłem w garażu. Dwa imadłem, a jednego młotkiem xD

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, PatrykT napisał:

9,10 i 11 serii nie trzeba podgrzewać bo ihs schodzi bez problemowy, w tych procach klej mocniej trzyma od lutu. 12 seria juz jest problematyczna, podobnie jak lutowane procki hedt

Jak ktoś taki ci pisze że jest "problematyczna" to jasno na logikę biorąc ruszanie "go" jest proszeniem się o problemy.

Poza tym stosunek zysków do strat jest śmieszny także interes totalnie ci się nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...