Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Witam.

 

Potrzebuje urządzenie domowego dropboxa.

Reklama

Żeby z automatu po podpięciu się po wi fi zrobiło kopie zdjęć. Przechowało muzykę filmy.

Oraz dało możliwość zdalnego dostępu przez internet. Są jakieś tanie w miarę bez obsługowe rozwiązania do których podepne dysk zewnętrzny. Router z USB się sprawdzi do takiego zadania i ogarnie to w automacie bez przekiliwania ? Próbowałem coś pogrzebać ale w sieciach jestem kompletnie nieogarnięty. Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Chmury typu dropbox, onedrive, google drive wyparly rozwiazania o ktorych piszesz wlasnie ze wzgledu na swoja prostote, niestety konfiguracja routera / lacza moze byc skomplikowana i zazwyczaj jest.

Jezeli zalezy Tobie na latwej konfiguracji oraz na tym aby usluga poprostu dzialala to najlepszy bedzie dropbox, onedrive, google.

Jezeli potrzebujesz wiecej przestrzeni to wykupujesz platny abonament, kosztuje to troche ale jest to bezoblugowe, bezproblemowe i dziala z kazdego urzadzenia a kombinacje router usb hmmm niepolecam.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Genghis Khan napisał:
Chmury typu dropbox, onedrive, google drive wyparly rozwiazania o ktorych piszesz wlasnie ze wzgledu na swoja prostote, niestety konfiguracja routera / lacza moze byc skomplikowana i zazwyczaj jest.
Jezeli zalezy Tobie na latwej konfiguracji oraz na tym aby usluga poprostu dzialala to najlepszy bedzie dropbox, onedrive, google.
Jezeli potrzebujesz wiecej przestrzeni to wykupujesz platny abonament, kosztuje to troche ale jest to bezoblugowe, bezproblemowe i dziala z kazdego urzadzenia a kombinacje router usb hmmm niepolecam.

Nawet przy droższych routeraz średnio to się spisuje ?


 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, bleck55 napisał:

Fajne nie powiem nawet znalazłem używkę ds218j z 2dyskami po 2t za 1000 ale miałem nadzieję na trochę tańsze rozwiązanie i straszna kobyla to jest :(


 

Nosz w mordę, audiofil mówi, że 1000pln to dużo za sprzęt  ;D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

opcje są trzy... 

 

1. WD Mycloud -stawiasz sobie to urządzonko, konfigurujesz i masz prywatną chmurę na pliki online. 

zalety - duża przestrzeń na dane bez dodatkowych opłat

wady - ogranicza cię transfer twojego łącza internet, urządzenie podłączasz u siebie więc jak padnie to tracisz pliki

 

2. Serwer NAS

zalety - łatwa instalacja i konfiguracja (qnap, synology) duża przestrzeń na dane

wady - cena :)

 

3. Serwerek nas zrobiony z np. raspberry pi lub starego ale w miarę energooszczędnego PC

Zalety - może skutecznie zastąpić zakup małego serwera NAS i będzie dużo taniej

Wady - trzeba zrobić to samemu, wybrać system, złożyć do kupy, skonfigurować podłączyć do sieci pomyśleć nad RAIDEM 

 

Jeśli mamy już serwer NAS do automatycznych kopii potrzebujemy również oprogramowania np. ferro backup system (do 5 urządzeń chyba jest za darmo)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, prentas1 napisał:

Nie lepiej wam kupić chmurę w Google 2tb za 90 zł na rok ? Ja tak kupuje używając VPN w Turcji. Kopia zdjęć robi się na ich serwery, mam dostęp zawsze i wszędzie. Tez rozważałem zakup nas ale chmura jest tańsza xd

W ten sposób do tego nie podszedłem :D

jakaś podpowiedź co do metody ?

Edytowane przez Dejff0
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Dejff0 napisał:

ja się podepnę bo chciałbym stworzyć/ kupić NAS`a który będzie również robił za rejestrator jak również za inteligenty dom HA :)

ktoś coś podpowie ?

Takie rzeczy na Synology, ale musi być na Intelu (żeby HA chodziło na Dockerze). Jeśli chodzi o zapis z kamer, Surveillance Station w wersji podstawowej obsługuje 2 kamery, na więcej kamer trzeba już dokupić licencję.

 

Najtańszy NAS spełniające te wymogi, to DS220+ (nie mylić z DS220J) - ~1600zł. Jeśli chodzi o QNAP, nie interesowałem się.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, prentas1 napisał:

Nie lepiej wam kupić chmurę w Google 2tb za 90 zł na rok ? Ja tak kupuje używając VPN w Turcji. Kopia zdjęć robi się na ich serwery, mam dostęp zawsze i wszędzie. Tez rozważałem zakup nas ale chmura jest tańsza xd

2tb na zdjęcia z telefonu to może i ok. W takim przypadku zakup nasa sensu nie ma. Do poważniejszych rzeczy Google drogę się nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...